moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Aktywny i udany marzec Kijkowego Trzemeszna

Środa, 10 kwietnia 2019
 • Aktywny i udany marzec Kijkowego Trzemeszna

Członkowie trzemeszeńskiej grupy entuzjastów nordic walking zaliczyli kolejny miesiąc startów. Ich udział w zawodach zakończył się tradycyjnie wieloma sukcesami.

W sobotę, 2 marca, w Dąbrowie koło Mogilna odbyła się ósma edycja Zimowego Biegu Dębowego na dystansie 15 km. Imprezą towarzyszącą były zawody nordic walking na odcinku 7,5 km, bieg na 5 km oraz biegi dla dzieci i młodzieży. Organizatorami imprezy byli: Gmina Dąbrowa, Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Sucharzewo „Kuźnia”, Rada Sportu w Dąbrowie, Gminny Ludowy Zespół Sportowy "Olimpia" Dąbrowa, Zespół Szkół w Dąbrowie, OSP z Dąbrowy, Parlina, Krzekotowa i Mokrego a także Sołectwa - Dąbrowa, Parlin i Parlinek oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Gminy Dąbrowa. Trasa marszu biegła drogą asfaltową przez Parlinek i Parlin, gdzie na rywalizujących czekali głośno kibicujący mieszkańcy mijanych miejscowości oraz rytmiczna muzyka. Wśród startujących w marszu nordic walking znalazła się grupa osób, reprezentujących Gminę Trzemeszno. Zawodnicy „Kijkowego Trzemeszna” zanotowali na swoim koncie kolejny udany występ. Małgorzata Szczudlik wywalczyła drugie miejsce wśród kobiet. Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych okazali się - Angelika Zaręba, Maciej Antas i Grzegorz Mądry. Gminę ponadto reprezentowała Marzena Stankowska, która zajęła czwarte miejsce w K 41+. W marszu z kijkami wystartowały 102 osoby, w tym 61 kobiet. Słoneczna pogoda, doskonała organizacja oraz fantastyczna atmosfera sprzyjały rywalizacji oraz dały możliwość do miłego spędzenia tego sobotniego dnia.
 
 • Grzegorz Mądry - M - 6/open - 7/49:48 min.
 • Małgorzata Szczudlik - K - 2/open - 9/49:54 min.
 • Angelika Płachcińska - K - 4/open - 14/51:41 min.
 • Maciej Antas - M - 11/open - 15/51:52 min.
 • Marzena Stankowska - K - 13/open - 35/56:35 min.

W niedzielę, 3 marca, w Gnieźnie nad jeziorem Winiary odbył się „Tropem Wilczym” - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych na dystansie 5 i 10 km. Rozegrano także zawody nordic walking na odcinku 5 km oraz bieg na 1963 metry a długość trasy związana była z rokiem śmierci ostatniego żołnierza wyklętego /1963 rok - Józef Franczak pseudonim Lalek/.
Pomysłodawcą biegu była Fundacja Wolność i Demokracja z Warszawy a głównym organizatorem Stowarzyszenie Ochotnicza Armia Wielkopolska, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Garnizon Gniezno przy współpracy z Urzędem Miejskim w Gnieźnie oraz Gnieźnieńskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Wśród kilkunastu startujących w marszu nordic walking znalazły się zawodniczki „Kijkowego Trzemeszna”, które nie dały szans rywalom. Osiągnięte wyniki pozwoliły trzemeszniankom zająć czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej. Agnieszka Kędzierska, Małgorzata Szczudlik oraz Kamila Kolberg stanęły odpowiednio na pierwszym, drugim i trzecim stopniu podium. W biegu na dystansie 5 km w kategorii MUNDUROWI wystartował Maciej Antas. Zawody były jedną z wielu inicjatyw, jakie miały miejsce w całej Polsce w tym dniu i odbyły się w ramach siódmej edycji największej otwartej imprezy sportowo - edukacyjnej, towarzyszącej obchodom Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
Jak informuje okolicznościowa broszura - w tym roku w akcji wzięło udział 70 tysięcy biegaczy, którzy w 300 miejscowościach oddali hołd Żołnierzom Wyklętym.

W sobotę, 23 marca, w Prudniku (woj. opolskie) odbyła się pierwsza edycja Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking. Poza główną imprezą zorganizowano także I Rajd Górski o Puchar Starosty Prudnickiego na dystansie 5 km. Miasteczko zawodów wraz ze startem i metą usytuowane zostało w prudnickim lesie, w bliskim sąsiedztwie Sanktuarium Św. Józefa. Jak przystało na górskie zawody, trasa nie była łatwa ale za to bardzo malownicza i dobrze przygotowana. Wszyscy uczestnicy rywalizacji nie kryli zadowolenia z ukończenia dystansu. Wśród 119 zawodników (51 kobiet) znaleźli się także śmiałkowie z Trzemeszna. Reprezentanci Kijkowego Trzemeszna zanotowali na swoim koncie udany występ. Małgorzata Szczudlik i Grzegorz Mądry zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Zawody ukończyła także Marzena Stankowska.
 
