moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ewakuacja zakładu i pożar hałdy śmieci w Lulkowie

Wtorek, 9 kwietnia 2019
  • Ewakuacja zakładu i pożar hałdy śmieci w Lulkowie

8 kwietnia 2019r. na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów (ZZO) w Lulkowie (gm. Gniezno) odbyły się ćwiczenia dla sił i środków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie i Ochotniczych Straży Pożarnej z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Celem ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie organizacji działań ratowniczo-gaśniczych na wypadek pożaru i innych zagrożeń, które mogą wystąpić na terenie firmy.

W pierwszej części ćwiczeń sprawdzano funkcjonujące w zakładzie wewnętrzne procedury alarmowania służb ratunkowych oraz nadzorowano zarządzoną przez kierownictwo zakładu ewakuację pracowników w miejsce zbiórki.

Dalszy scenariusz zakładał pożar hałdy śmieci znajdującej się na terenie zakładu oraz udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie, która spadła z rusztowania i doznała urazu.

Podczas ćwiczeń strażacy doskonalili organizację zaopatrzenia wodnego na potrzeby akcji ratowniczo-gaśniczej, a także kontynuowali doskonalenie z zakresu organizacji łączności na potrzeby KDR wykorzystując kanał dowodzenia i współdziałania.

Po ćwiczeniach na wszystkich strażaków czekał ciepły posiłek zorganizowany przez kierownictwo zakładu. Wnioski i spostrzeżenia, które powstały pozwolą na lepsze i sprawniejsze działania podczas kolejnych ćwiczeń lub działań ratowniczo-gaśniczych.

W ćwiczeniach oprócz sił i środków KP PSP w Gnieźnie udział brały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Trzemeszna, Kruchowa, Strzyżewa Smykowego, Trzemżala i Wymysłowa.
 

źródło: PSP Gniezno

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Wypadek w Trzemesznie! 25-letni Ukrainiec w szpitalu! Jesienna aura już pełni. Niektórzy kierowcy sami się przekonali jak to jest, kiedy samochód zatrzymuje... Poniedziałek, 18 października 2021
Wypadek w Darmoszewie W sobotę o godz. 12.30 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku w Darmoszewie (między Kiszkowem... Niedziela, 17 października 2021
Chłopiec z raną kłutą zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu Dzisiaj ok. godz. 12.45 służby ratunkowe zostały zadysponowane na ul. Wrzesińską w Gnieźnie. Ze zgłoszenia... Piątek, 15 października 2021
Seria włamań do domów i mieszkań w Gnieźnie W związku z występującymi przypadkami włamań do domów jednorodzinnych i mieszkań na terenie Gniezna,... Czwartek, 14 października 2021