moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ostatnie godziny zapisów! Swarzędz zaprasza po niemal 200 nagród, w tym samochód

Piątek, 10 maja 2019
  • Ostatnie godziny zapisów! Swarzędz zaprasza po niemal 200 nagród, w tym samochód

"Półmetek zapisów dawno przekroczony, a na pojawienie się na liście startowej pozostało tak naprawdę tylko kilka dni" - usłyszeliśmy od Marka Wajera, rzecznika prasowego 8.biegu 10 km Szpot Swarzędz.

Zgodnie z Regulaminem ostatnim dniem zapisów będzie środa 15 maja 2019 roku, chyba, że jeszcze trochę miejsc pozostanie wolnych, wówczas o kilkadziesiąt godzin możemy zapisy przedłużyć. Nie zalecam jedna czekania do ostatniego dnia, bo nie ma nic gorszego dla Organizatora, jak powiedzenie choćby jednemu biegaczowi, że zapraszamy za rok. Przypomnijmy, że start nastąpi w niedzielę 2 czerwca - dodał Marek Wajer.

Faktycznie do startu swarzędzkiej 10-tki oraz historycznego, bo 1.Biegu Rodzinnego pozostały niespełna 3 tygodnie, a zapisy prowadzone są poprzez stronę www.biegi.szpot.pl. Do wygrania będzie niemal 200 nagród, bowiem kategorie wiekowe w biegu na 10 kilometrów są co 5 lat i jest ich aż trzynaście, a w każdej z nich nagrodzonych zostanie po sześć pierwszych zawodniczek i sześciu pierwszych zawodników.

Niejako preludium do biegu na dystansie 10 kilometrów, który wystartuje 2 czerwca o godzinie 11-tej z najszerszej arterii Swarzędza - ulicy Cieszkowskiego, będzie 1.Bieg Rodzinny. Do udziału w tym biegu Organizatorzy zapraszają naprawdę wszystkich od wnuków i prawnuków po babcie, dziadków, prababcie i pradziadków, a dystans do pokonania wynosić będzie 1 200 metrów z limitem czasu aż 60 minut. Start o godzinie 10-tej z ulicy Cieszkowskiego, a finisz na tartanowej bieżni Stadionu Miejskiego w Swarzędzu. Na mecie każdy otrzyma okolicznościowy medal oraz owocowy upominek. Będzie specjalna strefa Finishera z pamiątkowymi zdjęciami, taśmą zwycięzcy na linii mety i mnóstwem atrakcji po zakończeniu biegu. Zwycięzcą bowiem w tej imprezie będzie każdy, kto w niej wystartuje.

Bieg główny poprowadzony zostanie bardzo szybką, urozmaiconą trasą łącząca symbolicznie Swarzędz Północ i Swarzędz Południe. Limit na pokonanie dystansu 10 kilometrów wynosić będzie 90 minut. Na trasie, oprócz żywiołowego dopingu, biegacze mogą liczyć na kurtyny wodne, bufet z wodą na 5 kilometrze oraz finiszowe metry najpierw ze zbiegiem ulicą Strzelecka, a następnie ostatnie metry po tartanowej bieżni stadionu.

Biuro biegów mieszczące się w swarzędzkim Amfiteatrze przy ulicy Kosynierów 1 zaprasza po odbiór pakietów startowych w sobotę 1 czerwca w godzinach 12 -20-ta. Ważna uwaga dla biorących udział w Biegu Rodzinnym, a mianowicie, że pakiety startowe dla tych biegaczek i biegaczy będą wydawane tylko w sobotę 1 czerwca. Uczestnicy 10-tki będą mieli także możliwość odbioru pakietów jeszcze w niedzielę 2 czerwca w godzinach 7 - 10-ta.

Swarzędzkie biegi od początku znane są nie tylko z dobrej organizacji, ale także z cennych nagród. W tym roku wśród wszystkich, którzy ukończą bieg 10 km Szpot Swarzędz w regulaminowym czasie, przed startem wypełnią kupon konkursowy rozlosowany zostanie samochód Suzuki Celerio. Jeśli zatem do wszystkich nagród w kategorii Open, kategoriach wiekowych dodamy buty od firmy Saucony, samochód Suzuki, to okaże się, że niemal 200 uczestników 8.biegu 10 km Szpot Swarzędz wyjedzie ze Swarzędza w niedzielę 2 czerwca z cennymi nagrodami. By tak się mogło stać należy jednak dokonać zapisu korzystając ze strony www.biegi.szpot.pl. To pierwszy i najważniejszy obecnie krok do sukcesu.

Tradycyjnie po biegu zostanie przeprowadzona aukcja cennych przedmiotów podarowanych przez znane osobistości naszego Życia, a cały dochód z niej przekazany zostanie na dalsze leczenie 11-letniej Nikoli Kubiak, małej swarzędzanki walczącej od ponad 7 lat z nowotworem złośliwym.

W imieniu Organizatora 1.Biegu Rodzinnego oraz 8.Biegu 10 km Szpot Swarzędz - firmy Szpot oraz współorganizatora - Miasta i Gminy Swarzędz, serdecznie zapraszamy!
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Motomikołaje już 5 grudnia w Gnieźnie! 5 grudnia na placu przed Teatrem w Gnieźnie pojawią się Motomikołaje! Akcja ma wymiar charytatywny -... Niedziela, 28 listopada 2021
Fani czterech kółek zakończyli sezon Ponad 2 700 złotych oraz ok 250 kilogramów nakrętek zebrano w sobotę podczas zakończenia sezonu samochodowego... Poniedziałek, 18 października 2021
Samochodowe zakończenie sezonu już w sobotę! W sobotę na gnieźnieńskim Rynku odbędzie się zakończenie sezonu fanów "czterech kółek" połączone z akcją... Czwartek, 14 października 2021
Karol Pawlak zalicza kolejny udany sezon! W miniony weekend odbyła się ostatnia runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie. Zawodnicy... Czwartek, 30 września 2021