X Informacje Gniezno

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Łańcuch Światła z Wykrzyknikiem w Gnieźnie! Kilkaset osób zebrało się na Rynku

Poniedziałek, 15 kwietnia 2019
 • Łańcuch Światła z Wykrzyknikiem w Gnieźnie! Kilkaset osób zebrało się na Rynku

Kilkaset osób pojawiło się w niedzielę wieczorem na gnieźnieńskim Rynku aby wesprzeć nauczycieli w ich strajku. Łańcuch Światła z Wykrzyknikiem zgromadził niespodziewaną ilość mieszkańców. Nie zabrakło także władz miasta i powiatu.

Zgromadzenie na Rynku zorganizowali uczniowie popierający strajk nauczycieli. Przewodniczyli oni także całemu wydarzeniu. Głos zabrali m.in. starosta Piotr Gruszczyński i prezydent Tomasz Budasz a także reprezentanci grona nauczycielskiego. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę "Przeżyj to sam" zespołu Lombard.

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Rafał Mikuła

Napisz komentarz

Komentarze(21)

 • 21.04.2019 23:38  Odpowiedz na komentarz

  a druga peNsje z korkow maja czemu zaden dzienikarzyna nie spytal sie ile nauczyciele maja z udzielania korkow xd

  22.04.2019 21:46

  Bo żaden nie przyzna się ile ma dodatkowo

 • JEŻELI MOJE DZIECKO BĘDZIE MIAŁO CHODZIĆ W SOBOTĘ DO SZKOŁY ALBO MIAŁO PRZEDŁUŻONY ROK SZKOLNY PRZEZ WASZ STRAJK TO Założę SPRAWĘ z PC O NIE DOPEŁNIENIE OBOWIĄZKÓW I OGRANICZENIE WOLNOŚCI DZIECKA! I zobaczymy co zrobicie To przez was będą dzieci poszkodowane! Więc pozdrawiam sp5 wraz z rodzicami

 • Widać, zawsze mało. Jednym z protestujących jest przewodniczący rady Gminy Gniezno. Jednocześnie nauczyciel. Pan Mariusz za 2017 rok zarobił 64695,30 zł, co daje kwotę 5391,25 miesięcznie. Za około 24 godziny tygodniowo. Daje to kwotę około 56,00 zł za godzinę. No panie przewodniczący jeszcze Panu mało?

 • Że większość ludzi nie ma zielonego pojęcia jak wygląda praca nauczyciela albo jeszcze GORZEJ: porównuje pracę nauczyciela z początków wolnej Polski do tej teraz co również nie ma żadnego sensu.

 • 15.04.2019 23:20  Odpowiedz na komentarz

  Kto jest zwolennikiem protestu w oświacie, gdzie dzieci i młodzież stali się zakładnikami "niecnych" żądań kasty wybrańców rzekomo ubogich niech uważnie przeczyta. Prześledziłem oświadczenia majątkowe radnych nauczycieli z gmin powiatu Gnieźnieńskiego zawarte w BIP za rok 2017.ich zarobki kształtowały się na poziomie 60-80 tyś. złotych, natomiast dyrektorów szkół na poziomie 80-100 tyś.

 • 15.04.2019 21:22  Odpowiedz na komentarz

  Nigdy w życiu w jednym miejscu nie widziałem tylu nierobów i nygusów.
  Zdenerwowany rodzic

 • A co wam się wydaje, że uczenie dzieci to łatwa praca? Na kasę do marketu to może byle głupek usiąść. Nauczycielem może zostać tylko elita narodu.

  22.04.2019 21:51

  Każdy głupek może być nauczycielem a kobiety w super markecie na kasie hmmm gdyby nie one to byś dupa mazala błędy ortograficzne bo nie miał by kto ci gumki sprzedać! Kobiety w sklepach pracują ciężej niż wy a mają płacone grosze i też żyją i są szczęśliwe! A wy szlachta banda glabow co 2 ma wiedzę mniejsza niż przeciętny człowiek po zasadniczej szkole zawodowej

  18.04.2019 21:10

  Klekajcie narody przed taka elita hahaha małe grono to elita reszta to sztuka niestety taka prawda haha

 • 15.04.2019 18:31  Odpowiedz na komentarz

  Dlaczego nie protestowaliście tak mocno gdy Tusk był u władzy. Krótko by was wziął za buśki. On i zasiłek pogrzebowy obciął o połowę z 8tys na 4tys. Ofe zagarnął ,i była CISZA. Niepełnosprawnym POWIEDZIAŁ figa z makiem, tylko oni sami brali ile wlezie. Teraz gdy rząd daje ile może to Wam MAŁO, poczekajcie trochę - inni mają jeszcze mniej a i pracują więcej i także z wyższym wykształceniem.

