moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Inwestor odpowiada na problemy z budynkami przy ul. Konopnickiej

Środa, 30 stycznia 2019
 • Inwestor odpowiada na problemy z budynkami przy ul. Konopnickiej

Firma "KOS-BUD" odpowiedziała na pytania, które skierowaliśmy do niej w związku z problemami mieszkańców bloków przy ul. Konopnickiej.

Zwróciliśmy się do firmy "KOS-BUD" z następującym zapytaniem prasowym:
 • Czy inwestor poinformował mieszkańców o tym, jaki system odprowadzania ścieków zostanie zamontowany oraz, że jego wydajność nie będzie wystarczająca na podłączone budynki?
 • Czy planowana jest rozbudowa systemu odprowadzającego ścieki? Jeżeli tak, to kiedy?
 • Kiedy inwestor planuje naprawę drogi na ul. Konopnickiej?
 • Czy planowane jest wybudowanie zejść prowadzących od klatek schodowych na ul. Konopnickiej (na wprost wyjść), które były przedstawione mieszkańcom na projekcie?
 • Ile miejsc parkingowych przypada na jedno mieszkanie w budynkach przy ul. Konopnickiej?
 • Czy inwestor planuje naprawę pękniętych ścian w budynkach, odpadającej farby, wykończenie balkonów, które pokryte są papą?
 • Czy budynki przy ul. Konopnickiej zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną?

Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

Wyjaśniam, że przy ul. Marii Konopnickiej wybudowane zostały dwa budynki wielorodzinne. W związku z brakiem sieci kanalizacyjnej w ulicy Konopnickiej, jest tymczasowa przepompownia tłocząca ścieki do ul. Wrzesińskiej. Do tych dwóch domów nie można było wykonać kanalizacji ogólnospławnej bo domy są zbyt daleko od istniejącej sieci. Instalacja jest przygotowana do podłączenia do projektowanej sieci kanalizacji ogólnospławnej w ul. Konopnickiej. Kolejne trzy domy z ul. Wrzesińskiej mają zwykłe podłączenie grawitacyjne bo są bliżej sieci.

Mieszkańcy zostali poinformowani o zasadach funkcjonowania tymczasowej przepompowni, ale wystarczy jedna osoba która nie przestrzega zasad. Pompę zablokowały wrzucane do sedesu m.in. szczoteczka do zębów, koszyk plastikowy odświeżacza wc, but dziecięcy, chusteczki nawilżane, które wkręcają się w wirnik i blokują przepływ. Zamontowany był sygnalizator dźwiękowy zbyt wysokiego poziomu wody ale został zniszczony przez jednego z mieszkańców.

Instalacja kanalizacyjna budynków jest wykonana prawidłowo, tylko jest niewłaściwie użytkowana i brakuje bieżącego nadzoru nad przepompownią.
Obecnie projektowany jest system działania dwóch pomp i w razie jeśli np. szczoteczka od zębów zablokuje jedną pompę to druga będzie miała się załączyć. Producent pomp ma zaprojektować specjalną wersję dla tego budynku, która być może zmieli szmaty wrzucane do sedesu przez któregoś z mieszkańców. Nawet po zamontowaniu pompy rezerwowej będzie wymagana bieżąca konserwacja urządzenia tak jak na bieżąco sprząta się klatki schodowe.
 
Wykonanie sieci kanalizacji w drodze publicznej jest zadaniem PWiK. Przed rozpoczęciem budowy domów dowiadywałem się o planowany termin wykonania sieci i poinformowano mnie, że będzie wykonana w 2018 roku. W piśmie z 7.8.2017 PWiK wydłużyło termin i wydało mi zaświadczenie, że realizacja inwestycji rozbudowy sieci kanalizacyjnej w ul. Konopnickiej została zaplanowana na 2019 rok. Zgodnie z pismem z 18.07.2018 Urząd Miejski planuje przeznaczyć na sprzedaż działki po byłym boisku przy ul. Konopnickiej, więc także kolejne mieszkania będą potrzebowały podłączenia do projektowanej sieci kanalizacji.

Ulica posiada nawierzchnię gruntową i będzie wyrównana do marca. Nawet jeśli po zakończeniu budowy będą przejeżdżały tylko samochody osobowe to nawierzchnia gruntowa będzie wymagała równania do póki nie będzie nawierzchni utwardzonej.

Ilość miejsc parkingowych na nieruchomości (15 + 61 szt.) jest taka sama jak ilość mieszkań 76 szt. Wszystkie mieszkania są sprzedane a nadal można kupić lub wynająć kilkanaście miejsc w podziemnej hali garażowej.

Na balkonach w stanie deweloperskim jest izolacja z papy. Zgodnie z protokołem podpisanym przez każdego klienta mogą ułożyć deski tarasowe lub płytki. Nie wiem o jakich pęknięciach jest mowa. Być może ktoś za pęknięcie uznaje zaprojektowane szczeliny dylatacyjne budynków.

