moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Geotermia szansą dla Gniezna! Kandydat Pi-S-u na prezydenta ma program rozwoju Grodu Lecha

Środa, 19 września 2018
 • Geotermia szansą dla Gniezna! Kandydat Pi-S-u na prezydenta ma program rozwoju Grodu Lecha

W środę Paweł Kamiński, kandydat na Prezydenta Miasta Gniezna z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, przedstawił swój program wyborczy oraz kandydatów do Rady Miasta Gniezna. Perspektywą dla Pierwszej Stolicy ma być energia geotermalna.

Pozyskiwanie ciepła metodą geotermalną jest ciepłem tańszym jak porównamy sobie taryfy ciepła np. geotermii podhalańskiej z tym co u nas jest w Gnieźnie jeśli chodzi o ceny ciepła systemowego - mówi Paweł Kamiński. W drugim etapie zawsze możemy dążyć do tego, żeby produkować prąd z geotermii. Przez to możemy stworzyć taką bazę gospodarczą i takie warunki, żeby przedsiębiorcy sami chcieli u nas inwestować. To będzie taki zupełnie odwrócony sposób myślenia o tym, jak pozyskać inwestorów. Jeśli chodzi o geotermię w turystyce, to tutaj należy zupełnie zmienić postrzeganie turystyki, bo katedra była, jest i będzie. Wszyscy wiemy, że generalnie turyści przyjeżdżają do Gniezna na kilka godzin, zwiedzają katedrę, muzeum, wyjeżdżają, mało kto nocuje. Jeśli stworzymy takie warunki na zasadzie atrakcji rekreacyjnych dla turystów, to ja jestem pewien, że wszyscy będą chcieli przyjechać i zostać w Gnieźnie przynajmniej jedną noc. Takim magnesem przyciągającym turystów będą baseny termalne. (...) Widzimy, ze Gniezno się zmienia, ale to są rutynowe obowiązki, natomiast uważam, że Gniezno jako Pierwsza Stolica ma ciągle niewykorzystany potencjał.

Poseł Krzysztof Ostrowski podkreśla natomiast, że Paweł Kamiński to nie tylko dobry przedsiębiorca i wizjoner, ale również dobry człowiek. Jest to kandydat, który ma wyobraźnię, strategię i pomysł na rozwój miasta nie w kategorii kadencji, a w kategorii dekad - mówi Krzysztof Ostrowski. Nie tylko w kategorii wydawania pieniędzy publicznych na drogi, oświetlenia, ale także w kategorii rozwoju miasta i tego, żeby miasto było atrakcyjne także dla młodych. Tak postrzegam pomysł z geotermią, czyli tania i czysta energia. Tak postrzegam takie pomysły jak bezpłatna komunikacja, czyli powielenie pomysłu sprzed 4 lat kiedy ja kandydowałem. Tak postrzegam pomysł Muzeum Narodowe Kolejnictwa w Gnieźnie - myślę, że będziemy mieli wsparcie rządu. Chciałbym też powiedzieć też o drugiej rzeczy, które jest niemniej ważna, mianowicie o kwalifikacjach moralnych kandydata na pełnienie tak zaszczytnej funkcji jaką jest stanowisko Prezydenta Miasta Gniezna. Chcę powiedzieć, że w moim przekonaniu kwalifikacje moralne jest to rzecz najważniejsza od kwalifikacji merytorycznych, od tytułów, bo jest to po prostu rzecz, która decyduje o tym, kim jest naprawdę człowiek. Znam Pawła Kamińskiego od wielu lat i mogę powiedzieć, że to jest uczciwy, porządny kandydat. Jest człowiekiem głęboko wierzącym. (...) Uważam, że dobrze się stało, że inna twarz będzie twarzą kampanii Prawa i Sprawiedliwości na tak zaszczytne stanowisko.

Za Pawłem Kamińskim stoi aż trzech gnieźnieńskich parlamentarzystów, co jest sporym wsparciem dla kandydata na Prezydenta Miasta Gniezna. Chociaż działania obecnego włodarza są zauważalne przez mieszkańców, program kandydata PiS-u pod względem gospodarczym wydaje się mocniejszy.

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(34)

 • 26.09.2018 19:27  Odpowiedz na komentarz

  Pierwszy odwiert inwestuje w całości Państwo!!!