 • Za kolka zainteresowań nauczyciel Nie ma płacone. I tym nygusom pani powierza swoje dzieci. Proponuję nauczanie domowe.

  18.04.2019 21:14

  Kolejna z elity narodu hahahaha Kawka i PIERDoly w pokoju nauczycielskim i krzywda się dzieje wielce

  16.04.2019 14:33

  oczywiscie a pani na zasilek

 • Po pierwsze to nie każdy nauczyciel ma wychowawstwo i chyba nie orientuje się pani ile taki dodatek wynosi. To ja powiem. Całe 80zl na rękę. Moim Zdaniem to jest kpina, żeby wychowawca za tyle pracy i przede wszystkim opiekę nad uczniami dostawał takie pieniądze. Witam, że ludzie wierzą w to, co mówią w tv, ale ja widzę na koncie ile zarabiam.

  16.04.2019 11:51

  A za udzielane korepetycje odprowadzanie VAT? Za darmo uczucie po godzinach? Czyn społeczny? Biedni a nikt starym autem nie jeździ szlachta leżeć i pieniądze wołać strajkującym założyć sprawę za niedopelnienie obowiązków i. Naruszenie wolności dziecka i zobaczymy jak będą śpiewać wyedy

  15.04.2019 18:44

  W ŚNIEŻNIE to Budasz płaci za wychowawstwo i na ironię was popiera. Pokaż PIT to uwierze bo zarobki to nie tylko płaca zasadnicza.

 • 15.04.2019 06:00  Odpowiedz na komentarz

  To ciało pedagogiczne i wyższa klasa wyższa, nikt inny nie ma prawa się o nich źle wypowiadać. Jak patrze na ten strajk to widzę tylko pieniaczy i zadymiarzy z PO i z koalicji, a po co TO? no bo jest walka o koryto znowu tylko źle że KOSZTEM moich WNUKÓW i wszystkich dzieci. Nie ważne jakim kosztem tylko byle spowrotem do władzy i na stołek.

 • Wstyd !!!!!!!! Trzeba PAMIĘTAĆ że nauczyciele podają podstawę zarobków. Dodać należy wychowawstwo, nadgodziny te za chorych kolegów, kółka zainteresowań .... a poza tym , niech strajkują latem . Wtedy też pracują. Tylko NYGUSY leżą sobie w grecji prawda ?, za wakacje TEż mają płacone !!!

  16.04.2019 15:16

  #JA BABCIA: Ale te WSZYSTKIE dodatki są obligatoryjne tj. 20% stażowego, 10% wiejskiego, za nadgodziny i zastępstwa, wychowawstwo i wiele innych, co w sumie składa się na wynagrodzenie, to nie jest BÓG ZAPŁAĆ. TAKA JEST SIATKA PŁAC W OŚWIACIE I DO TEGO KARTA NAUCZYCIELA, JAK SIĘ TO NIE PODOBA TO ZREZYGNUJCIE Z TEGO I DAJCIE PRAWO DYREKTOROWI PRZYDZIELANIA ZADAŃ W RAMACH 40 GODZIN.

  16.04.2019 08:47

  . Nie lubi pani chyba SWOICH koleżanek i kolegów po fachu. podejrzewam, że za dziećmi też pani nie przepada. Tak niektórzy nauczyciele też mają.
  Czy nauczyciel musi się iMac tych wszystkich wymienionych przez Panią dodatkowych zajęć, aby mieć jako taka pensję ? Pensja dla nauczycieli powinna być Godna bez dodatków . Tego zada kazdy pracujący polak dodaTEK, to dodatek.

PODOBNE TEMATY
Elektroniczny nabór do szkół ponadpodstawowych W szkołach dla których organem prowadzącym jest Powiat Gnieźnieński proces rekrutacji, podobnie jak... Piątek, 14 maja 2021
Rozbudowa "Trójki" z rządowym dofinansowaniem Aż 4 mln zł bezzwrotnego wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzyma Miasto Gniezno.... Środa, 5 maja 2021
MKS PR wygrał 1/16 finału MP Juniorek Młodszych! Juniorki młodsze MKS-u PR Gniezno świetnie zaprezentowały się podczas turnieju 1/16 finału mistrzostw... Poniedziałek, 3 maja 2021
Gnieźnianki przegrywają na własnym parkiecie Tak słabej drugiej połowy spotkania szczypiornistki MKS-u PR URBIS Gniezno nie zagrały od dawna. W sobotę... Poniedziałek, 3 maja 2021