moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pierwszy etap rewitalizacji stawku zakończony

Wtorek, 23 października 2018
  • Pierwszy etap rewitalizacji stawku zakończony

Pierwszy etap rewitalizacji stawku na Winiarach i terenu wokół niego został zakończony. Inwestycję kosztującą 444 tys. zł wykonano w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna 2018.

We wrześniu i październiku wykoszono porosty i trzciny, odmulono dno i uformowano skarpy stawu. Zlikwidowana została także wyspa. Wokół zbiornika powstała ścieżka spacerowa wraz z niwelacją terenu, a miejsca wokół zbiornika zostały obsiane mieszanką traw. Ścieżki i zabawki edukacyjne zostaną zrealizowane w kolejnych etapach.
 

Napisz komentarz

Komentarze(10)

  • 25.10.2018 08:46  Odpowiedz na komentarz

    Rozumiem alejkę wokół stawku, rozumiem również idee uporządkowania zboczy ale nie rozumiem dlaczego zniszczono wysepkę!? W czym ona przeszkadzała?. Była ostoja dla wielu gatunków ptaków które się tam gniazdowały. Obecność ptaków a nawet słuchanie rechotania żab było dla mnie i mojej rodziny przyjemnością w tym, betonowym królestwie. Teraz mamy piękny martwy krater!

  • 24.10.2018 21:51  Odpowiedz na komentarz

    opublikować kosztorys prac za 444 tys., napewno jakiś budżet tego istnieje.I już.Każdy będzie wiedział na co poszły te środki:)

  • 24.10.2018 19:54  Odpowiedz na komentarz

    Rewitalizacja po Polsku:( tzn. zniszczyc wszystko co było dobre. Cały dotychczasowy ekosystem z jego mieszkańcami - przepadł. Spuszczono wodę, wyspa która oprócz tego że była po prostu ładna to jeszcze stanowiła miejsce gniazdowania kaczki krzyżówki, łyski, Kokoszki wodnej i trzcinniczka przestała istniec. Dlaczego? Komu przeszkadzała? Zwykła głupota!!! Skarpy pieknie uformowane. Nie wyobrażam sobie żeby wyżej tam teraz z dzieckiem na spacer. Gratulacje!!! Na prawdę jest się czym chwalić!!!!

    25.10.2018 08:47

    Dobrze powiedziane. popieram

  • 23.10.2018 16:44  Odpowiedz na komentarz

    Ta kwota jest jakaś astronomiczna? Czy te wymienione prace to naprawdę koszt prawie pół miliona PLN?

  • 23.10.2018 16:06  Odpowiedz na komentarz

    Inwestycja warta 44 tyś a nie 444 ładnie ktoś się nachapał!

  • Zimą będzie miała rebiata znakomite górki do zjeżania na sankach. Szkoda tylko, ze nie ma jeszcze schodów do wchodzenia z powrotem na górę. Było by bezpieczniej. A tak jak dziecko się pośliźnie i pokula się na dół. A nie daj Boże uderzy się jeszcze głową o własne sanki lub koleżanki, to ktoś będzie płacił dość duże odszkodowanie za.... nie zabezpieczenie tak wysokiej skarpy. Ale co tam. Miasto Gniezno zaciągnie kolejny kredyt i już.

    24.10.2018 16:53

    w ogóle niech nie wychodzą z domu bo się na schodach przewróci, nie zaraz niech w domu nie siedzi, bo się o kaloryfer uderzy!
    Co za idioci komentarze piszą?

  • 23.10.2018 13:22  Odpowiedz na komentarz

    I pozostawiono te 30-letnie barierki?

    23.10.2018 13:42

    Leon idioto przeciez napisali ze nie ukonczono jeszcze downie jeden naucz sie czytać

PODOBNE TEMATY
Nowe zapisy na Bransoletki życia dla Seniorów! Miasto Gniezno kolejny już, piąty rok przy współpracy z firmą SiDLY Sp. z o.o. realizuje program Teleopieki... Środa, 19 stycznia 2022
Trwa rewitalizacja Wenecji! Kiedy mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej przestrzeni wokół jeziora? Na Wenecji cały czas trwają prace. Właśnie na nowym tarasie widokowym nad jeziorem pojawiły się siedziska.... Piątek, 14 stycznia 2022
Jakie jest zastosowanie myjek ultradźwiękowych? Mycie przemysłowe wymaga zastosowania odpowiednich, dostosowanych do procesu urządzeń myjących. Dobrze... Środa, 12 stycznia 2022
Komunikat w sprawie dodatku osłonowego 3 stycznia 2022 roku została opublikowana ustawa o dodatku osłonowym. Osoby, którym przysługuje to świadczenie... Środa, 12 stycznia 2022