moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Parkingowa "wolna amerykanka" przy hali widowiskowo-sportowej

Piątek, 19 października 2018
 • Parkingowa

To, co w piątek działo się przy hali widowiskowo-sportowej w Gnieźnie jest nie do opisania. Kiedy w maju 2017 roku informowaliśmy o niewystarczającej liczbie planowanych miejsc parkingowych, nasz artykuł spotkał się z "hejtem". W piątek nikomu nie było do śmiechu.

Kilkaset samochodów zaparkowanych dosłownie wszędzie: na parkingach, chodnikach, trawnikach, jezdni i skrzyżowaniach. Gdyby dało się ustawić jedno auto na drugim - kierowcy zapewne by tak zrobili. Tak w skrócie wyglądał obraz przy hali widowiskowo-sportowej. Co ciekawe - impreza firmowa, która zgromadziła taką ilość pojazdów odbywała się na dwóch halach Co więc będzie kiedy nowy obiekt wypełni się do ostatniego miejsca? Jak długo wytrzymają nowe ścieżki spacerowe? Już dzisiaj chodniki zostały w kilku miejscach uszkodzone. Nic dziwnego - nie są przystosowane do wytrzymania nacisku kilku ton. Komentarze mieszkańców, z którymi się spotkaliśmy, nie nadają się do cytowania. Również Straż Miejska niewiele zrobiła przy takiej liczbie aut zaparkowanych m.in. na skrzyżowaniach. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ul. Sportowej i Spokojnej. Czy także zastanawiacie się kto zapłaci za naprawę ścieżek spacerowych?

Zachęcamy również do lektury artykułu z maja 2017 roku: "Powstaje hala widowiskowo-sportowa, a mieszkańcy nie mają gdzie parkować".

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik, Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(14)

 • ok czas sprawdzić na koniec dnia firmową pocztę A przy okazji Panie Leonie. Płatny parking nic nie rozwiązuje. Jeszcze bardziej rozdrażnia ludzi . Dlaczego? Bo jeżeli ktoś na płatnym parkingu wykupi sobie abonament to jego miejsce, nawet jak jego samochodu w tym czasie nie ma w Gnieźnie, musi pozostać puste. Wobec tego parking płatny choć pusty i tak jest praktycznie zajęty. To samo jest obecnie pod targowiskiem na Warszawskiej . 1/3 miejsc jest wydzierżawiona i mają karteczki zajęte ... Zjeżasz na dół, bo z daleka widzisz niby "wolne miejsca", a tu " zoong". I wyjazd z powrotem na Zielony Rynek. I jeszcze jedno kółeczko w poszukiwaniu wolnego miejsca

 • 23.10.2018 13:59  Odpowiedz na komentarz

  Nasz prezydent sb z tym poradzi to jest jego konik zaraz będzie płatny parking Hahahah kolejny już w Gnieźnie co mam powiedzieć Judasz zastał Gniezno murowane A zostawi sparkingowane ;)

 • 23.10.2018 13:19  Odpowiedz na komentarz

  Otoczenie hali (całe osiedle) to istny meksyk, parkingi pod blokami na klepisku, jak w latach 70

 • Tu nie ma co liczyć na pomoc Policji czy Straży Miejskiej. To budowniczowie tej hali widowiskowo-sportowej powinni się bić w pierś i kajać za grzech braku przewidywania skutków jej powstania. Jak można było zaprojektować tak dużą salę bez odpowiedniej ilości miejsc parkingowych? Kto robił wyliczenia do tego projektu? Co to był za dyletant !!!! A poza tym . Obok starej sali sportowej już od kilku nastu lat istniej dość duży ogrodzony parking będący własnością Miasta Gniezna. Parking ten jakiś czas temu wynajęto ten parking prywatnemu przedsiębiorcy by go prowadził. Ok rozumiem , ze było to dobre biznesowe rozwiązanie na "tamte" czasy. Ale z chwilą oddania do użytku nowej hali widowiskowo- sportowej ta umowa powinna być natychmiast z tym przedsiębiorcom rozwiązana. I ten teren powinien się stać natychmiast parkingiem bezpłatnym i ogólnodostępnym. Bo to zakrawa na skandal by w czasie gdy dookoła samochód wjeżdża na samochód na tym płatnym parkingu stały wolne miejsca wynajęte abonamentowo przez klientów w/w przedsiębiorcy. Kto tu dał ....... . Kto znowu w tym Gnieźnie tak zawalił sprawę wcześniejszego rozwiązania umowy na najem tego parkingu, od Miasta Gniezna czy GOSiR u. . Mam nadzieję, że NOWA RADA MIASTA GNIEZNA te sprawy rozliczy w pierwszej kolejności .