 • 26.09.2018 10:18  Odpowiedz na komentarz

  65 stopni :) I tyle z geotermii :) Przecież ten temat jest w Gnieźnie wałkowany chyba już od czasów Trepińskiego... Naprawdę wierzycie w to, że jakby faktycznie była szansa na baseny termalne i obniżenie kosztów to nikt by się za to nie zabrał? Proszę was... Przestańcie być naiwni :) Rydzyk kopie i kopie i co? A ile już kasy poszło. Pewnie 90 stopni ma woda tylko nie na 2,5 km, ale pewnie głębiej. Miasto wydaje na inwestycje kilkadziesiąt milionów rocznie. I nagle ma wydać kilkakrotnie więcej, żeby tylko sprawdzić czy coś pod nami jest? Jakby tak było jak mówi główny geolog, że woda jest wszędzie, to cała Polska byłaby jedną wielką geotermią ;) A tak nie jest. Są bogatsze miasta jak Poznań, Warszawa, Wrocław i dlaczego nie tną kosztów w ten sposób? Zacznijcie myśleć rozsądnie. Pomysł fajny, ale w tej chwili jest nierealny.

 • Dzisiaj o 16.30 na placu przed katedrą gnieźnieńską przedstawi się oficjalnie Pan Paweł Lubbe i zaproponuje mieszkańcom swoją osobę, jako kolejnego kandydata na Prezydenta Miasta Gniezna. Przedstawi też swój program na oczyszczenie i uporządkowanie naszego miasta i na jego lepsze funkcjonowanie. Zapraszamy wszystkich mieszkańców
  ]

 • Tylko p. Paweł Kamiński uratuje to miasto przed totalną klęską! Nwm czy można uratować miasto królikami (które są całe zielone), fontannami czy koncertami.
  Geotermia, basenny termalne, a pod nami 95 stopni! Nwm czym się sugerował p. Tomasz Budasz!

 • Dziś w tvp oglądałem debatę. Budasz mówił, że to nieprawda, że pod Gnieznem są wody termalne o temperaturze 95 stopni, tylko 65 stopni. Trzeba kopać głębiej, a to potężne koszty. Czyli główny punkt programu padł? No i gdzie zdaniem Kamińskiego te wody są? Na Warszawskiej, Chrobrego? Na Rynku? O tym nic się nie mówi. Przecież to nie jest tak, że nie dość, że mamy ciepłą wodę pod ziemią, to jeszcze w wymarzonym miejscu :) Na przykład kolo basenu.

  25.09.2018 14:06

  Budasz gadał głupoty. Gniezno jest w rejonie od Wągrowca do Uniejowa gdzie woda ma 95 stopni . Koszty sobie zobacz w necie , do około 2000 metrów odwierty są po 15-20mln zł , koło Szaflar na 5000 metrów zapłacą 50 mln zł z czego 45 mln zł dostają dofinansowania z zewnątrz. 50 stopni ciepła mają wody pod Poznaniem i jakoś termy maltańskie są opłacalne ?

  25.09.2018 11:04

  Skoro tak, to proszę wejść na Facebook-a p. Pawła Kamińskiego i zobaczyć najnowszy post. Link do Facebook-a:
  https://www.facebook.com/Pawe%C5%82-Kami%C5%84ski-811980618990900/

  25.09.2018 10:56

  Do Prawi i Sprawiedliwi:
  to nie jest tak, że woda tu jest, a tam nie ma. Woda jest pod Gnieznem, i trzeba wskazać miejsce na inwestycje, a nie znaleźć źródło wody.
  Jakoś bardziej wierzę profesorom i sekretarzowi stanu w ministerstwie środowiska (zatrudniony jeszcze za PO-PSL) niż Budaszowi, który jak Rostowski mówi "nie ma i nie będzie pieniędzy na 500+" przecież Budasz powie wszystko żeby zostać na stołku i pijakom prowadzącym auta dawać 1 na listach. Taka kadra.

 • 23.09.2018 21:40  Odpowiedz na komentarz

  mamy nadzieję, że władze w Gnieźnie się zmienią i miasto przestanie być zadłużane

 • 23.09.2018 12:03  Odpowiedz na komentarz

  Jak patrzę na niego to od razu wiadomo że nic się nie zmieni

 • 23.09.2018 12:02  Odpowiedz na komentarz

  Pan P. K największy przekręt i oszust

 • 22.09.2018 10:42  Odpowiedz na komentarz

  tym ludziom już dziękujemy.... idźcie z Bogiem, żebyście nie szli sami...

 • 22.09.2018 06:42  Odpowiedz na komentarz

  Wyp....lac z gniezna pisowskie k...y.

 • 21.09.2018 14:42  Odpowiedz na komentarz

  a moje hasło brzmi - głodni z Gniezna zjedzą bezrobotnych z Gniezna i zapadnie powszechna szczęśliwośc i geotermia nie będzie potrzebna.

