moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Tor do pitbike i scena plenerowa na obrzeżach miasta powstaną w ramach Budżetu Obywatelskiego

Piątek, 21 czerwca 2019
  • Tor do pitbike i scena plenerowa na obrzeżach miasta powstaną w ramach Budżetu Obywatelskiego

Znane są już projekty, które zwyciężyły w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna. W głosowaniu, które trwało od 1 do 17 czerwca wzięły udział 5 504 osoby. Najwięcej głosów otrzymały Budowa mini toru żużlowego oraz toru do pitbike (1 750 głosów) oraz Wykonanie sceny plenerowej z zapleczem higieniczno-sanitarnym (1 453).

Pełnoletni mieszkańcy Gniezna głosować mogli w sześciu punktach stacjonarnych, podczas specjalnego Dnia Promocji Budżetu Obywatelskiego oraz internetowo. Głosowało więcej kobiet (3 068) niż mężczyzn (2 436), a najwięcej głosów oddano do urny w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie (2 228).

W tym roku na projekty w Budżecie Obywatelskim przeznaczono aż 800 tysięcy złotych. Ponieważ jednak zwycięskie projekty przekraczały tę kwotę podjęte zostały negocjacje o zmianę zakresu rzeczowego drugiego z projektów. Autorzy pomysłu budowy i wykonania sceny plenerowej z zapleczem higieniczno-sanitarnym przystali na propozycję magistratu i to pozwoli na realizację obu zadań.

Przypominamy również, że w zeszłorocznym głosowaniu największe poparcie zyskał projekt „Wenecja - powrót do życia” (520 000 złotych). Prace związane z tym projektem rozpoczną się we wrześniu, a sfinalizowane zostaną do końca roku. Obecnie trwa przygotowanie koncepcji oraz dokumentacji przetargowej, by mógł zostać wyłoniony wykonawca robót. Projekt zakłada rewitalizację terenu przy akwenie, od strony ul. Jeziornej m.in. poprzez wykonanie schodów, ścieżek i oświetlenia terenu, prace w zakresie odnowy zieleni, oraz postawieniu małej architektury, w tym: huśtawek, ławek, koszy na śmieci i leżaków.

Drugie miejsce w zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego zdobył „Plac zabaw dla dzieci wraz z przebudową boiska piłkarskiego przy ulicy Sikorskiego” (370 000 złotych). W tym przypadku trwają prace projektowe. W projekcie przewidziano utworzenie strefy dla dzieci małych oraz starszych oraz modernizację boiska i małej architektury. Projekt zakłada także przeniesienie toru speedrowerowego w okolice ulicy Parkowej, u zbiegu ulic Kasprowicza i Marcinkowskiego. Prace rozpoczną się po zakończeniu sezonu letniego, we wrześniu br.

Szczegółowy opis tegorocznych, zwycięskich projektów:

Budowa mini toru żużlowego oraz toru do pitbike (610 000 zł), ul. Wrzesińska 27-29, Stadion Miejski im. płk. Franciszka Hynka
Mini tor żużlowy, będący także torem dla pitbike, zostanie wkomponowany w środku murawy obecnego stadionu żużlowego. Jego długość wyniesie 200 metrów.
W ramach prac przewidziano korytowanie, ułożenie krawężników, wykonanie podbudowy toru oraz ułożenie nawierzchni granitowej.

Wykonanie sceny plenerowej z zapleczem higieniczno-sanitarnym (300 000 zł), ul. Czeremchowa
Prace obejmą roboty pomiarowe, niwelacyjne, wybudowanie obiektu o powierzchni 35m kw., sceny w postaci wiaty, chodników, ławek na widowni - 12 sztuk, zamontowanie skrzynki elektrycznej oraz doprowadzenie wody i kanalizacji, a także zagospodarowanie terenu zielenią.
 

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • Pytanie 1 czy to uczciwe ze klub dawał w nagrodę głosującym bilety na mecze?
    Pytanie 2 mini tor powstanie na stadionie czy ja jako osoba prywatna będe mógł korzystać z niego czy tylko należy do elity stadionowej?

  • ponownie Urząd Miasta Gniezna nie stanął na wysokości zadania, gdy chodzi o reklamę poszczególnych projektów przez ich wnioskodawców. Zero - sponsorowanych przez urząd miasta informacji w radio Gniezno czy w przemianach ( podawanych osobiście przez wnioskodawców). Nie mówiąc już o gazetce pana prezydenta gdzie wnioskodawcom nie oddano do dyspozycji nawet jednej strony gazetki.

PODOBNE TEMATY
"Rozwiązania finansowe dla przemysłu" - konferencja dla przedsiębiorców już 13 stycznia Już 13 stycznia w VR Inkubatorze w Fałkowie odbędzie się konferencja pt. "Rozwiązania finansowe dla... Poniedziałek, 10 stycznia 2022
Rozpoczęcie inwestycji Korzystne inwestycje. Środa, 15 grudnia 2021
Świąteczny Jarmark w Gnieźnie z Lunaparkiem Maja Już niedługo Święta Bożego Narodzenia. W dniach 6 - 12 grudnia w Gnieźnie odbywa się świąteczny Jarmark.... Niedziela, 5 grudnia 2021
Nie będzie strajku w firmie Jeremias W piątek związki zawodowe podpisały porozumienie z zarządem firmy Jeremias. Tym samy nie dojdzie do... Sobota, 13 listopada 2021