moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dzień umysłów ścisłych - iDAY

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018
  • Dzień umysłów ścisłych - iDAY

6 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie już po raz siódmy odbył się iDAY. Temat przewodni tegorocznej edycji projektu to "Licencja na Liceum". Impreza została przygotowana przez nauczycieli matematyki, fizyki, informatyki oraz chemii oraz uczniów z klasy 2c i 2g (profil politechniczny i programistyczny).

Tegoroczną formułę iDAY 007 otwierał konkurs o nazwie Triathlon Naukowy, obejmujący zadania z trzech dziedzin nauki: matematyki, fizyki i informatyki. Do konkursu przystąpili przedstawiciele dwunastu gimnazjów i szkół podstawowych z Gniezna i okolic. W części matematycznej triathlonu uczniowie rozwiązywali zagadki matematyczno-logiczne, na stanowisku fizycznym wykonywali doświadczenie, z przebiegu którego musieli zapisać wnioski, a w ramach potyczek informatycznych rywalizowali w grze "Saper".

W przerwie pomiędzy konkursem a częścią warsztatową uczestnicy projektu mieli okazję zwiedzić szkołę. Następnie przystąpili do warsztatów. W tegorocznej ofercie znalazły się:
  • Modelowanie 3D - warsztaty prowadzony przez Wojciecha Chmielewskiego absolwenta ILO - obecnie studenta kierunku "Games Technology" z uczelni "Universty of the West of England Bristol";
  • "Neseser Bonda" - warsztaty z chemii;
  • "Oko Bonda" - warsztaty z fizyki;
  • Rozwiązywanie zadań algorytmicznych zakończone konkursem - warsztat prowadzony przez Laureata Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Bóbr w roku 2017, stypendystę przedmiotu informatyka - Macieja Wojtaszaka.

Ostatnim punktem DNIA UMYSŁÓW ŚCISŁYCH był wykład na temat bezpieczeństwa w Internecie, którego prelegentami byli specjaliści z zakresu bezpieczeństwa serwisu Allegro.

Na zakończenie tego obfitego w atrakcje dnia ogłoszono wyniki konkursów, wręczono dyplomy, podziękowania i nagrody ufundowane przez firmę IT partner z ulicy Warszawskiej, I LO, Escape Room - Artur Podolski oraz Allegro.pl (patronat klas programistycznych), pożywne kanapki dla uczestników wydarzenia zafundowała Leo Libra.
 
Oficjalne wyniki konkursów:
Triathlon Naukowy
  • I miejsce zdobył zespół z Gimnazjum Stowarzyszenia "Rodzice Dzieciom" w Gnieźnie w składzie: Daria Siuda, Marta Bogdziewicz, Antoni Kamiński.
  • II miejsce zdobył zespół z Gimnazjum w Żydowie w składzie: Gracjan Jaskulski, Jakub Grajek, Sebastian Kosmala.
  • III miejsce zdobył zespół z Gimnazjum w Kiszkowie w składzie: Monika Święcichowska, Julia Trzosek, Szymon Otuszewski.

Konkurs logiczno-algorytmiczny:
  • I miejsce zdobyła uczennica Językowego Gimnazjum Prymus w Gnieźnie - Julia Bartkowiak

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia. Jednocześnie zapraszają na kolejną edycję iDAY .

tekst: I LO
foto: I LO

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
VI Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Anny Piskurz za nami! W piątek nagrodzono laureatów VI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Anny Piskurz. Uroczystość... Niedziela, 10 października 2021
Wyniki matur 2021. Najwyższa zdawalność w I LO w Gnieźnie W powiecie gnieźnieńskim tegoroczną maturę zdało 557 uczniów z 797 wszystkich, którzy przystąpili do... Piątek, 9 lipca 2021
Studia dzienne, czy zaoczne - jakie wybrać W pewnym etapie życia przychodzi moment kiedy pojawia się potrzeba pójścia na studia. Zazwyczaj jest... Poniedziałek, 5 lipca 2021
Praca dla studentów. Jakie wybrać studia by pogodzić karierę z nauką? Po napisaniu egzaminu dojrzałości wielu maturzystów, staje przed dylematem: praca czy studia? Nie musisz... Poniedziałek, 5 lipca 2021