  23.10.2018 13:20

  Błędnie rozumujesz, wokół hali i w okolicy powinien powstać PŁATNY parking, to rozwiązanie zdaje egzamin wszędzie

 • Czasem odnoszę wrażenie, że komuś zależy na takich sytuacjach aby konkretne firmy mogły cyklicznie zarabiać na remontach.

 • 21.10.2018 09:57  Odpowiedz na komentarz

  Taka sytuacja powtarza się co tydzień na ul. Okulickiego. Kilkadziesiąt samochodów na zakazie, a służby mają problem aby przyjechać.

 • Rolą organizatora imprezy było ją tak zorganizować aby nie komplikowała życia mieszkańcom oraz nie stwarzała zagrożenia bezpieczeństwa. Dotyczy to zarowno miejsca imprezy jak i terenu wykorzystywanego do jej obsługi. Organizator targów mógł wykorzystać do tego celu np.parking buforowy na terenie starych koszar przy ul.sobieskiego i zadbac o dowoz wyystawcow i gości targowych.

 • 20.10.2018 14:00  Odpowiedz na komentarz

  jakich kilku ton? co redaktor za bzdury pisze. na chodniku prawie zawsze jest dozwolone parkowanie pojazdów do 3,5 tony(chyba że znaki wskazują naszej).
  jeśli ciąg pieszy został uszkodzony przez auto osobowe, to raczej skłaniałbym się do tezy iż jakość wykonania chodnika pozostawia wiele do życzenia....

 • To ja spytam inaczej,jak się kilkanaście razy w roku korkuje miasto gdy procesje odpustowe,3króli,boże ciało,biegi,festynki i festyny,niemówiąc o kocertach czy przejazadach kolumn rządowych,wojskowych,zlotów motocyklowych,samochodów zabytkowych,rajdów rowerowych i...długo jeszcze można wymieniać,to policja i straż miejska jest cacy bo wam obstawia to wszystko aby w du...nie weszli i wjechali inni. Co w tym co było przed halą złego,jaki horror przeżywali mieszkańcy,ktoś umarł,nie dojechała karetka??? Jeśli tak to zawiadomienie do prokuratora. Nie przesadzajcie i odczepcie się od straży czy policji,oni mają co robić w innych miejscach. Znawcy się znaleźli z redaktorem na czele. Ciekawe czy któryś z was nie zaparkował samochodu nigdy na zakazie.

 • 20.10.2018 12:48  Odpowiedz na komentarz

  Tak to jest, gdy buduje się bez zastanowienia. Współczucie dla mieszkańców pobliskich bloków - i tak już mieli problem ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego, a po wybudowaniu hali mają jeszcze gorzej.

 • Mieszkam w pobliżu tej hali i powiem tak - nikt nie zaprzecza że hala w Gnieźnie była potrzebna ale nie w tym miejscu. To miejsce kompletnie nie nadaje się do takiego obiektu na którym odbywają się imprezy masowe i ludzie przyjeżdżają samochodami. Ci co wymyślili i zdecydowali o budowie hali w tym miejscu to chyba nie mają pomyślunku. Ta hala w tym miejscu będzie udręką dla wszystkich, nie tylko nas mieszkańców tej okolicy. To będzie kolejne przekleństwo Gniezna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 20.10.2018 07:01  Odpowiedz na komentarz

  Co zrobiła straż miejska, gdzie mandaty ?

 • Oczywiście Straż Miejska nie wiele zrobiła a co zrobiła polocja w takim razie. Czy patrol KPP był tam przynajmniej 1 raz? Żenujący jest sposób prowadzenia tego portalu.

PODOBNE TEMATY
Spotkanie z mieszkańcami Osiedla Konikowo Sprawy komunikacji, ruchu drogowego oraz ochrony środowiska zdominowały 18 października spotkanie mieszkańców... Środa, 20 października 2021
Otwarcie wiaduktu szybciej niż planowano Kilka dni temu informowaliśmy, że Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu planuje oddanie do... Środa, 20 października 2021
Gruszczyński czy Budasz - kto zostanie liderem PO w Gnieźnie 23 października odbędą się wybory na szefa Platformy Obywatelskiej w Gnieźnie. Zarejestrowanych jest... Środa, 20 października 2021
Rozpoczęła się przebudowa Doliny Pojednania Rozpoczęła się inwestycja w Dolinie Pojednania! Miejsce to jest obecnie zamkniętym placem budowy. Koniec... Wtorek, 19 października 2021