moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Poduszki dekoracyjne - nadaj swoim wnętrzom oryginalnego stylu

Piątek, 28 czerwca 2019
  • Poduszki dekoracyjne - nadaj swoim wnętrzom oryginalnego stylu

Wprowadzają przytulny nastrój, zachęcają do odpoczynku, są jednym z częściej wybieranych dodatków. Poduszki dekoracyjne w kilka chwil odmienią twoje mieszkanie. Zobacz, jak je dobierać i dlaczego dzieci tak bardzo je lubią.

Poduszki dekoracyjne do salonu
Kiedy pojawia się temat dekoracji i aranżacji wnętrz, nasze myśli na ogół kierujemy na najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w domu, czyli salon. To tu przyjmujemy gości, odpoczywamy, spotykamy przy rodzinnym stole - to wyjątkowe miejsce i na pewno zasługuje na odpowiednią oprawę. Poduszki dekoracyjne do salonu powinny być tak dobrane, by ładnie komponować się kolorystycznie z pozostałymi dodatkami. Najlepiej, jeśli wszystkie utrzymane są w tej samej gamie kolorystycznej, chociaż niekoniecznie w identycznym kolorze. Warto też zwrócić uwagę na motywy na dodatkach, kwiaty na zasłonach niekoniecznie dobrze skomponują się z poduszkami w geometryczne wzory.
 

Poduszki dekoracyjne do sypialni
Sypialnia to miejsce skrajnie różne od salonu. Tu nie zapraszamy gości, to strefa prywatna. Co nie znaczy, że nie powinniśmy dbać o wygląd tej wyjątkowej przestrzeni.

Poduszka w sypialni wydaje się czymś naturalnym, nie tylko jako wygodny podgłówek, ale także stylowa dekoracja. Tu poduszka ma prawo się wyróżniać, być kolorowym, wyrazistym akcentem na tle spójnej kolorystyki wnętrza - mówi dekoratorka i blogerka marki Eurofirany, Joanna Dziedzic-Czulak.

Poduszki dekoracyjne w pokoju dziecinnym
Pokój dziecinny z natury rzeczy jest wielobarwny - wszak tu mieszkają wszystkie zabawki. Jak więc dobrać dekoracyjne poduszki tak, by pasowały do wnętrza? Warto postawić na motyw przewodni i trzymać się go, dobierając kolorystykę poduszek np. do zasłon, rolet, dywanu, narzuty na łóżko. Poduszki w pokoju dziecinnym to nie tylko dekoracja, dzieci używają ich praktycznie do wszystkiego, kładą się na nich, siadają, rzucają nimi, używają do budowania skomplikowanych konstrukcji zwanych „bazami”. Warto zadbać o odpowiednią ilość poduszek. Nie wszystkie muszą być w tym samym kształcie.
 

Poduszki dekoracyjne - nie tylko ładne, ale i praktyczne

Czymże byłyby poduszki dekoracyjne, gdybyśmy czasem nie wykorzystali ich do tego, do czego zazwyczaj wykorzystuje się poduszki? Nawet na tej najpiękniejszej salonowej poduszce możemy położyć zmęczoną po trudach dnia głowę. Poduszki wykorzystuje się często do podkładania pod plecy - najczęściej, jeśli przebywamy długo w pozycji siedzącej.

Poduszki dekoracyjne - twój sposób na szybką metamorfozę wnętrza
Poduszka dekoracyjna to jeden z tych dodatków, któremu można łatwo zmienić wygląd. Wystarczy wykorzystać kolorowe poszewki i różowa poduszka w jednej chwili stanie się żółta lub szara. To najszybszy sposób na zmianę aranżacji wnętrza. Dobrym pomysłem jest też wykorzystywanie sezonowości - kolorowe poszewki mogą nawiązywać do pory roku lub świąt.

Zobacz też: Dodatki ze smakiem - czym kierować się dobierając poduszki dekoracyjne?

Eurofirany to rodzinna firma z długoletnią tradycją, która za główny cel postawiła sobie dostarczanie klientom wysokogatunkowych tkanin i dodatków do dekoracji wnętrz. Oferuje produkty gotowe oraz szyte na wymiar firany i zasłony, które można zamawiać na stronie internetowej za pomocą kalkulatora szycia firan i zasłon. Niedawno wprowadziła nowe kolekcje: Ella Line, Diva Line i Reina Line. Na stronie dostępny jest także blog firmowy o tematyce wnętrzarskiej z wieloma ciekawymi propozycjami i szczegółami dotyczącymi nowego programu: "Metamorfoza wnętrza". Wszystkie oferowane produkty można kupić w sklepie firmowym lub w jednym z kilkudziesięciu salonów stacjonarnych. W wybranych salonach i sklepie online można płacić w ratach za zakupy.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Wiadukt wrócił na swoje miejsce Wczoraj odbyła się jedna z najważniejszych operacji w trakcie remontu zabytkowego wiaduktu im. ks. Jerzego... Czwartek, 15 lipca 2021
Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej na ulicy Podkomorskiej w Gnieźnie W lipcu 2021 r. zakończono zadanie inwestycyjne "Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej na ulicy... Środa, 14 lipca 2021
Trasa rowerowa na ul. Gdańskiej z milionowym dofinansowaniem Ponad milion złotych dofinansowania ze środków unijnych trafi do Gniezna na budowę trasy rowerowej na... Wtorek, 13 lipca 2021
Jutro wiadukt wróci na swoje miejsce! I nadszedł ten dzień! Już jutro stalowa konstrukcja wiaduktu w Gnieźnie (DW 260) wróci na swoje miejsce.... Wtorek, 13 lipca 2021