X Informacje Gniezno

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Czarny Piątek w Gnieźnie!

Środa, 21 marca 2018
 • Czarny Piątek w Gnieźnie!

Ogólnopolski Strajk Kobiet wzywa do czarnego piątku! Kto może - będzie w Warszawie, kto nie może - walczy lokalnie! Niech w każdym miejscu, od Warszawy przez każde miasto, miasteczko i wieś rozlegnie się krzyk- Stop! Koniec z uprzedmiotowieniem kobiet! Żądamy równych praw, ochrony naszego życia, zdrowia i naszej wolności!

Gniezno spotka się na Deptaku, o godz. 17.30, w piątek 23 marca. Od dwóch lat MÓWIMY DOŚĆ, krzyczymy: moja macica to nie kaplica, zaciskamy pięści i nosimy transparenty. Nie wywalczyłyśmy wolnego dostępu do aborcji, do antykoncepcji, do edukacji seksualnej, a teraz, pod hasłem "ratowania życia poczętego" dostajemy przepis skazujący nas i nasze dzieci na tortury! Możemy stracić prawo do wyboru - prawo do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.
Zatrzymamy was. My już nie mamy wyboru! Nie cofniemy się w walce o pełne prawa!

Co się dzieje?
W poniedziałek grupa posłów z partii PIS oraz Kukiz'15 w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy Zatrzymaj Aborcję. Inicjatywy, która na czele z Kają Godek doprowadzić chce do zaostrzenia i tak już restrykcyjnego prawa antyaborcyjnego w Polsce. Ich cel to wykreślenie z obowiązującej ustawy jednej z trzech przesłanek zezwalających na przeprowadzenie w sposób legalny aborcji w Polsce tj.

Art. 4a. 1. Przerwanie ciąży może być? dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku, gdy:

2) badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują? na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego zżyciu.

W środę lub czwartek odbędzie się sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny. Jak na razie na stronie sejmu w porządku jej posiedzenia nie znajdziecie projektu Zatrzymaj aborcję. Nie znajdziecie go również w porządku posiedzenia plenarnego i w czwartkowym bloku głosowań. My już znamy ten sposób działania, nocą, w chaosie, w atmosferze dezinformacji. Wiemy też, że możliwych scenariuszy jest wiele. Jeden mamy przećwiczony – PiS cofa się tylko przed masą i siłą ludzkiego gniewu. Dlatego potrzebna jest mobilizacja, solidarność i pomoc wzajemna! My nie mamy już wyboru- teraz musimy pokazać masowo nasz gniew i kategoryczny brak zgody na okrutną zabawę, jaką urządzają sobie naszym kosztem, kosztem życia naszego i naszych bliskich politycy, kler i inicjatywy pokroju "Zatrzymaj aborcję".


Co bierzemy?
Garnki, pokrywki, grzechotki, gwizdki, tuby do wykrzykiwania haseł, czyli wszystko co robi hałas!

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(10)

 • 28.11.2020 19:07  Odpowiedz na komentarz

  Słabe nagłośnienie o marszu. Dopiero wieczorem dotarły wieści do Skieteszewa. Ludzie ?,pamiętajcie - kościół z tymi przebierancami to najgorsze zło- zboczency złodzieje, naciągacze , kapusie . Zaprowadzcie do nich chore dzieci ,mają duźo miejsca i czynią cuda. Napewno uzdrowią.

 • 27.03.2018 09:54  Odpowiedz na komentarz

  Co tak mało uczestników? Reszta czeka na Witkowskiej w kolejce na otwarcie kolejnego Buda- marketu?

 • 23.03.2018 17:50  Odpowiedz na komentarz

  Ja się domagam wprowadzenia ustawy, która będzie karała za nieprzestrzeganie Wielkiego Postu. Ponadto w czasie postu nie mogłoby być sprzedawane mięso i wykwintne dania, asortyment powinien być skromny i bez alkoholu.

 • 23.03.2018 16:38  Odpowiedz na komentarz

  Brawo! idę z wami czas najwyższy pokazać żę kobieta też ma głos

 • Proszę nie zaprzeczenie Bożym Przykazaniom. Proszę tak serdecznie i pokornie jak potrafię. Tu chodzi o Wasze zbawienie wieczne lub wieczne potępienie. Przypomnijcie sobie nauczanie JPII i Matki Teresy z Kalkuty. Niech nikt nie mówi że nie wie kiedy jest początek życia.

  27.03.2018 13:03

  A będzie potępienie dla tych księży. którzy mieszkają z kobietami na probostwach, czy jakimiś gosposiamii, kuzynkami i jak zwą tak zwą ?.

  23.03.2018 10:30

  Nie jesteś kaznodziejo z mojej bajki, mam prawo do własnych poglądów na temat życia w wierze !

 • 22.03.2018 21:05  Odpowiedz na komentarz

  Raczej przed dziekanką powinniście się ustawić. W kolejce na psychiatryczne oddziały :-)))

 • 22.03.2018 10:02  Odpowiedz na komentarz

  Nie bierzta garnków. W czyn nagotujecie zupa dla starego??

PODOBNE TEMATY
Seminarium "Energia Kobiet" już 26 kwietnia Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Gnieźnie oraz... Poniedziałek, 23 kwietnia 2018
Prezydent Tomasz Budasz prowadzi rozmowy z PiS-em? Z jakiej listy wystartuje w wyborach? Jak udało nam się ustalić, Prezydent Miasta Gniezna - Tomasz Budasz, prowadzi rozmowy z Prawem i Sprawiedliwością... Niedziela, 8 kwietnia 2018
Czarny Piątek na ulicach Pierwszej Stolicy Gniezno przyłączyło się do Czarnego Piątku. W protest przeciwko zakazowi aborcji włączyło się spore... Sobota, 24 marca 2018
Spotkanie z Joanną Muchą Gnieźnieński Klub Obywatelski oraz Poseł na Sejm RP Paweł Arndt serdecznie zapraszają na spotkanie z... Środa, 14 marca 2018