X

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Masz nieruchomość? Zabezpiecz swoją przyszłość

Czwartek, 10 maja 2018
  • Masz nieruchomość? Zabezpiecz swoją przyszłość

Starsze osoby często borykają się z problemami z pieniędzmi. Z reguły jednak mają własne mieszkanie, które może im ułatwić zdobycie pieniędzy. Obecnie na rynku znajduje się szeroki wachlarz opcji, które mogą wykorzystać właściciele mieszkań. Warto jednak szczegółowo przyjrzeć się każdej z nich, by mieć pewność, że wybierana opcja jest tą najlepszą.

Pożyczki pod zastaw - postępuj ostrożnie
Najpopularniejszym sposobem w tym przypadku jest branie pożyczki pod zastaw. Warto jednak zastanowić się, czy w przypadku zastawienia swojego lokum, będziemy mieli środki na spłatę zadłużenia. Policzenie "obecnych" wydatków może nie wystarczyć. Osoby starsze często zapadają na nieoczekiwane choroby, wymagające drogiego leczenia, co może znacznie uszczuplić budżet, którym dysponują.

Doprowadzenie do takiej sytuacji często wiąże się nie tylko z dodatkowym stresem, ale wpadnięciem w pętle zadłużenia. Jeżeli teraz emerytura nie wystarcza na wszystkie wydatki to z czego spłacimy w przyszłości raty pożyczki?

Renta dożywotnia - to o wiele lepsze rozwiązanie
Starsze osoby, które są właścicielami nieruchomości mogą skorzystać z opcji renty dożywotniej. Jest to bezpieczne i korzystne finansowo rozwiązanie. Takie zabezpieczenie finansowe oferuje nam familiasa.pl - polski lider w zakresie podnoszenia standardu życia na emeryturze.

Renta dożywotnia to przede wszystkim dodatkowe świadczenie, którego nie trzeba spłacać. W zamian za własne mieszkanie senior otrzymuje pieniądze do końca swojego życia. Jest to o tyle ciekawsze i lepsze rozwiązanie, że oferuje comiesięczny dochód – stały dopływ gotówki, którą można wydać na dowolny cel - zakup potrzebnych rzeczy, leczenie lub spełnianie marzeń.

Warto wspomnieć, że pobierając taką rentę senior może mieszkać w swoim mieszkaniu lub wynajmować je osobom trzecim, mając tym samym kolejny dodatkowy dochód.

Bardzo istotne jest, że każde mieszkanie, które osoba starsza zdecyduje się spieniężyć w zamian za rentę dożywotnią zostaje objęte ubezpieczeniem, dzięki czemu każde niespodziewane zdarzenie mogące wpłynąć na stan lokum nie musi być powodem zmartwień starszej osoby, a pozostaje po stronie funduszu.

W dodatku, przystępując do programu senior otrzymuje możliwość skorzystania z pomocy assistance, czy prawnej partnerów współpracujących z funduszem, dzięki czemu często wiele trudnych i przerastających seniorów spraw, okazuje się być niezwykle łatwymi do zrealizowania.

Starsze osoby często nie zdają sobie sprawy z tego jaką wartość może mieć mieszkanie, w którym spędzają jesień życia. Martwiąc się o każdy kolejny dzień zapominają, że mieszkanie, w którym żyją jest ich bardzo wysokim kapitałem, który może pomóc im wieść godne życie.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Auta poleasingowe - nie trzeba się ich bać Zakup nowego auta dostawczego jest sporym wydatkiem nawet dla dobrze prosperującej firmy. Rozwiązaniem... Środa, 30 maja 2018
Zdobądź gotówkę wysyłając SMS'a Pozabankowe instytucje pożyczkowe charakteryzują się mnóstwem atrakcyjnych ofert. Co prawda nie wszyscy... Wtorek, 29 maja 2018
Na co zwrócić uwagę wybierając pożyczkę? Rynek usług pozabankowych jest niezwykle dynamiczny. Dotyczy to zarówno samego tempa jego rozwoju jak... Czwartek, 24 maja 2018
Raty równe czy malejące - na czym polega różnica? Obecnie, prawie na każdym rogu, można napotkać oferty reklamowe banków dotyczące dostępności i łatwości... Wtorek, 8 maja 2018