moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dzień z Matematyką VII

Niedziela, 7 kwietnia 2019
  • Dzień z Matematyką VII

4 kwietnia 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie, pod patronatem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego, odbył się "Dzień z Matematyką". Gośćmi specjalnymi uroczystości byli: dr Sławomir Binkowski - Prorektor PWSZ, Łukasz Kaszyński - dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz Robert Bazułka - dyrektor do spraw promocji Starostwa Powiatowego.

„Dzień z Matematyką” adresowany jest do uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu gnieźnieńskiego, a jego organizatorami są nauczyciele matematyki I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie. W ramach tego projektu odbyły się: Powiatowy Konkurs Matematyczny „Supermaturzysta”, Mistrzostwa Powiatu w Sudoku, pokaz metod układania kostki Rubika oraz wykład „Transport przyszłości”, którego prelegentem była Pani mgr Magdalena Ziętek - Koczan z Instytutu Zarządzania i Transportu PWSZ w Gnieźnie. Zmagania z matematyką rozpoczęły się konkursem „Supermaturzysta”, w którym rywalizowało ze sobą 47 maturzystów z powiatu gnieźnieńskiego: 20 z nich rozwiązywało arkusz rozszerzony, a 27 - podstawowy. Najlepsze wyniki w kategorii arkusz rozszerzony uzyskali: Mikołaj Nowicki (II LO) - I miejsce, Wojciech Doberschűtz (II LO) - II miejsce, Maja Bielińska (I LO) - III miejsce. W kategorii arkusz podstawowy najwyższe lokaty wywalczyli: Agata Tyborowska (III LO) - I miejsce, Filip Przygodzki (I LO) - II miejsce, Julia Łukasiewicz (I LO) oraz Karolina Woźniak (II LO) - III miejsce ex aequo. W kategorii arkusz podstawowy zostało również przyznane wyróżnienie dla Mileny Ratajczak - uczennicy ZSEO w Gnieźnie. Kolejny konkurs, czyli Mistrzostwa Powiatu w Sudoku, przeznaczony był dla uczniów lubiących zmagania z liczbami. Wzięło w nim udział 48 uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu gnieźnieńskiego. Mistrzem okazała się Monika Zabierek z II LO. Na miejscu II uplasowała się Agata Winnowicz z I LO, a na miejscu III - Michalina Strzelecka z I LO.

Podczas Dnia z Matematyką podsumowany również został etap powiatowy Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego „Supermatematyk”. W konkursie tym miejsca na podium wywalczyli następujący uczniowie:
Kategoria: licea, klasy I
Zofia Koteras (I LO) - I miejsce, Monika Święcichowska (II LO) - II miejsce, Agata Winnowicz (I LO) - III miejsce.

Kategoria: technika, klasy I
Dariusz Michalik (ZSOiZ w Trzemesznie) - I miejsce, Nikodem Mirek (ZSEO) oraz Aleksandra Maksymov (ZSEO) - II miejsce ex aequo, Julia Lewandowska (ZSP Nr 2) - III miejsce.

Kategoria: szkoła branżowa, klasy I
Maksymilian Harkot (ZSP Nr 2) - I miejsce, Sandra Banach (ZSP Nr 2) - II miejsce, Mikołaj Malicki (ZSOiZ w Trzemesznie) - III miejsce.

Kategoria: licea, klasy II
Jan Kozłowski (II LO) - I miejsce, Zuzanna Szeląg (I LO) - II miejsce, Monika Nowakowska (I LO) - III miejsce.

Kategoria: technika, klasy II, III
Marek Wiącek (ZSP Nr 1) - I miejsce, Wiktoria Franczak (ZSEO) - II miejsce, Aleksander Szrajbrowski (ZSP Nr 2) - III miejsce.

Kategoria: szkoły branżowe, klasy II, III
Oliwia Liberkowska (ZSOiZ w Trzemesznie) - I miejsce, Daria Głowacka (ZSOiZ w Trzemesznie). - II miejsce, Karolina Holzer (ZSP Nr 1) - III miejsce.

Podsumowaniem „Dnia z Matematyką” było uhonorowanie najlepszych z najlepszych - czyli Supermaturzystów, Supermatematyków i wielbicieli liczb. Można to było uczynić dzięki hojności sponsorów, czyli Starostwu Powiatowemu w Gnieźnie, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie, spółce Urbis, Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej, I Liceum Ogólnokształcącemu im. B. Chrobrego w Gnieźnie, Oficynie Edukacyjnej - Krzysztof Pazdro oraz Wydawnictwu Nowa Era.

tekst: I LO
foto: I LO

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Uczniowie ZST nagrodzeni 21 października odbyło się spotkanie uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Gnieźnie z panem Robertem... Piątek, 22 października 2021
Nabemowie.pl - wiadomości, ogłoszenia i oferty pracy z Warszawy Prawie każdy dziś korzysta z internetu - sieć dostępna jest za pośrednictwem komputerów, telefonów,... Piątek, 22 października 2021
Co dalej z sytuacją w szkole w Goślinowie? Dyrekcja nie odpowiada na pytania mimo wcześniejszych zapewnień Sprawa agresywnego ucznia szkoły w Goślinowie obiegła całą Polskę. Jak się okazuje, dyrekcja placówki... Czwartek, 21 października 2021
Egzotyczne podróże - wypoczynek czy zwiedzanie? A może jedno i drugie? Ostatnie miesiące nie należały do najłatwiejszych, również jeśli chodzi o podróżowanie, więc nic dziwnego,... Środa, 20 października 2021