 • PiS geometria, termy bla bla bla bla.... żeby turystka się zwiększyła ooookey a co dla mieszkańców Gniezna tak naprawdę ???!!!!
  A jeżeli mówimy o kwalifikacjach moralnych no te pare osób z PiS-u widocznych na zdjęciach na pewno ich nie ma!!!!! Dziękuje.

 • 20.09.2018 21:08  Odpowiedz na komentarz

  Geotermie ma pan rydzyk w toruniu takze juz wystarczy tej geotermii. A co Pan na zablokowanie przez kaczynskiego wiatrowych elektrowni ? Taka lipa ze trzeba w geotermii szukac pieniedzy ?

  21.09.2018 10:51

  Racja. Żadnych geotermii. Rydzyk starczy! Tam sobie jedzcie. Prezydent Budasz ma wspaniałe pomysły. Takie życiowe i prealne. Mądry człowiek Tylko głosy na Budasza !!!Nie PiS. Nigdy !!!!!!!!!!!!!!!

 • 20.09.2018 14:52  Odpowiedz na komentarz

  Postawili na młodych - średnia wieku 65 lat.........

 • 20.09.2018 13:29  Odpowiedz na komentarz

  Chociaż działania obecnego włodarza są zauważalne przez mieszkańców, program kandydata PiS-u pod względem gospodarczym wydaje się mocniejszy.
  tekst: Andrzej BukowskiWTF??

 • Długów to narobił Budasz.i chce dalej zadĺużac miasto. Takie ma hasło

  21.09.2018 15:59

  @ Stefan na koniec rządów PO PSL dług Polski wynosił 1,5 bln złotych. Obecnie wynosi 6 bln.

  21.09.2018 14:30

  antykomuch - te chodniki to kładli pisowcy, żeby na złość Budaszowi zrobić.

  21.09.2018 10:53

  A ile długów narobił całej Polsce PiS ??? Miliardy. Tym się zajmijcie.Żyjemy na kredyt. Ekonomista premier niech powie ile tych miliardów !

  21.09.2018 07:37

  @ antykomuch najlepsze jest to że Ostropisowi i GPS pozostały tylko takie wpisy w internecie. Nic więcej zrobić nie jesteście w stanie. Gnieźnianie popatrzą na takie wpisy i na pewno nie będą chcieli mieć władzy która myśli w taki sposób, więc nie zaglosują na PiS i GPS

  21.09.2018 00:31

  @ LAPIDARIUM > straszysz mnie sądem ty antypolska,kodoska łajzo ??? Prawdopodobnie jesteś na listach tej gnieźnieńskiej sitwy zwanej Koalicją Ubywatelską,bo aż ci wali w dekiel z wściekłości,że już nie będzie pieniążków publicznych w twoim budżecie domowym i będzie trzeba z powrotem wrócić do łopaty. Wy bez pieniędzy publicznych nadajecie się tylko do zamiatania ulic i dopiero wtedy byś zobaczył te syfiaste chodniki z pokruszonych cementowych płyt z czasów gomułkosko-gierkoskich !!!
  Miałeś wyczyścić sobie mózg na Dziekance a tymczasem dochodzi ci jeszcze zabieg usunięcia zaćmy i katarakty na twoich gałach,skoro nie widzisz w jakim stanie są chodniki w centrum Gniezna a rządzicie Gnieznem db 27 lat od upadku waszego ustroju.

  20.09.2018 22:08

  @ antykomuch szykuj się do sądu w trybie wyborczym. Znajdź kobiety które skręcił nogi na chodnikach pełną dokumentacją że szpitala i policji. Kłamiesz rano, wieczorem, w południe, w nocy, ile Tobie płacą za tak chamskie wpisy. Tak będzie wyglądać miasto jak wygrają Pisowcy. Chamstwa, nienawiść, kłamstwa. Geo to może będzie jakbyście wygrali ale nie geotermia tylko geosmolensk

  20.09.2018 19:58

  Bardzo db komentarz > gospodarność i przyszłość ocenia się u Gł.Księgowego i w bilansie rocznym a nie po królikach na ulicach,fontannach czy hali otwieranej celowo tuż przed wyborami. Szkoda,że te króliki stoją przy totalnie zniszczonych chodnikach w całym centrum Gniezna gdzie kobiety wykręcają sobie nogi a i mężczyźni nie jeden czubek buta zniszczyli. Powiedzmy stop propagandzie komuszo-budzikowej w najbliższych wyborach !!!

 • 20.09.2018 11:18  Odpowiedz na komentarz

  a ja bym tam zaczął od akcji zbierania śmieci w parkach i lasku miejskim.

