moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku?

Wtorek, 16 kwietnia 2019
  • Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku?

Obecnie na rynku pracy konieczna jest bardzo dobra znajomość przynajmniej jednego języka obcego. Szczególnie dotyczy to angielskiego, ponieważ jest najpowszechniej używany w całej Europie. Dlatego konieczne jest to, żebyśmy potrafili porozumieć się w tym języku, co na pewno zwiększy nasze szanse na znalezienie ciekawej pracy. Ważne jest również to, żebyśmy dobrze przygotowali się do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku. Tym bardziej, jeżeli chcemy rozpocząć naszą karierę zawodową za granicą.

Praca za granicą
Coraz częściej wyjeżdżamy za granicę, by tam znaleźć nową pracę. Dlatego bardzo ważne jest o, żebyśmy wcześniej dobrze przygotowali się do rozmowy kwalifikacyjnej, która na pewno odbędzie się w języku obcym. W takiej sytuacji konieczna jest bardzo dobra znajomość angielskiego, ponieważ w przeciwnym wypadku nie zrozumiemy, co rekrutująca osoba do nas mówi, albo też nie będziemy potrafili odpowiedzieć na jego pytanie.

Rekrutacja po angielsku nie tylko za granicą
Pamiętajmy też o tym, że coraz częściej korporacje i duże przedsiębiorstwa z Wielkiej Brytanii lub Stanów Zjednoczonych otwierają swoje oddziały w Polsce. Wtedy jedną z najważniejszych rzeczy jest to, by wszyscy pracownicy znali co najmniej w stopniu komunikatywnym język angielski. Dzięki temu nie tylko możliwe będzie przejście rozmowy kwalifikacyjnej, ale również bezproblemowe wykonywanie dalszych obowiązków oraz kontaktowanie się z innymi pracownikami lub przełożonymi.

Odpowiednie przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej
Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej, to nie tylko uzupełnienie wiedzy na temat danej firmy, a także sposobu jej funkcjonowania. Konieczne jest też to, by przygotować się do samej rozmowy pod względem językowym. W końcu nie możemy wtedy używać potocznych sformułowań. Konieczne jest to, byśmy wykazali się elokwencją, pewnością siebie, a przede wszystkim inteligencją. Jednak nie będziemy w stanie tego pokazać, jeżeli nie znamy w wystarczającym stopniu języka angielskiego. Dlatego warto go dopracować, co zapewniają np. kursy oferowane przez https://angloville.pl/.

Intensywny kurs języka angielskiego
W przypadku, gdy nie zostało już wiele czasu do naszej rozmowy kwalifikacyjnej, to powinniśmy zdecydować się na intensywny kurs języka angielskiego. Dzięki niemu w krótkim poprawimy nasze umiejętności, co jest szczególnie polecane osobą, które przez dłuższy czas nie posługiwały się nim. Poza tym nabierzemy większej pewności siebie w trakcie rozmowy, a także wzbogacimy słownictwo.

Zagraniczny kurs
Bez wątpienia jest to idealna opcja dla osób, które mają jeszcze trochę czasu do swojej rozmowy rekrutacyjnej. Zagraniczny kurs umożliwia nam codzienne posługiwanie się językiem obcym, dzięki czemu zyskujemy pewność siebie. Warto też zauważyć, że w trakcie takiego wyjazdu możemy poprawić nasz akcent, co na pewno pomoże w trakcie starań o pracę. Poza tym możemy z łatwością dostrzec sposób wysławiania się np. Brytyjczyków.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Ponad 300 tysięcy na nowoczesny sprzęt do prowadzenia zajęć Miasto Gniezno otrzymało 305 700,00 złotych na zakupy inwestycyjne niezbędne do realizacji zajęć edukacyjno-profilaktycznych... Czwartek, 2 grudnia 2021
Stypendia dla studentów 4 listopada 2021 roku w auli Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego prezydent Gniezna Tomasz... Piątek, 5 listopada 2021
Poznański Festiwal Nauki i Sztuki - gnieźnieńska odsłona w IKE Serdecznie zapraszamy na gnieźnieńską odsłonę Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, która odbędzie... Sobota, 30 października 2021
Uczniowie ZST nagrodzeni 21 października odbyło się spotkanie uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Gnieźnie z panem Robertem... Piątek, 22 października 2021