X
X

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wysypisko śmieci w środku osiedla? Straż Miejska nie reaguje?

Czwartek, 1 lutego 2018
  • Wysypisko śmieci w środku osiedla? Straż Miejska nie reaguje?

Dzisiaj zgłosili się do nas bezsilni mieszkańcy Osiedla Grunwaldzkiego w Gnieźnie, którzy od dłuższego czasu starają się wyegzekwować usunięcie odpadów po firmie elektrycznej, która zmieniła swoją siedzibę. Sterta urosła do kolosalnych rozmiarów. Niestety, nieuczciwy przedsiębiorca najwyraźniej za nic ma słowo dane okolicznym mieszkańcom.

Do końca stycznia Edmund P., właściciel firmy elektrycznej, która mieściła się przy ul. Grunwaldzkiej w Gnieźnie, obiecał mieszkańcom, że usunie odpady magazynowane na osiedlu. Niestety, nie po raz pierwszy nie wywiązał się on z danego słowa. Walka z niesłownym biznesmenem trwa od roku. Kilkukrotnie prosiliśmy o interwencję Straż Miejską - mówią mieszkańcy. Niestety, byliśmy zbywani. Funkcjonariusze twierdzą, że nie idzie się skontaktować z właścicielem firmy, że są bezsilni w tej sprawie, że wysyłają pisma i na tym się kończy. Miasto najwyraźniej ma za nic nasze zdrowie. Za chwilę przy tej kupie śmieci zaczną pojawiać się szczury. Prezydent chwali się fotopułapkami do łapania osób, które wywożą śmieci w miejsca niedozwolone, wiaderkiem do grzebania w piecach, a nam tutaj wyrosło małe wysypisko i nikt nic z tym nie robi.

Z informacji, które udało nam się uzyskać wynika, że od 1 lutego zmienił się najemca terenu, na którym składowane są odpady. Zapewne właściciel firmy elektrycznej będzie chciał w ten sposób uniknąć odpowiedzialności za pozostawiony po sobie bałagan.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy gnieźnieński magistrat. Do tematu powrócimy.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik

Napisz komentarz

Komentarze(15)

  • Porządny - masz rację. Właściciel tej posiadłości, na której znajduje się ten sklepik spożywczy powinien kosztem swojego pseudo ogrodu (, między sklepem a kioskiem z mięsem), zrobić specjalną głęboką , prostopadłą do jedni zatokę. Do tej zatoki- miejsca postojowego powinny wjeżdżać wszystkie samochody dowożące towar do sklepu spożywczego i do rzeźnika

  • 05.02.2018 07:54  Odpowiedz na komentarz

    Na Staszica po prawej stronie tuż za skrzyżowaniem z ulica Sikorskiego też jest prywatny sklepik, do którego dowożą towary ciężkie samochody dostawcze. I jak to robią, stają przy dwóch ciągłych pasach , przy samym przejściu dla pieszych . Albo wjeżdżają jednym kołem na chodnik zarywając go i niszcząc . I Straż Miejska miała już tą sprawę zgłaszaną wielokrotnie . I nie potrafi skutecznie zadziałać. A my mieszkańcy Gniezna musimy tylko płacić za remonty tych chodników. I jeszcze jednio . Tuż za tym sklepem na chodniku po prawej, przy samej siatce ogrodzeniowej od miesięcy leżą buteleczki po alkoholach i pełno innego bałaganu i nikt tego nie sprząta. Kto odpowiada za porządek w tym miejscu ? Właściciel sklepu czy Miasto Gniezno ?

    05.02.2018 11:46

    To jest tak prawie przy każdym prywatnym spozywczaku . Stoją na pasach i na chodnikach. Matki z wózkami, z dziećmi, starsi piesi i wszyscy piechurzy muszą schodzić na jezdnię. Dla nich miejsca na chodnikach, w tym czasie nie ma. Straż Miejska, co robicie, gdzie jesteście, za co Wam płacimy ?????????? Prosimy o odpowiedź szefa Straży Miejskiej .

  • 03.02.2018 15:09  Odpowiedz na komentarz

    Nierzetelnych w Straży Miejskiej trzeba wymieniać tak, jak wymienia się ministrów nieudolnych w rządzie.

    03.02.2018 18:49

    "trzeba wymieniać" to my mieszkańcy płacący podatki na tych TRUTNIÓW możemy sobie tutaj pisać 10x dziennie a oni NAS i nasze MIASTO mają w samym środku swoich 4-liter !!! Zamiast w konkursach dobierać odpowiednich ludzi,którzy podnosili by morale tej tak ważnej Instytucji Obywatelskiej,to oni cichaczem przyjmują dziadostwo pomilicyjne,które zamiast być wyrzucone dyscyplinarnie z Policji na zbity pysk,to ucieka na wcześniejsze emerytury a potem kolesie szykują im stołki do pierdzenia i kontynuowania patologii jaką uprawiali w pseudo-policji !!!! To wszystko jest chore i będzie dalej chore,dopóki społeczeństwo nie wymieni głównych ludzi zarządzających naszym MIASTEM i POWIATEM a powiązanych z podziemiem post-soviecko-korupcyjnym !!! Zobaczymy jak spisze się społeczeństwo w najbliższych wyborach ??? Jeśli znów będą mówili,że nie pójdą na wybory,bo nie ma na kogo głosować,to albo spływać z tego miasta albo dalej kisić się w tym post-sovieckim szambie a oni będą pękali ze śmiechu Z NAS i co miesiąc robili sobie defilady na cmentarzu przy ul.Witkowskiej przez pomnikiem z GWIAZDĄ BOLSZEWICKĄ !!!

