moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wypożyczalnia samochodów co trzeba wiedzieć wynajmując auto w Poznaniu?

Środa, 23 stycznia 2019
  • Wypożyczalnia samochodów co trzeba wiedzieć wynajmując auto w Poznaniu?

Wypożyczalnie samochodów są obecne szczególnie w krajobrazie dużych miast. Każde z nich oferuje możliwość wynajęcia samochodu na kilka godzin, dni, czy długoterminowo. Wszystko zależy od naszych potrzeb i możliwości.

Decydując się na wynajęcie auta, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów, które pozwolą nam wybrać najlepszą ofertę. Będziemy także odpowiednio przygotowani, aby zweryfikować warunki i umowę, jaką otrzymamy do podpisu.

Porównanie ofert
Jedną z ważniejszych rzeczy, jest porównanie ofert, jakie proponują różne firmy. Bardzo istotne jest, aby nie decydować jedynie przez pryzmat ceny usługi, ale patrzeć szerzej. Musimy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo, możliwość dokupienia dodatkowych usług, opinie innych klientów, czy wreszcie flotę samochodów, jaką dysponuje dana firma. Musimy wybierać rozwiązania takie, które będą odpowiadały nam nie tylko pod względem kosztów, ale także komfortu.

Koszty wypożyczenia samochodu
To jedne z ważniejszych kryteriów, na które patrzymy, decydując się na wybór konkretnej wypożyczalni. Musimy pamiętać, aby sprawdzać nie tylko dzienny koszt wynajmu, ale także kaucję oraz wszelkie możliwe promocje i rabaty. Niektóre firmy na starcie współpracy wymagają wpłacenia zwrotnej kaucji, którą jest określona w umowie kwota. Zazwyczaj wartość kaucji blokowana jest na rachunku karty kredytowej klienta, a po zakończeniu umowy, blokada jest zwalniana. Wypożyczalnia samochodów Poznań daje możliwość najmu samochodu bez wnoszenia kaucji. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie zawsze mamy odpowiednie środki na jej uiszczenie.

Limity i dodatkowe wyposażenie

Wybierając konkretną firmę, od której wynajmiemy samochód, należy także zwrócić uwagę na limity kilometrów lub godzin. Niektóre wypożyczalnie nakładają na klienta tego rodzaju ograniczenia. Warto zatem sprawdzić, czy możemy wypożyczonym samochodem udać się do oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów miejscowości, czy też przekroczymy wówczas zapisany w umowie limit. Ważne jest także zweryfikowanie możliwości wyjazdu poza granice kraju. Niekiedy może zaistnieć taka konieczność, dlatego też - zwykle za dodatkową opłatą - powinniśmy umożliwić sobie taką opcję.

Wypożyczając samochód, bardzo ważne jest, aby odpowiednio wybrać nie tylko samą wypożyczalnię, ale także właściwy model auta. Warto skorzystać z profesjonalnych porad w tym zakresie, aby cieszyć się nie tylko wysoką jakością usługi, ale także bezpieczeństwem i promocyjną ceną (zobacz również Gdzie warto wypożyczyć samochód?).
 

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 23.01.2019 16:49  Odpowiedz na komentarz

    A u t o n a t a w gnieznie ul poznanska 99 !!! Najlepsza wypozyczalnia-korzystalem i korzystam z uSlug.

  • 23.01.2019 14:50  Odpowiedz na komentarz

    A dlaczego nie wypożyczyć auta w Gnieźnie lub OKOLICY? Dlaczego nie wspierać lokalnych przedsiębiorców?

PODOBNE TEMATY
Samochody dostępne od ręki w Suzuki Szpot! Kup samochód Suzuki od ręki, bez czekania miesiącami na dostawę. Na placu dealerskim Suzuki Szpot dostępny... Czwartek, 29 lipca 2021
Nowy model SUVa Hyundai dostępny od ręki w Hyundai Szpot Całkowicie nowy BAYON to mały na zewnątrz i duży wewnątrz crossover SUV, który ma wywrzeć niezatarte... Środa, 21 lipca 2021
Samorządowcy rozmawiali o elektromobilności. Spotkanie odbyło się w salonie Szpot 16 czerwca w salonie Hyundai Szpot przy ul. Wrzesińskiej 174 w Swarzędzu odbyła się konferencja "Elektromobilność... Czwartek, 17 czerwca 2021
Zdalny kurs na prawo jazdy. Jak zdać w Gnieźnie? Planujesz zapisać się na kurs nauki jazdy w Gnieźnie? Czy wiesz, że teraz kurs nauki jazdy możesz zrobić... Czwartek, 1 kwietnia 2021