moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kolejni pedofile złapani przez "łowcę"! 20-latek jechał 50 km na rowerze, żeby spotkać się z 11-latką!

Niedziela, 23 czerwca 2019
  • Kolejni pedofile złapani przez

W związku z okresem wakacyjnym daje się zauważyć zwiększona aktywność osób, które zaczepiają dzieci w wieku 10 - 13 lat na rożnego rodzaju portalach. Jak się uchronić przed takim zagrożeniem - jest jedno rozwiązanie: dziecko musi mieć świadomość, że nie może się pod żadnym pozorem spotkać z kimś, kogo tożsamość nie została wcześniej zweryfikowana.

Degeneraci próbują różnych sposobów: zapraszają na spacer, do kina, na lody - mówi "łowca pedofilów". Oferują pieniądze za seks lub podszywają się pod rówieśników. Ale idzie się przed tym uchronić w bardzo prosty sposób: nie można się spotkać z nieznajomym, choćby podawał że ma 12 lat i piękne niebieskie oczy. Jeżeli natomiast dziecko jest zauroczone internetową znajomością, nie zabraniajmy mu spotkania, ponieważ nie jest to rozwiązaniem. Udajmy się za pierwszym razem z nim i sprawdźmy osobiście czy na miejscu pojawił się Piotrek, który ma 13 lat, czy Roman, który ma 40 lat. Zakazy nie są skuteczne, ale już odpowiednia edukacja może uratować dziecko przed nieszczęściem.

Poniżej dwa przykłady z długiego weekendu:

W piątek około godziny 23.00 został zatrzymany mieszkaniec Gostynia, który umówił się na seks z dzieckiem w wieku 12 lat. Jak informuje "łowca pedofilów", mężczyzna od kilku lat zaczepia dzieci w wieku 11 - 12 lat proponując im różne czynności seksualne. Do zatrzymania doszło po prowadzeniu przez około miesiąc konwersacji. Mężczyzna był bardzo ostrożny. Zatrzymany został w Witkowie i przekazany funkcjonariuszom Policji.

W niedzielę około godziny 17.00 został zatrzymany 20-letni mieszkaniec Konina, który zaproponował seks dziecku w wieku 11 lat. Był tak zdesperowany, że na spotkanie jechał rowerem z Konina. Sprawa może wydawać się śmieszna, zważywszy na niski wiek podejrzanego, jednak nie należy zapominać o ostatniej zbrodni, której dokonał mężczyzna w wieku 22 lat. Historią tą żyje cała Polska. Jeżeli więc młody mężczyzna proponuje seks dziecku w wieku 11 lat, to należy sprawę traktować bardzo poważnie. To zatrzymanie również miało miejsce w Witkowie.

Osoby te pomimo, że zostają wypuszczane za poręczeniem majątkowym lub poddane dozorowi policyjnemu, w późniejszym czasie otrzymują wyroki, o których decyduje Sąd podczas rozprawy.

Mimo licznych zatrzymań, na stronie internetowej gnieźnieńskiej komendy nie znalazła się żadna informacja na ten temat. Czy jest to "zamiatanie spraw pod dywan"? O innych obywatelskich akcjach, np. uniemożliwieniu jazdy pijanym kierowcom, notatki pojawiają się regularnie. Temat pedofilii został przemilczany.

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(3)

  • 25.06.2019 08:22  Odpowiedz na komentarz

    Dlaczego temat PRZEMILCZANY? Bo zatrzymani nie byli księżmi!!!

  • 24.06.2019 17:08  Odpowiedz na komentarz

    Jaki normalny rodzić puszcza 12 latke o 23 z domu?

  • 24.06.2019 13:10  Odpowiedz na komentarz

    Gdzie w tym czasie sa rodzice??? Wiadomo nie wszystkich da sie wylapac . co te DZiewczynki maja w glowach ???!!! W tym wieku ? Ledwo puscila sie trawy przy sikaniu a juz mysli o sexie ?! Rodzice zwrocie uwage na swoje maloletnie corki!!

PODOBNE TEMATY
Jak patostreamer dba o swoje dzieci? Skąd bierze pieniądze na morfinę? Sprawa Huberta K. z Polskiej Wsi trafiła do Prokuratury Krajowej Pierwszy artykuł o Hubercie K. - patostreamerze z Polskiej Wsi koło Kłecka - wywołał lawinę wiadomości,... Czwartek, 20 stycznia 2022
Drzewo spadło na jadący samochód! W czwartek ok. godz. 7.00 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku w miejscowości Zakrzewo. Na... Czwartek, 20 stycznia 2022
2 500 zł dla 25-latka w BMW i 1 500 zł dla 23-latka w Nissanie W miniony weekend dwóch kierowców wykazało się brakiem wyobraźni za co zostali ukarani wysokimi mandatami... Środa, 19 stycznia 2022
Potrącenie dzieci na ul. Orzeszkowej w Gnieźnie Dzisiaj ok. godz. 11.10 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o potrąceniu dzieci na ul. Orzeszkowej... Środa, 19 stycznia 2022