moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Znaczenie zegarka w biznesie

Sobota, 1 czerwca 2019
  • Znaczenie zegarka w biznesie

Zegarek naręczny kojarzy się przede wszystkim z odmierzaniem czasu i pełnieniem funkcji użytkowej. Okazuje się jednak, że w biznesie ma on również inne znaczenie, które wpływa na wizerunek jego właściciela.

Zegarek jako stylizacja
Nie od dziś wiadomo, że osoby dobrze ubrane, noszące dopasowane stylizacje są lepiej postrzegane przez innych. W biznesie ubiór ma szczególne znaczenie, bo wpływa na percepcję przez kontrahentów. Bardzo istotne jest odpowiednio dobrany garnitur, dopasowana koszula i czyste buty. Osoby dbające o szczegóły w stylizacji ubioru uważane są za przywiązujące wagę do detali również w pracy. Co istotne, elementem, który wiele mówi o użytkowniku jest zegarek naręczny. Mogłoby się wydawać, że jest to jedynie ozdoba lub gadżet wskazujący czas. Właściwie dobrany model świadczy o wyczuciu stylu i dobrym guście. Odpowiedni zegarek na rękę jest szczególnie istotny dla mężczyzn, którzy mają mniejsze zasoby dodatków do stylizacji. Wybór czasomierza wcale nie jest prosty, musi on pasować do ubioru i być wygodny. Bardzo popularne są czasomierze na skórzanym pasku, które pasują zarówno do garnituru, jak i bardziej casualowego outfitu – koszuli. Są to modele bardzo uniwersalne, w odróżnieniu od zegarków na bransolecie. Takie zegarki najczęściej zakłada się do bardzo eleganckiego stroju. Szeroki wybór modeli czasomierzy znajduje się na: zegarkicentrum.pl. W ofercie dostępne są produkty czołowych producentów. Firma proponuje modele zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Uwypuklenie cech osobowości
Okazuje się, że osoby noszące zegarek są postrzegane przez innych jako punktualne i sumienne. Dzięki takiemu niewielkiemu dodatkowi, uważane są za godne zaufania. Jest to niezwykle ważne szczególnie na spotkaniach biznesowych, podczas negocjacji z kontrahentami. Posiadanie zegarka wpływa pozytywnie na wizerunek właściciela. Osoby z czasomierzem postrzegane są jako godne zaufania. Co ciekawe brak czasomierza również mówi coś o rozmówcy. Są to przesłanki niejednoznaczne, ale w biznesie lepiej jednak nosić zegarek na rękę.

Symbolika

Zegarek pełni nie tylko funkcję użytkową czy dekoracyjną, ale również symboliczną. Modele z wyższej pułki cenowej podkreślają status materialny właściciela. Jest to swego rodzaju nośnik danych, który zdradza wiele cech charakteru i informacji o pozycji społecznej. Posiadanie drogiego czasomierza wzbudza uznanie wśród koneserów zegarków. Warto jednak wiedzieć, że tylko wprawne oko dostrzeże prawdziwy unikat. Noszenie podróbek jest ogromnym nietaktem i jest to szczególnie niebezpieczne w biznesie, gdzie wiele osób na wyższych stanowiskach ma wiedzę o branży zegarmistrzowskiej. Zegarek na rękę może być inwestycją. Wartość niektórych modeli rośnie z czasem. Najbardziej cenne są edycje limitowane, w których producenci stworzyli jedynie kilkanaście sztuk konkretnego zegarka.

Zegarek naręczny zdradza wiele o swoim właścicielu. Konkretny model świadczy o pewnych cechach osobowości i upodobaniach. Dobrze dobrany czasomierz podkreśla wyczucie stylu i umiejętność doboru detali. Jeśli jeszcze nie posiadasz swojego zegarka, dobrze zastanów się nad wyborem właściwego modelu.

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 01.06.2019 18:40  Odpowiedz na komentarz

    Dobry ( a nie ładny ) zegarek, jest w stanie docenić tylko zegarmistrz. a tych mistrzów tego precyzyjnego fachu w Gnieźnie jest już niewielu. A szkoda !

  • 01.06.2019 15:18  Odpowiedz na komentarz

    Jeśli ludzie w biznesie zwracają uwagę na takie pierdoły to dla mnie żadni z nich biznesmeni. Dla mnie liczy się ich kompetencja i uczciwość, a nie jakieś dopasowane zegarki.

PODOBNE TEMATY
Jak kupić najtańsze OC? Poradnik krok po kroku Sprzedaż polis komunikacyjnych prowadzi obecnie ponad 20 towarzystw ubezpieczeniowych. Klient, który... Poniedziałek, 17 czerwca 2019
CHEM-GLAS zatrudni pracowników! CHEM-GLAS Sp. z o.o. Sp. k., firma rodzinna z ponad 20 letnim doświadczeniem, wysoce ceniony dostawca... Wtorek, 21 maja 2019
Zapraszamy na Powiatowe Targi Pracy 9 kwietnia br. w godzinach 12.00 - 15.30 w Auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, przy ul. Kostrzewskiego... Piątek, 5 kwietnia 2019
Agencja Ochrony zatrudni mężczyznę na stanowisko: Instalator systemów alarmowych Agencja Ochrony zatrudni mężczyznę na stanowisko: Instalator systemów alarmowych. Środa, 20 marca 2019