  • 02.02.2018 10:18  Odpowiedz na komentarz

    Jakie to osiedle? To Tajwan...

    02.02.2018 11:00

    I co z tego?

  • Już od dawna straż nic nie robi aby mieszkańcom ułatwić życie.Czy oni w ogóle są potrzebni. Komendant jest typowym pijarem, tylko by się prezentował w mediach a prawdziwa robota leży.Dlatego odszedł z policji. Tam nic nie robił a tym bardziej tutaj.
    5 stycznia po południu dwa razy patrol straży jeździł po Tumskiej i nie reagował na pozostawione samochody. Samochodem jeździł strasznik Skrzypczak.Jeśli wszyscy pracują jak on to tak straz jest postrzegana.Jak można twierdzić że nic nie można.To niech się Pan zwolni Komendancie.
    Po co jesteście. W ogóle was nie widać w mieście. Nie ma pieszych patroli tylko jeżdżą samochodami a żule spożywają alkohol w dzień.A mam pytanie czy Skrzypczak zaczął wreszcie sprzątać po swoim psie przy kościele garnizonowym.

  • 01.02.2018 21:20  Odpowiedz na komentarz

    Panie Edmundzie ale WSTYD

  • 01.02.2018 20:37  Odpowiedz na komentarz

    sama Straż Miejska łamie przepisy, np. w niedzielę na ul. Tumskiej pełniąc służbę wlepiając mandaty za parkowanie w niedozwolonym miejscu nie używają sygnalizacji świetlnej sami parkując w m-cu nie przeznaczonym do tego - w takim przypadku kierowca Strażnik Miejski też łamie przepisy ruchu drogowego. na mieście omijają auta zaparkowane poza wyznaczonymi miejscami.

    02.02.2018 08:00

    Straż Miejska nie widzi, jak parkują samochody dostawcze do sklepów, mimo, że właściciele mogą wykupić miejsca tuż obok sklepów Mają też kamery. Sklepy. . Prywaciarzy nie ruszają, Nasze znane osoby ( znają ich nr lub auta. !!!) też nie. Wystarczy, że pojawi się samochód z inną rejestracja, już stoją ?! I piszą mandat. Gosc nie zdąży nawet dojść do parkomatu. Mają swoich i swoje sposoby ?

  • Ale mandat za wrzucenie 1 reklamówki śmieci - dosłownie jednej, (do śmietnika przy cmentarzu) na kwotę 200zł straż miejska potrafi wystawić! Żałosne, że tu gdzie ingerencja jest konieczna ich nie ma...

  • 01.02.2018 19:10  Odpowiedz na komentarz

    Osiedle grunwaldzkie od zawsze jest zapomniane przez władze. Będziemy o tym pamiętać w jesiennych wyborach

  • to się nazywa rzetelne dziennikarstwo...

    01.02.2018 19:42

    Masz rację MIESZKANIEC - żadne inne media w Gnieźnie takich obrazków nie pokażą,bo przecież naraziliby się Budzikowi i nie dostaliby żadnych reklam od miasta,naraziliby się tej pseudo-Straży Miejskiej,która przez swojego milicyjnego emeryta napuściła by policję - i tak to fotki prawdy i dziadostwa mogłyby złamać karierę w Gnieźnie każdemu uczciwemu mieszkańcowi pragnącemu aby to nasze miało było normalne,aby można było tam pracować a nie tułać się po świecie czy innych miastach.
    No ale niestety - taki mamy post-soviecki obraz naszego Gniezna opanowanego przez ludzi o socjalistycznym toku myślenia + ich dzieci resortowe,prawie wszyscy z lepkimi łapskami do publicznych pieniędzy i to przy ślepej prokuraturze !!! Dlatego inwestorzy omijają takie post-sovieckie skanseny nawet przy atrakcyjnym położeniu takiego skansenu,bo nie są durniami i dobrze wiedzą,że bez współpracy z przestępczą sitwą tego skansenu będą im nogi podkładane i ich biznesowe przedsięwzięcie nie odniesie sukcesu !!! Czas to zrozumieć MIESZKAŃCY GNIEZNA i POWIATU,bo zbliżają się wybory samorządowe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PODOBNE TEMATY
Policjanci, strażnicy miejscy i strażacy uratowali koziołka! Zwierzę znajdowało się na posesji w centrum Gniezna Policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego, Maciej i Patryk, strażacy i strażnicy miejscy przeprowadzili... Czwartek, 24 czerwca 2021
Strażacy z powiatu gnieźnieńskiego ratowali zalany Poznań We wtorek o godzinie 15.05 do Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła dyspozycja dotycząca zadysponowania... Czwartek, 24 czerwca 2021
Dachowanie w Lubiniu We wtorek, około godziny 23.00, służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego... Czwartek, 24 czerwca 2021
Pijany, bez prawa jazdy zaparkował busa na przejściu dla pieszych W środę, oo godzinie 13.00 na ulicy 3 Maja w Gnieźnie policjanci z grupy Speed zauważyli kierującego... Czwartek, 24 czerwca 2021