moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"Nie poddawajcie się, walczcie, możecie na nas liczyć"

Środa, 17 kwietnia 2019

Sylwia Jabłońska, radna miejska, również wspiera strajk nauczycieli. Podczas spotkania z mediami podkreśliła, że coraz mniej osób wybiera ten zawód.

Reprezentuję szkolnictwo wyższe, które przygotowuje młodych ludzi do tego, by byli świetnymi nauczycielami - mówi radna miejska, Sylwia Jabłońska. To, co nas boli to fakt, że coraz mniej ludzi chce być nauczycielami. Jest to związane nie tylko z zarobkami, ale także z warunkami, które panują w polskim szkolnictwie. Zapominamy często o tym, że współczesna szkoła to nie tylko dydaktyka, ale również wychowanie. Chcielibyśmy, żeby młodzi ludzie mili poczucie, że ten zawód jest ważny, żeby czuli odpowiedzialność i, żeby czuli że wszyscy im ufamy. Drodzy nauczyciele nie poddawajcie się, walczcie, możecie na nas liczyć, będziemy z wami zawsze.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(6)

  • Skąd te dane? Ze średniowiecza? A nauczycielom którym się nie podoba proponuję zmienić PRACĘ, jest bardzo dużo bezrobotnych nauczycieli którzy chętnie ZAJMĄ WAsze miejsce.

  • Pani radna nie zna chyba aktualnych danych. Nauczycieli nie jest za mało tylko jest za dużo i sporo bez pracy czekającyCH na zatrudnienie. A nauczycielom którym się tak nie podoba to proponuję się przekwalifikować i pracować w innym zawodzie - ja chętnie zajmę ich miejsce. Szukam pracy w szkole od 5 lat i jakoś nie ma miejsca, dostają się tylko ci co mają znajomości!!!

  • Pani radna, czekam na wykaz wolnych etatów w oświacie. Podczas spotkania z mediami podkreśliła, że coraz mniej osób wybiera ten zawód.

  • Czy ten steam naprawdę musi być polityczny? Za każdym razem gdzie ktoś strajkuje (po za pielegniarkami) opozycja pcha się na siłę. A przypomnę za czasów PO jak był steam to nawet złotówki nie dali.

  • 17.04.2019 06:14  Odpowiedz na komentarz

    Pewnie, protestujcie. Olejcie matury, rady klasyfikacyjne, po co przejmować się uczniami i ich życiem. Byle kasa się zgadzala. Pracuje 8godzin,gdy jadę do pracy nauczycielki dojeżdżają do szkoły, wracam już żadnej nie ma... To gdzie są te ich niby Godziny??

PODOBNE TEMATY
Jump World w najbliższy weekend za pół ceny! Park Trampolin Jump World przygotował dla was mega promocję już w najbliższy weekend 18 - 19 maja minus... Czwartek, 16 maja 2019
"Szkoła jest przede wszystkim dla ucznia, a nie dla nauczyciela" Nie słabną emocje na linii nauczyciele - rząd - rodzice uczniów. Na temat sporu wypowiedział się poseł... Wtorek, 23 kwietnia 2019
Strajk w szkołach Powiatu - stanowisko Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego Od 8 kwietnia br. trwa ogólnopolski strajk nauczycieli, w którym udział biorą również jednostki oświatowe,... Poniedziałek, 22 kwietnia 2019
Prezydent zapewnia, że pieniądze dla nauczycieli zostaną w szkołach Prezydent Tomasz Budasz zapewnia, że pieniądze, które nie zostaną wypłacone nauczycielom za okres strajku,... Środa, 17 kwietnia 2019