moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pierwsza ligowa wygrana faktem! Car Gwarant Start - PGG ROW 50:40!

Wtorek, 16 kwietnia 2019
  • Pierwsza ligowa wygrana faktem! Car Gwarant Start - PGG ROW 50:40!

Żużlowcy Car Gwarant Startu Gniezno zdobywają pierwsze punkty do tabeli. W trzeciej kolejce Nice 1 LŻ czerwono-czarni po ciekawym meczu pokonują na własnym torze ekipę PGG ROW Rybnik 50:40. Najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach gospodarzy był zdobywca 14 punktów i jednego oczka bonusowego - Mirosław Jabłoński. Na słowa uznania zasługuje jednak cały zespół. Najwięcej punktów dla przegranych wywalczył z kolei Troy Batchelor - 13 oczek w sześciu startach.

W dwóch pierwszych kolejkach drużyna Car Gwarant Startu Gniezno musiała uznać wyższość rywali - najpierw u siebie z Gdańskiem, a tydzień później na wyjeździe w Ostrowie. To sprawiło, że gospodarze już na początku sezonu znaleźli się w niezbyt komfortowej sytuacji. Przed meczem z PGG ROW Rybnik sztab szkoleniowy zdecydował się na dokonanie korekt w składzie - wycofani zostali Duńczyk Frederik Jakobsen oraz Rosjanin Andriej Kudriaszow (który w niedzielę był w Gnieźnie wspólnie z drużyną). W ich miejsce desygnowani do boju zostali Adrian Gała i kapitan Jurica Pavlic dla którego był to pierwszy ligowy występ w sezonie. Poczynione zmiany przyniosły efekty w postaci ligowego zwycięstwa i pierwszych punktów do tabeli!

Wyścig otwarcia zakończył się remisowym podziałem punktów. Trzy oczka zainkasował Troy Batchelor, a za jego plecami na linii mety zameldowała się para Berntzon-O.Fajfer. Wiele się działo w biegu młodzieżowców. W pierwszym łuku motocykla nie opanował Kevin Fajfer. Junior Car Gwarant Startu zanotował upadek i decyzją arbitra został wykluczony z powtórki. W niej świetnie zaprezentował się Damian Stalkowski, który na dystansie wyprzedzał swoich rywali - najpierw, na trzecim okrążeniu, minął Roberta Chmiela, a na ostatnim wyższość naszego juniora musiał uznać Przemysław Giera. Trzeci bieg dnia to pierwsze podwójne zwycięstwo gospodarzy. Tuż po starcie na prowadzenie wysunął się Adrian Gała. Na drugim łuku dołączył do niego Mirosław Jabłoński i mieliśmy 5:1 dla Car Gwarant Startu. Podobać mogła się także i czwarta odsłona dnia w trakcie której Jurica Pavlic zaciekle gonił Kacpra Worynę. Senior PGG ROW Rybnik stracił prowadzenie na ostatnim okrążeniu.

W piątym wyścigu gospodarze powiększyli prowadzenie do ośmiu punktów. Najlepiej spod taśmy wyszedł Mirosław Jabłoński, a Adrian Gała skutecznie obronił się przed atakami Troya Batchelora. Szósty bieg to kolejny upadek. Tym razem z powtórki wykluczony zostaje obcokrajowiec PGG ROW Rybnik Linus Sundstroem dla którego zdecydowanie nie było tu udane spotkanie. W trzyosobowym zestawieniu remis dla gości ratuje Mateusz Szczepaniak, który przez dwa okrążenia musiał odpierać ataki Juricy Pavlica. Siódmy bieg to kolejne emocje na torze przy Wrzesińskiej w Gnieźnie. Do ostatnich metrów na miejscach drugim i trzecim tasowali się Kacper Woryna oraz Szwed Oliver Berntzon. Ostatecznie, na kresce, nieco lepszy był krajowy lider naszych gości z Rybnika i to on przy swoim nazwisku zapisał dwa oczka. Podopieczni trenera Piotra Żyto pierwsze zwycięstwo odnoszą w dziewiątym wyścigu dnia. Kacper Woryna i Mateusz Szczepaniak pokonują Oskara Fajfera i Olivera Berntzona. Odpowiedź gospodarzy była jednak natychmiastowa, bo chwilę później M.Jabłoński i Adrian Gała odnoszą trzecie podwójne zwycięstwo dzięki czemu Car Gwarant Start Gniezno ponownie prowadził dziesięcioma punktami - 35:25.

Dwa kolejne wyścigi to zwycięstwa naszych gości. Wszystko za sprawą Troya Batchelora, który najpierw - jadąc z rezerwy taktycznej - pokonał Olivera Berntzona, a chwile później skutecznie obronił się przed atakami Adriana Gały. Decydujący dla losów pojedynku okazał się bieg trzynasty. Rozgrywano go aż trzy razy. Najpierw - w pierwszym podejściu - na tor upadł Oskar Fajfera. Sędzia po analizie telewizyjnych powtórek zdecydował o powtórce w komplecie. Drugie podejście to nierówny start i kolejne zatrzymanie biegu. Za trzecim razem wyjście spod taśmy i rozegranie pierwszego łuku należało do gnieźnian. Kacper Woryna jednak nie odpuszczał - po ostrej, ale zgodnie z zasadami fair play, walce, lepszy był jednak gnieźnianin. Dzięki podwójnej wygranej Mirosława Jabłońskiego i Oskara Fajfera z Kacprem Woryną to gospodarze jeszcze przed biegami nominowanymi mogli cieszyć się z dwóch punktów do ligowej tabeli.