 • 20.09.2018 09:35  Odpowiedz na komentarz

  Ja się boję geotermii. Koleżanka mówiła mi, że można się dowiercić do piekła jak za głęboko będzie się wierciło. Wtedy diabeł wyjdzie z ziemi. Boję się tego więc ostrożnie z geotermią.

  20.09.2018 15:33

  baśka będziesz wierciła za głęboko to wyjdą górnicy z sosnowca i cie bzyknom i 500 plus gotowe same plusy

  20.09.2018 14:05

  BAŚKA > nie bój się geotermii > wreszcie z odwiertu tryśnie gorąca woda i rozmrozi to nasze piękne miasto Gniezno przez 27 lat zamrażane przez postkomuchów,platformuchów i ich resortowe dzieci. A potem do bocznego odwiertu odpowietrzającego powpychamy to polityczne - 27 letnie zasitwione badziewie i NIECH ICH TAM TE DIABŁY ZJEDZĄ !!! Baśka - na 100% przestaniesz się bać gdy obejrzysz wspaniałe wystąpienie Pana Pawła Kamińskiego na video z Konwencji PiS umieszczonym na: gniezno24.com Tam Pan Paweł Kamiński jest na 100% wiarygodny a jedyny NIEWIARYGODNY to dwulicowiec DOLATA.
  Prezydent Gniezna Paweł Kamiński = długa oczekiwana WIOSNA dla GNIEZNA !!!

 • 20.09.2018 08:52  Odpowiedz na komentarz

  I będzie to wyglądało tak jak postępuje PIS w Polsce- kupa pieniędzy pójdzie na kościół (może nawet do Torunia) bo przecież prezydent miasta bardzo wierzący -jak zaznacza Pan Ostrowski.
  Pomysł z energią geotermalną całkiem całkiem, szkoda że więcej o programie Pana Kamińskiego się nie dowiedziałem z tego artykułu.

 • 20.09.2018 05:54  Odpowiedz na komentarz

  Geotermia i nic więcej. !!!! Geotermia zabawka nowego kandydata. A może się uda. Zostanę miasto murowane a zostawię drewniane z długami i kawałkiem rury gdzie poleci ciepła woda.

  22.09.2018 18:36

  Czy naprawdę na tym forum nie ma ludzi spokojnych, inteligentnych i zatroskanych o rozwój naszego miasta? Przecież, ze jest stagnacja, to widać gołym okiem. Nie tylko stagnacja, ale cofanie się do tyłu milowymi krokami. Przez blisko 4 lata nicnierobienia obecnie w całym mieście sprząta się i remontuje nawet na dwie-trzy zmiany! I zaznaczyć trzeba, że sa to roboty, które wynikają z podstawowych obowiązków każdego szefa magistratu.Niestety, całkowicie zaniedbanie w sferze wizji miasta na najbliższą co najmniej dekadę. Śmiejecie się z tych term? To jeżcie do Uniejowa i zobaczcie, co na przestrzeni kilku zaledwie lat powstało z nic nie znaczącej wioski! Ale tam byli ludzie odważni i potrafili wykorzystać złoto, które mamy pod ziemią. Gniezno ma jeszcze lepsze źródła, co na konwencji Kamińskiego potwierdził główny geolog kraju. I co najważniejsze: Są na to pieniądze z rządu, więc prześmiewcom radzę stoperan na wstrzymanie i mniej cynizmu, a więcej życzliwości dla mieszkańców Gniezna, bo Kamiński nie będzie rozwijał przecież miasta tylko dla siebie!

PODOBNE TEMATY
Budowa Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego dobiega końca! Od 30 czerwca nowa organizacja ruchu na ul. Pocztowej W związku z zakończeniem budowy Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego dla mieszkańców gmin Powiatu Gnieźnieńskiego,... Poniedziałek, 21 czerwca 2021
Stolica eXperymentu nawiązała współpracę z fundacją EdTech W piątek, 18 czerwca, odbyło się wyjątkowe spotkanie, inaugurujące współpracę pomiędzy fundacją EdTech... Niedziela, 20 czerwca 2021
Laureaci stypendium im. Sławomira Kuczkowskiego zapraszają na koncert Jesienią 2020 roku Prezydent Miasta Gniezna przyznał pierwsze w historii Pierwszej Stolicy stypendia... Niedziela, 20 czerwca 2021
17 mln na próbny odwiert geotermalny Prawie 17 mln zł pozyskało Gniezno na wykonanie odwiertu poszukiwawczego wód termalnych z Narodowego... Sobota, 19 czerwca 2021