moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"Fotograficzny Młyn" dla Zosi Urbańskiej z Lubonia

Poniedziałek, 1 lipca 2019

28 czerwca w Galerii na Piętrze Biblioteki Miejskiej w Luboniu odbył się zorganizowany przez Fundację Akuratna wernisaż fotografii grupy gnieźnieńskich fotografów znanej jako "Fotograficzny Młyn".

Swoje prace w formatach 70x100 cm zaprezentowało dwunastu fotografów: Katarzyna Olejniczak-Gołembowska, Beata Orczykowska, Michał Koszela, Szymon Malengowski, Rafał Mikuła, Daniel Mopert, Tomasz Napierała, Sebastian Pawłowski, Piotr Robakowski, Sebastian Uciński, Tomasz Wiatr i Robert Woźniak. Prace zostały bardzo dobrze przyjęte przez odbiorców.

„Fotograficzny Młyn” zrzesza fotografów, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, którzy wspólnie dzielą się doświadczeniem, rozwijają pasję fotograficzną i realizują wspólne projekty. Ta właśnie grupa fotografów zainicjowała akcję pomocy Zosi Urbańskiej z Lubonia.

Zosia od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce, nie umie chodzić samodzielnie, porusza się przy pomocy chodzika, a większe odległości pokonuje na wózku aktywnym. Zosia ma również duży niedosłuch około 100 dB i nosi aparaty słuchowe. Dziewczynka jest nieustannie intensywnie rehabilitowana. Jednak to nie jedyne trudności jakie spotkały rodzinę Zosi. W 2018 roku u mamy Zosi zdiagnozowano nowotwór złośliwy piersi. Oznaczono też HER2 dodatnie, co oznacza, że to bardzo groźny przeciwnik. Jest w trakcie leczenia, które może potrwać nawet 5 lat i wymaga sporych środków finansowych.

Fotografowie poruszeni losem tej rodziny postanowili pomóc. Wspólnie z Fundacją Akuratna zorganizowali wernisaż, podczas którego odbyła się zbiórka środków na pomoc Zosi.

Prace, które zaprezentowali zostały przez nich przekazane na licytację, która jest w trakcie przygotowania.

Bohaterka wieczoru - Zosia, niestety nie dotarła na wernisaż, ponieważ tego dnia trafiła niespodziewanie do szpitala i przeszła operację.

Prace można oglądać do końca lipca w Galerii na Piętrze Biblioteki Miejskiej w Luboniu

Więcej informacji o Zosi:
http://www.akuratna.pl/nasi-podopieczni/zofia-urbanska/
www.facebook.com/DoSamodzielnosciJedenKrok/
 

tekst: Informacja prasowa
foto: Rafał Mikuła

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Adrian Kiszka pochodzący z Gniezna podbija polskie i światowe galerie sztuki Niedawno skończyła się zbiorowa wystawa, podczas której można było podziwiać dzieło artysty w Egipcie,... Środa, 8 grudnia 2021
Przyroda powiatu gnieźnieńskiego Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej ?Przyroda powiatu gnieźnieńskiego?, który odbędzie... Poniedziałek, 1 listopada 2021
Wystawa "Poznański Czerwiec 1956" także w Gnieźnie 65 lat temu stolica Wielkopolski znalazła się na ustach całego wolnego świata. Zdesperowani mieszkańcy... Piątek, 10 września 2021
Szukamy pamiątek po Antonim Jeśmontowiczu Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Czytelnia na Piętrze I Liceum... Wtorek, 4 lutego 2020