Pierwszy z biegów nominowanych to dwupunktowe zwycięstwo gości z Rybnika. Mateusz Szczepaniak inkasuje trzy oczka, a drugi po walce z Sundstroemem finiszuje Oskar Fajfer. Bieg kończący niedzielny mecz z PGG ROW Rybnik to wygrana gospodarzy 4:2. Mirosław Jabłoński tuż po starcie wysuwa się na prowadzenie i tym samym zachowuje status niepokonanego przez rywali zawodnika. Na dystansie wyścigu Adrian Gała mija Kacpra Worynę. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu Car Gwarant Start Gniezno pokonuje rybnickie “Rekiny” 50:40.

Kolejne spotkanie w ramach Nice 1 Ligi czeka nas na wyjeździe. W niedzielę 28 kwietnia gnieźnianie udają się do Łodzi, gdzie odbędzie się pojedynek z tamtejszym Orłem. Początek zaplanowano na godzinę 18.00. Czerwono-czarni z dorobkiem dwóch dużych punktów w ligowej tabeli zajmują szóste miejsce. Oczko wyżej plasuje się Orzeł Łódź.

Wyścig po wyścigu:
1.  Batchelor, Berntzon, O.Fajfer, Łogaczow 3:3 (3:3)
2.  Stalkowski, Giera, Chmiel, K.Fajfer (w/u) 3:3 (6:6)
3.  Gała, Jabłoński, Sundström, Szczepaniak 5:1 (11:7)
4.  Pavlic, Woryna, Giera, K.Fajfer 3:3 (14:10)
5.  Jabłoński, Gała, Łogaczow, Batchelor 5:1 (19:11)
6.  Szczepaniak, Pavlic, Stalkowski, Sundström (w) 3:3 (22:14)
7.  O.Fajfer, Woryna, Berntzon, Chmiel 4:2 (26:16)
8.  Pavlic, Batchelor, Szczepaniak, K.Fajfer 3:3 (29:19)
9.  Woryna, Szczepaniak, O.Fajfer, Berntzon 1:5 (30:24)
10.  Jabłoński, Gała, Woryna, Giera 5:1 (35:25)
11.  Batchelor, Berntzon, Szczepaniak, Pavlic 2:4 (37:29)
12.  Batchelor, Gała, Chmiel, Stalkowski 2:4 (39:33)
13.  Jabłoński, O.Fajfer, Woryna, Sundström 5:1 (44:34)
14.  Szczepaniak, O.Fajfer, Sundström, Pavlic 2:4 (46:38)
15.  Jabłoński, Batchelor, Gała, Woryna 4:2 (50:40)

PGG ROW Rybnik 40:

1. Troy Batchelor (3,0,2,3,3,2) 13
2. Siergiej Łogaczow (0,1,-,-) 1
3. Mateusz Szczepaniak (0,3,1*,2*,1,3) 10+2
4. Linus Sundström (1,w,-,0,1) 2
5. Kacper Woryna (2,2,3,1,1,0) 9
6. Robert Chmiel (1*,0,1) 2+1
7. Przemysław Giera (2,1*,0) 3+1

Car Gwarant Start Gniezno 50:
9. Oskar Fajfer (1*,3,1,2*,2) 9+2
10. Oliver Berntzon (2,1,0,2) 5
11. Adrian Gała (3,2*,2*,2,1) 10+2
12. Mirosław Jabłoński (2*,3,3,3,3) 14+1
13. Jurica Pavlic (3,2,3,0,0) 8
14. Damian Stalkowski (3,1*,0) 4+1
15. Kevin Fajfer (w,0,0) 0

tekst: GTM Start Gniezno
foto: Rafał Mikuła

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Mateusz Jabłoński obudził się ze śpiączki! Mateusz Jabłoński obudził się ze śpiączki! Młody żużlowiec wraca do zdrowia. Poniedziałek, 27 września 2021
Paweł Przedpełski z królewską koroną! Zwycięstwem Pawła Przedpełskiego z eWinner Apatora Toruń zakończył się ORLEN 12. Turniej o Koronę Bolesława... Wtorek, 14 września 2021
Premier Mateusz Morawiecki objął Honorowy Patronat nad 12. edycją Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego Honorowy Patronat nad 12. edycją Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego objął Prezes Rady Ministrów Mateusz... Wtorek, 31 sierpnia 2021
Mateusz Jabłoński miał poważny wypadek na torze! Młody żużlowiec walczy o życie! W piątek na Motoarenie w Toruniu doszło do wypadku, w którym ucierpiał Mateusz Jabłoński - utalentowany... Sobota, 28 sierpnia 2021