 • Grzegorz - 2:48:29 - open 27/M - 25/M 60 - 2
 • Małgorzata - 2:56:42 - open 43/K - 8/K 30 - 2
 • Marzena - 3:32:29 - open 101/K - 37

Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia byli - Gmina Prudnik, Stowarzyszenie Wesoły Borsuk Team oraz Starostwo Powiatowe w Prudniku.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy oraz całego sztabu sponsorów udało się 24 marca w Głodnie (pow. Grodziski) zorganizować niesamowitą imprezę, w której udział wzięło około tysiąca zawodników startujących na różnych dystansach. Najmłodsi rywalizowali w biegach od stu do tysiąca dwustu metrów. Z kolei dorośli mogli się zaprezentować w marszu rodzinnym, marszu nordic walking oraz biegu głównym na pięć kilometrów. Wśród osób, które wsparły szczytny cel imprezy znalazła się Agnieszka Kędzierska. Przemierzyła ona z kijkami pięciokilometrową trasę i okazała się najlepszą wśród kobiet. Start i meta znajdowały się przy Sali Ostoja w Głodnie a trasę poprowadzono polnymi i leśnymi ścieżkami. Zawody odbyły się bez pomiaru czasu. Bieg charytatywny "Po szansę dla Adama" miał na celu wesprzeć dwudziestoośmioletniego Adama Jankowiaka z Rakoniewic. W 2017 roku zaledwie miesiąc po ślubie uległ wypadkowi, podczas którego doszło do złamania kręgosłupa i jednocześnie do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Jedyną szansą na poprawę zdrowia pana Adama jest kosztowna rehabilitacja z wykorzystaniem egzoszkieletu.

W niedzielę, 31 marca, odbyły się XXVI Biegi Żnińskie. W ramach imprezy przeprowadzono rywalizację w biegu na dystansie 2,5, 5 i 10 km oraz zawody w nordic walking na odcinku 5 km. W marszu z kijkami nie zabrakło reprezentacji „Kijkowego Trzemeszna”. Występ zakończył się sukcesami. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Szczudlik. Drugą lokatę w kategorii pań wywalczyła Agnieszka Kędzierska. W rywalizacji udział wzięła także Marzena Stankowska. Start usytuowano na palcu Wolności a metę w Parku Miejskim nad jeziorem Małym Żnińskim. Trasa marszu obejmowała ulice oraz bliskie okolice Żnina. Zawodników przywitała piękna, słoneczna pogoda a organizatorzy zadbali o miłą atmosferę. W zawodach nordic walking udział wzięło 87 osób, w tym 58 kobiet.
 
 • Małgorzata Szczudlik - 32:28 min./open - 5/K 1
 • Agnieszka Kędzierska - 33:11 min./open - 8/K 2
 • Marzena Stankowska - 38:04 min./open - 35/K 15

Gminę Trzemeszno godnie reprezentowali także - Filip Kubacki (36:19 min.) - „Bolt” oraz Anna Hęś (37:51 min.) i Agata Hęś (37:22 min.) - „Drużyna Szpiku”. Agata zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej a Filip był drugi w M 15. Poza popularyzacją biegania i promocją Ziemi Pałuckiej imprezie towarzyszył cel uczczenia 15 rocznicy śmierci Andrzeja Rosiaka. Organizatorem zawodów był Żniński Klub Biegacza „1992”, Urząd Miejski w Żninie, Urząd Marszałkowski w Toruniu, Urząd Powiatowy w Żninie oraz Miejsko - Gminne Zrzeszenie LZS w Żninie.

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Mistrzostwa Gminy Gniezno w szachach Szkół Podstawowych i 3 klas Gimnazjum W czwartek, 4 kwietnia 2019r. w Zdziechowie odbyły się III Mistrzostwa Gminy Gniezno w szachach Szkół... Poniedziałek, 8 kwietnia 2019
Urodziny Kijkowego Trzemeszna We wtorek 26 lutego w restauracji Czeremcha w Trzemesznie odbyło się spotkanie, będące okazją do podsumowania... Poniedziałek, 11 marca 2019
Widowisko historyczne pt. "Wolne Trzemeszno 1918" już w sobotę Stowarzyszenie Trzemeszeńscy Patrioci wraz z Gminą Trzemeszno pragną serdecznie zaprosić wszystkich... Środa, 12 września 2018
I Otwarty Marsz Nordic Walking "Z kijkami po zdrowie" I Otwarty Marsz Nordic Walking "Z kijkami po zdrowie" - Festyn Rodzinny "Pożegnanie Lata" zorganizowany... Wtorek, 4 września 2018