moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ostatnie godziny zapisów

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018
  • Ostatnie godziny zapisów

Za niespełna 2 tygodnie, w niedzielę 22 kwietnia 2018 roku Swarzędz za sprawą rozegrania 7.biegu 10 km Szpot Swarzędz, stanie się po raz kolejny polską stolicą ulicznych biegów długodystansowych na tym dystansie.

Przygotowania do biegu wkroczyły w decydująca fazę, a na liście startowej znajduje się niemal 2 500 biegaczek i biegaczy. Najważniejsze jednak teraz jest odliczanie tak naprawdę ostatnich godzin do zamknięcia list startowych. Stanie się w tak w najbliższą środę 11 kwietnia 2018 roku o godzinie 23:59. Zapisy możliwe są poprzez stronę www.biegi.szpot.pl. Na bieżąco monitorujemy sytuację i nie wykluczamy drobnych zmian w wydłużeniu terminu zapisów, ale naprawdę drobnych zmian - powiedział nam rzecznik prasowy biegu Marek Wajer. Obecnie wpisowe wynosi 49 złotych, ale po przekroczeniu liczby 3 000 uczestników wzrośnie do 55 złotych. Zatem zwlekanie z decyzją naprawdę nie jest zabiegiem ani korzystnym finansowo ani pod żadnym innym względem - dodał M. Wajer.

Start do 7.biegu 10 km Szpot Swarzędz nastąpi 22 kwietnia o godzinie 10.30 z najszerszej arterii komunikacyjnej Swarzędza - ulicy Cieszkowskiego. Atmosferę na starcie będzie podgrzewał bodaj najlepszy maratończyk wśród polskich raperów i najlepszy raper wśród maratończyków, czyli Jacek "Mezo" Mejer, który specjalnie dla biegaczy oraz kibiców wykona kilka swoich największych przebojów. Start biegu głównego poprzedzony zostanie tradycyjnym biegiem VIP-ów, w którym wystartują parlamentarzyści, samorządowcy i szefowie wielu firm.

Meta biegu zlokalizowana będzie na swarzędzkim stadionie przy ul. Święty Marcin 1 i tam też czeka na wszystkich mnóstwo atrakcji. Tradycją swarzędzkich biegów jest nagradzanie aż 6-ciu pierwszych zawodniczek i zawodników w każdej z 13-kategorii wiekowych, wyłączając z tego klasyfikacje Open. Oznacza to, iż ponad 165 biegaczek i biegaczy zostanie zaproszonych na podium po nagrody finansowe lub rzeczowe. Do wylosowania wśród wszystkich, którzy ukończą bieg w regulaminowym czasie do 90 minut, jest samochód osobowy marki Hyundai i10. Ponadto 380-ty na mecie otrzyma specjalną nagrodę ufundowaną przez współorganizatora biegu - Miasto i Gminę Swarzędz, które w tym roku obchodzi 380-lecie nadania praw miejskich. Dodatkowe nagrody ufundowała firma Utal - rower dla najlepszej mieszkanki Gruszczyna oraz Biuro Podróży "Itaka" - Vouchery o łącznej wartości 2 500 złotych.

Na biegaczy będą czekały okazałe medale, strefa bufetu, masaże, dzwon rekordzisty, a na wszystkich ogromne Miasteczko Piknikowe z licznymi stoiskami firm - Partnerów biegu. Będzie wśród nich stoisko fundacji DKMS propagującej walkę z nowotworami krwi. Będzie można przejść bardzo proste i trwające zaledwie 60 sekund badania w wyniku których możemy w praktyce uratować komuś życie. Dla najmłodszych przygotowywany jest cały zestaw zjeżdżalni pneumatycznych, Pracownia Majsterkowo Castoramy, Akademia Reissa będzie prowadziła zajęcia piłkarskie, a Językownia zabawy z nauką języków obcych. To wszystko oczywiście gratis w godzinach 10-15-ta na parkingu pływalni Wodny Raj przy ul. Kosynierów 1 oraz na boisku trawiastym za budynkiem pływalni, oczywiście w Swarzędzu.

Tradycyjnie nie zabraknie mocnego akcentu pozasportowego. Po raz kolejny organizator - firma Szpot przygotowuje, wspólnie ze swarzędzkim Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka, aukcję, z której całkowity dochód przeznaczony zostanie na dalsze leczenie 10-letniej Nikoli Kubiak, małej swarzędzanki walczącej od ponad 6 lat z nowotworem złośliwym. Otrzymaliśmy już wspaniałe prezenty m.in. od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Mariana Szkudlarka, a także polskich Olimpijczyków. Cena wywoławcza każdego przedmiotu będzie wynosiła 20 złotych, a udział w aukcji może wziąć każdy, nie tylko uczestnicy 7.biegu 10 km Szpot Swarzędz - dodał M. Wajer.

Wszystko zatem skazuje na to, iż warto sobie zarezerwować weekend 21-22 kwietnia na pobyt w Swarzędzu, bowiem w sobotę 21 bm odbędą się na Stadionie Miejskim II Igrzyska Biegowe Dzieci i Młodzieży, a w niedziele nastąpi start 7.biegu 10 km Szpot Swarzędz. Atrakcje dla najmłodszych będą zapraszały w obydwa dni. Dzisiaj jednak na miejscu pierwszym są ostatnie godziny zapisów poprzez stronę www.biegi.szpot.pl. W imieniu Organizatora - firmy Szpot, współorganizatora - Miasta i Gminy Swarzędz oraz Partnerów biegu zapraszamy do Swarzędza.
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Spędzaj Jesień na Sportowo Za oknem niepogoda, a jesienne deszcze już dają o sobie znać? Warto się rozruszać, aby dostarczyć sobie... Sobota, 3 października 2020
"Piątka dla autyzmu" za nami! W niedzielę, wokół Jeziora Winiary w Gnieźnie odbył się bieg "Piątka dla autyzmu". Jego celem było okazanie... Środa, 23 września 2020
Przegoń raka dla dzieciaka! Starosta Piotr Gruszczyński weźmie udział w biegu charytatywnym 17 sierpnia br. z Zakopanego startuje 12-osobowa sztafeta ultra, która kończy swój bieg 21 sierpnia... Środa, 5 sierpnia 2020
Pracownicy VELUX z mocnym wsparciem w dobie koronawirusa Blisko 1,2 mln zł przekazała w tym roku Fundacja Pracownicza na pomoc pracownikom VELUX w trudnych sytuacjach... Niedziela, 19 lipca 2020