Schody naprzeciwko klatek schodowych nie będą wykonane bo jest zbyt duża różnica wysokości między chodnikiem i ulicą. Dostęp na działkę jest dwoma bocznymi podjazdami do niepełnosprawnych i schodami. Budynek jest wykonany zgodnie z projektem i sztuką budowlaną.

Problemu z kanalizacją nie będzie dopiero po wykonaniu kanalizacji ogólnospławnej w ul. Konopnickiej. Wtedy śmieci wrzucane do kanalizacji nie będą blokowały przepływu. Proszę się zapytać PWiK czy wykonają sieć w drodze publicznej ul. Konopnickiej w 2019r zgodnie z ich załączonym pismem.
Andrzej Kostrzewski
"KOS-BUD"


tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(8)

 • 05.02.2019 13:24  Odpowiedz na komentarz

  nIE płakać tylko wykazać nieprawidłowości powiatowemu inspektorowi nadzoru.TRZEBA BYĆ OSŁEM ŻEBY KUPIĆ MIESZKANIE OCIEPLONE STYROPIANEM I BUDOWANE NA WYŚCIGI.TERAZ WILGOĆ JEST W MURACH TWORZY SIĘ GRZYB I BĘDZIE WYCHODZIĆ DO ŚRODKA.BUDYNKI OCIEPLA SIĘ WATA ŻEBY ODDYCHAŁY.ROBICIE ZBIOROWY POZEW I KONIEC

 • P. Kostrzewski pisze ŻE NIE WYBUDUJE SCHODÓW a "Budynek jest wykonany zgodnie z projektem". Otóż te schody SĄ WŁAŚNIE na PROJEKCIE!! O tym, ŻE ICH nie BĘDZIE TEŻ nikt nas nie POINFORMOWAŁ przed kupnem MIESZKANIA.

 • Wybaczcie Państwo moje słowa, ale kto kupuje od tego pana mieszkania musi się liczyć z pękającymi ścianami, wilgocią
  . Zawsze winny jest kupujący ale ten pan nigdy. Przyklejanie styropianu w ulewie na mokre mury to normalne, na mokry styropian elewacja i wilgoć gotowa, tylko nie odrazu, musi minąć jakiś czas by to zaczęło wyłazić. Wtedy pan sprzedający mówi że źle wietrzysz mieszkanie.

 • 31.01.2019 15:09  Odpowiedz na komentarz

  Odnośnie miejsc parkingowych, to muszę stanąć po stronie dewelopera, gdyż każdy z mieszkańców wiedział, że w okolicy nie ma miejsc parkingowych. Każdy widział plan osiedla i myślę że powinien mieć świadomość faktu, że będzie problem. Idąc do biura pokazano mi jak będzie wyglądać osiedle w PRZYSZŁOŚCi. Wiedząc że nie będzie dużo miejsc do parkowania nie można mieć pretensji że FAKTYCZnie ich nie ma

 • Szczyt Bezczelności ze strony dewelopera. Miejsca SĄ?- trzeba kupić - nie każdego stać!!!

  31.01.2019 00:04

  Masz rację kolego. Zrobił kilkanaście miejsc pod 5 blokami z czego kilka jest dla niepełnosprawnych i wielce pajacuje. "Wszystkie mieszkania są sprzedane a nadal można kupić lub wynająć kilkanaście miejsc w podziemnej hali garażowej." - za kilkanaście tysięcy - Zapomniał o tym dodać.
  Albo te głupie teksty przy rozpoczęciu rozmowy o jakimś rabacie - nie kupi Pan to kupi ktoś inny - Masakra......

 • 30.01.2019 14:49  Odpowiedz na komentarz

  Tylko ciekawe dlaczego o tym nikt nas nie poinformował przy kupnie mieszkania oszustwo w biały dzień

 • 30.01.2019 13:59  Odpowiedz na komentarz

  Szkoda, że dewelopera nie obchodzi mieszkaniec tylko gruby hajs. Zrzucanie winy na mieszkańców "szczoteczka do zębów" żałosne. A jeśli chodzi o miejsca parkingowe to są i owszem ale za 250 zł miesięcznie.... Uwierzcie mi że nawet w Warszawie takich cen nie ma za miejsce parkingowe pod swoim blokiem. Niestety tylko kasa się liczy.

PODOBNE TEMATY
"Inwestor miał pełną świadomość warunków technicznych z jakimi przyjdzie się mu zmierzyć" Poprosiliśmy Urząd Miasta Gniezna o komentarz w sprawie bloków przy ul. Konopnickiej w Gnieźnie. Przypomnijmy,... Czwartek, 31 stycznia 2019
Mieszkańcy nowych bloków przy ul. Konopnickiej "toną w odchodach"! Deweloper nic sobie z tego nie robi Mieszkańcy bloków przy ul. Konopnickiej w Gnieźnie skarżą się na dewelopera oraz warunki, w jakich przyszło... Wtorek, 29 stycznia 2019