moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Od 1 czerwca większa i droższa Strefa Płatnego Parkowania

Wtorek, 30 kwietnia 2019
  • Od 1 czerwca większa i droższa Strefa Płatnego Parkowania

Już 1 czerwca Strefa Płatnego Parkowania w Gnieźnie zostanie powiększona a opłaty zostaną podwyższone. Co ważne - także bezpłatny dotąd parking przy ul. 3 Maja zostanie objęty opłatami.

Większość mieszkańców zapewne krytycznie podejdzie do powiększenia oraz podwyższenia opłat w Strefie Płatnego Parkowania. Już teraz duży sprzeciw wywołało zamontowanie szlabanów na wjeździe parkingu przy ul. 3 Maja. Chociaż zapory jeszcze nie działają, mieszkańcy już nie kryją swojego sprzeciwu dla takiego działania władz. Uważają, że przez kilka lat zostali przyzwyczajeni do czegoś, co jest bezpłatne i nagle będą musieli za to płacić.

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(10)

  • 05.05.2019 22:13  Odpowiedz na komentarz

    miasto ma być dla ludzi a nie do samochodów,całe centrum powinno być wolne od
    tych kopcących padlin.deptaki ,kawiarenki,ścieżki rowerowe to miasto przyjazne ludziom .
    a grubasom przyda się spacer a nie krążenie w kółko i próba zaparkowania pod sklepem.

  • 05.05.2019 10:57  Odpowiedz na komentarz

    jak prezydent chce załatać budżet to niech zlikwiduje straż miejską będzie miał więcej o jakieś 3 miliony oni i tak nic nie robią oprócz zpijania kawy i pseudopozoracji

  • 04.05.2019 08:58  Odpowiedz na komentarz

    Czyżby budżet miasta nie wytrzymywał finansowo i za wszelkie wydatki postanowił sobie na uzupełnieni?

  • 01.05.2019 12:27  Odpowiedz na komentarz

    Ludzie, jeśli mieszkacie w centrum to nie wybierajcie się samochodami na zakupy do centrum i marketów np: na Sobieskiego. Możecie przecież iść pieszo na te zakupy, macie blisko. Ja kiedyś obładowany zakupami wracałem z marketu kilka kilometrów pieszo i dałem radę więc wy też dacie. Krzywda wam się nie stanie, na zdrowie tylko wyjdzie, a jak ktoś gruby to i zrzuci parę kilo.

  • na dodatek Nic się ciekawego w ten weekend w naszym mieście nie dzieje, bo prezydent Budasz wraz ze swoją drużyną chyba wyjechał sobie z Gniezna chen, chen , daleko . Po co wiec, dla biednej gawiedzi, cokolwiek organizować. Niech sobie, gawiedź gnieźnieńska siedzi w domu i ogląda telewizję lub niech sobie idzie do kina. A poza tym prezydent Budasz musi

  • 30.04.2019 17:11  Odpowiedz na komentarz

    Mieszkam na ulicy 3 Maja przed domem żeby zaparkować w tygodniu nieźle trzeba się wygimnastykowac jedyną opcją był parking chociaż i tam było ciężko.Teraz będą tam opłaty -Na godzinę.Czy tam będzie możliwość parkowania przez mieszkańców za miesięczna opłatę a nie na godzinę?Gdzie ludzie z 3 Maja mają parkować na Winiarach???

  • 30.04.2019 16:41  Odpowiedz na komentarz

    To wina PiS. Dali +500.my płacimy

  • Następne wyboru zweryfikują słuszność podejmowanych decyzji.

  • 30.04.2019 12:44  Odpowiedz na komentarz

    Żenada!!! Żeby takie GÓW** nasze władze wprowadzały. To jest bezsensu, większość miejsc będzie stała PUSTA. Czy władze są ślepe i nie widzą że ulica MICHAŁA już objęta strefą jest pusta?! STAWAĆ będą jedynie MIESZKAńcy. To tylko dojenie z kasy mieszkańców centrum miasta. To niech chociaż będą darmowe autobusy, bo to centrum autem nie ma się co WYBIERAć, niech przywrócą linię 0. !

    30.04.2019 15:20

    To jest bezczelność ludzie płacą za czynsz i reszte opłat i z kad mają brać pieniądze na zasrane płatne parkingi?! Już nie wiedzą jak zarabiać na ludziach to se zrobili płatne parkingi!!!ŻENADA!!!

PODOBNE TEMATY
Rekordowy Budżet Obywatelski. Znamy już wyniki Aż 7 101 mieszkańców Gniezna zagłosowało w Budżecie Obywatelskim Miasta Gniezna na rok 2022. To najwyższa... Środa, 13 października 2021
Premierowy seans filmów z II Wojny Światowej już 23 października w Parowozowni! Czasami zdarza się, że "na dnie szafy" znajdziemy coś niezwykle cennego. Tak się złożyło, że jeden z... Piątek, 1 października 2021
Przebudowa ul. Gdańskiej - postęp prac Trwa przebudowa ul. Gdańskiej w Gnieźnie. Zobaczcie na jakim etapie są prace. Piątek, 1 października 2021
Wiadukt po próbach obciążeniowych! Wiadukt w Gnieźnie pozytywnie przeszedł już próby obciążeniowe. Na obiekt wjechały dwie ciężarówki 4-osiowe... Środa, 29 września 2021