moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wielkie emocje na zakończenie sezonu

Sobota, 4 maja 2019
 • Wielkie emocje na zakończenie sezonu

Zgodnie z przewidywaniami, czwartkowe derby Wielkopolski pomiędzy K.S.AP-Poznań i MKS-em PR URBIS Gniezno dostarczyły ogromu emocji. Było ostro, zacięcie i kontrowersyjnie. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem poznanianek 33:30.

Spotkanie od samego początku trzymało w napięciu. Gra toczyła się bramka za bramkę. Premierowa odsłona czwartkowego starcia zakończyła się remisem 15:15, choć tuż przed przerwą przyjezdne mogły wysforować się na prowadzenie. Niestety, w 30. minucie rzutu karnego nie wykorzystała Jagoda Linkowska. Trenerzy Robert Popek i Roman Solarek musieli mocno rotować składem, bo zarówno wspomniana Linkowska, jak i Karolina Chojnacka szybko złapały po dwa dwuminutowe wykluczenia. Kolejne skutkowałyby czerwonymi kartkami.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki Agnieszki Siwki. Chwilę później zripostowały miejscowe. I znów zaczął się okres bardzo wyrównanej i emocjonującej batalii. Nie brakowało gry na pograniczu fauli i brutalnych zagrań. W jednym z nich mocno ucierpiała Jagoda Linkowska, która po spotkaniu nie ukrywała, że jest niesamowicie obolała. Były nerwy i ambitna walka do samego końca. Ostatecznie gnieźnianki musiały uznać wyższość przeciwniczek, które triumfowały 33:30.

Był to ostatni mecz sezonu 2018/19. MKS PR URBIS Gniezno kończy go na szóstym miejscu w tabeli I ligi kobiet gr. A. Wszystkim kibicom, którzy dopingowali nas w Poznaniu, a także podczas pozostałych spotkań serdecznie dziękujemy!

K.S.AP-Poznań: Przebierała, Czyż, Rzeczycka - Sowa (3), Matyja (3), Matysek (2), Kliszcz, Karasiewicz (1), Siemko (1), Maziarz (1), Kowalaszek, Wosińska (1), Chełminiak (5), Ziółkowska (15), Szajek (1).

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Wilkosz - Bielińska (1), Nowicka (4), Niedzielska, Siwka (4), Sawicka (7), Chojnacka, Dolacińska (3), Bigoszewska-Jackowiak, Rachela, Rybicka (1), Szczygielska (1), Walkowska, Linkowska (5), Łęgowska (4).

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(6)

 • 08.05.2019 14:29  Odpowiedz na komentarz

  Byłem na każdym meczu i 1 próba DOGRANIA do koła była po20 min gry. Nowicka wcale Linkowska też Sawicka czasem mocno wymuszone.

 • 06.05.2019 14:07  Odpowiedz na komentarz

  I co Z TEGO? Kiedy ULUBIENICA trenera mimo braku sił,, pewnie stąd błędy,, GRA po 60 MIN schodzi tylko na kary. A może powinna grać tylko w ATAKU bo w obronie inne zawodniczki GRAJĄ pewniej i lepiej współpracują ze sobą.

 • 05.05.2019 13:00  Odpowiedz na komentarz

  Kto był to WIDZIAŁ.OD prawie 46min to gra MKSU w PRZEWADZE. I tracimy BRAMKI. Brak kilku schematów na TO rozegranie. Albo jak pisze Wachu rozegrania są,, SCHAPANE,,. A do koła grają tak, że ciężko złapać lub jak same się pogubiły.

 • 04.05.2019 15:34  Odpowiedz na komentarz

  MKS rozegrał b. dobry mecz. A szczególnie ZMIENNICZKI DOLACINSKA, JACKOWIAK, RACHELA. Gdyby grały do końca???? Legowska miała swój dzień. O porażce zadecydowały błędy SAWICKIEJ która odgrywała kołowej w trudnych sytuacjach z tego AP zdobyło 2 bramki. Leży też gra w przewadze rozegrania zapominają o koleżankach. A KOŁOWE nie mają czystych piłek. Przez co ich zdobycz bramkowa TO ZERO.

 • 04.05.2019 15:04  Odpowiedz na komentarz

  Mimo ostrej gry MKS grał dobre spotkanie szczególnie ZMIENNICZKI DOLACINSKA, Rachela, JACKOWIAK. Ciągle brak bramek W Przewadze ROZGRYWAJĄCE grają wtedy bardzo egoistycznie. A gra z kołem to wielkie ZERO. DOGRANIA Sawickiej w końcówce do kołowej

 • 04.05.2019 14:51  Odpowiedz na komentarz

  Sędziowie z POZNANIA tak samo w 1 rundzie. Co robi zarząd MKSU? Ręczna to nie szachy ale też NIE,,,MMA,,. Prawidłowe interwencje MKSu kończyły się 2 MIN.BRUTALNA,, GRA,, AP TYLKO rzutem wolnym czasem 2 min. A powinny kończyć się odrazu KARTKAMI.

PODOBNE TEMATY
Szczypiornistki gromią rywalki na własnym parkiecie MKS PR URBIS Gniezno rozgromił MTS Kwidzyn 47:20. To trzecie zwycięstwo gnieźnianek w trwającym sezonie. Poniedziałek, 18 października 2021
Inauguracja II ligi z udziałem MKS PR II Gniezno opóźniona o kilka dni W ubiegły weekend MKS PR II Gniezno miał zainaugurować rozgrywki w II lidze kobiet. Spotkanie z KPR... Niedziela, 10 października 2021
MKS PR URBIS Gniezno z kolejnym ligowym triumfem W sobotę podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka pokonały na wyjeździe SMS ZPRP II Płock... Środa, 6 października 2021
"Petardy" z Gniezna wygrywają na rozpoczęcie sezonu! MKS PR URBIS Gniezno udanie zainaugurował zmagania w ramach I ligi kobiet gr. A. W sobotę podopieczne... Niedziela, 26 września 2021