X

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Tęskniłem 4 lata

Czwartek, 11 października 2018
  • Tęskniłem 4 lata

Kończy się kadencja samorządu. Bardzo lubię ten czas. Tak wiele wówczas się dzieje. Właściwie to liczba inwestycji jest niedorzecznie długa. Spod ziemi wychodzą również "krety".

Może zacznę od wyjaśnienia pojęcia "kret". Chodzi mi o kandydatów na radnych (w znacznej ilości obecnych radnych). Do wyborów zostało 10 dni i nagle wszyscy chodzą od mieszkania do mieszkania i chcą rozmawiać z mieszkańcami. Stary! Ja teraz nie mam czasu, bo muszę pisać o tym, co obiecujecie i czego nie zrobicie. Gdzie łaziłeś powsinogo przez całą kadencję, bo nie widziałem Ciebie ani razu?! Teraz sobie przypomniał, jak codziennie są 4 konferencje prasowe i jeszcze jakiś jego "funfel" z listy wpadł na pomysł, że wdrapie się na komin, żeby zrobić show i postawić wszystkie służby na nogi. Przyjdź po 21 października i powiedz: "Panie Bukowski, dostałem się do samorządu. Czy ma Pan jakieś pomysły, inicjatywy, które mogłyby mieć znaczenie dla lokalnej społeczności?".

Wójt Gminy Gniezno założył sobie nawet konto na facebook'u. Do tej pory byłem przekonany, że przed wyborami samorządowcy mają tyle pracy, że nie mają czasu na prowadzenie fanpage'a, ale jak widać można położyć asfalt w mieście, gminach, wybudować place zabaw, hale sportowe, pochwalić co robiło się w weekend i jeszcze sprawnie zarządzać magistratem. Jakby ci wszyscy samorządowcy pracowali na takich obrotach przez cała kadencję, to za 5 lat przegonili byśmy Dubaj.

Najlepsze są jednak filmiki wrzucane w media społecznościowe. To są prawdziwe perełki, które kiedyś zapewne staną się inspiracją niejednego skeczu kabaretowego. Tak samo z wpisami, obietnicami. Nagle wszyscy jeżdżą po mieście i patrzą, co można by zmienić, ulepszyć. Jeżdżą dosłownie wszystkim: samochodem, rowerem, na rolkach. Jeszcze jazdy na ośle brakuje. Tylko kto na kim wtedy powinien jechać? I te genialne przemyślenia w stylu: "Co zrobić, żeby lato wróciło?" Jak to co? Poczekać jeszcze 8 miesięcy. Jak Wy tego nie wiecie, to jak chcecie zarządzać samorządem?!

Nie uogólniam oczywiście. Są samorządowcy, którzy robią naprawdę wiele. Wystarczy spojrzeć np. na Gminę Łubowo. Wójt nie musi złotówki przeznaczać na kampanię wyborczą, bo nie ma kontrkandydata. Jaki jest na to przepis? Stała, równomierna praca przez całą kadencję i można szczerze chodzić z głową podniesioną do góry. Mieszkańcy są zadowoleni, magistrat działa jak szwajcarski zegarek, pojawiają się kolejni inwestorzy na terenach objętych Specjalną Strefą Ekonomiczną. Można? Można! Patrzeć i brać przykład osiedlowi biegacze z ulotkami.

Tak - wiem, że nie wszyscy kandydaci są "kretami", dlatego sam liczę na pojawienie się kilku nowych twarzy w tej naszej małej, lokalnej polityce. Na wybory oczywiście pójdę, bo taki jest mój obowiązek. Wiem na kogo oddam głos. Czy trafnie? To zweryfikują najpierw wynik, a potem być może nadchodząca kadencja.
 

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • 15.10.2018 21:23  Odpowiedz na komentarz

    Musze przyznać rację felietoniście. Można przez 4 lata bawić się w króliki, plaże na bruku i inne trele morele, a w przeddzień wyborów nagle zabrać się za wielki remont parczków i skwerków i objawić się światu, jakim to się jest dobroczyńcą ludzkości. A to, ze nie ma w Gnieźnie porządnej pracy z porządnym wynagrodzeniem? A to, że robotę dostali tylko króliki władcy ( może dlatego te ich pomniczki?), A to, że w tzw. drużynie są ci sami, którzy niczego nowatorskiego dla miasta nie potrafili zdziałać, a teraz jedyną uciechę mają, by wyśmiewać konkurentów, którzy mają inną wizję prawdziwego rozwoju mieściny i tak w kółko. Nie, to nie moja bajka. Głosu ode mnie nikt z tego towarzystwa nie dostanie . Stawiam na nowych, pachnących świeżością i energią. Daję im kredyt zaufania. I biada, jak mnie zawiodą.

PODOBNE TEMATY
Wraca temat opłat za koncesję alkoholową. Komisja Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego opiniowała uchwałę Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego opiniowała we wtorek uchwałę dotyczącą zwolnienia przedsiębiorców... Środa, 2 czerwca 2021
Dzisiaj Dzień Dziecka i ... Dzień Bez Alkoholu Dzień bez Alkoholu to polskie święto ustanowione uchwałą Sejmu RP 24 maja 2006 roku, na 1 czerwca ze... Wtorek, 1 czerwca 2021
Władze samorządowe upamiętniły 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja Mieszkańcy i samorządowcy powiatu gnieźnieńskiego oraz przedstawiciele organizacji społecznych i ugrupowań... Poniedziałek, 3 maja 2021
Przedsiębiorcy zwolnieni z raty za koncesję Rada Miasta Gniezna przyjęła 15 marca uchwałę w sprawie zwolnienia z drugiej raty opłaty za korzystanie... Środa, 7 kwietnia 2021