X

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wakacje w Grecji - najciekawsze miejsca

Poniedziałek, 15 stycznia 2018
  • Wakacje w Grecji - najciekawsze miejsca

Grecja to niewątpliwie kraj różnorodny - bogaty w piękną przyrodę, kuszący śródziemnomorskim klimatem, urokliwymi zakątkami oraz wspaniałymi zabytkami. Nie dziwi, więc fakt, że miejsce to jest tak chętnie odwiedzane przez turystów.

Do Grecji przyjeżdżają zarówno miłośnicy słońca, lazurowej wody, złotych plaż, jak i amatorzy kultury - nie można zapominać, że kraj ten jest kolebką europejskiej cywilizacji.

Baza hotelowa w Grecji wyspiarskiej, jak i kontynentalnej jest bardzo dobrze rozbudowana. Należy jednak pamiętać, że greckie oferty all inclusive (przykładowo: https://www.fostertravel.pl/all-inclusive/grecja/ ) są zwykle skromniejsze od tych w hotelach tej samej kategorii np. w Hiszpanii.

Najczęściej odwiedzanym regionem turystycznym Grecji jest Riwiera Olimpijska - wybrzeże Morza Egejskiego południowej Macedonii, które rozpościera się na południe od Salonik. Atrakcją jest tutaj przede wszystkim góra Olimp, a także wypoczynek w niezwykle urokliwych kurortach:
Litochoro to niewielka miejscowość wypoczynkowa położona u stóp masywu góry Olimp. Polecana jest zwłaszcza lubiącym górskie piesze wycieczki oraz wspinaczki, a także takie sporty wodne jak: rafting czy kajakarstwo. Plaża jest tutaj piaszczysto - żwirkowa, z malowniczymi zatoczkami. W pobliżu Litochoro znajdują się Meteory - przepiękne klasztory prawosławne, zbudowane na wysokich skałach. Dion - ruiny starożytnego miasta. Dolina Tempi - wąwóz, którego dołem płynie rzeki Pinos, powstały według mitologii po kłótni Zeusa i Posejdona.

Leptokarii
usytuowana w pobliżu masywu Olimpu oraz Parku Narodowego Góry Olimp jest wioską rybacką i jednocześnie kurortem. Otoczona wodami Zatoki Theramikos i piaszczystymi bądź kamyczkowymi plażami, stanowi świetne miejsce na relaksujący wypoczynek. Dużym atutem miejscowości jest znakomicie rozwinięta baza noclegowa, oferująca obiekty w różnym standardzie i cenie. Polecane są zwłaszcza hotele: Olympian Bay oraz Poseidon Palce.

W Paralii powodzeniem cieszą się słoneczne, długie oraz piaszczyste plaże, które zachęcają do wypoczynku, w tym tego aktywnego - w pobliżu znajdują się centra turystyczne udostępniające sprzęt sportowy.

Wybierając Grecję, jako cel turystycznej podróży, warto odwiedzić Ateny, gdzie bezdyskusyjną atrakcją turystyczną jest zespół architektoniczny Akropolu: Propyleje, Erechtejon, Świątynia Nike, Partenon, Muzeum Akropolu; Odeon Herodosa Attyka; Teatr Dionizosa oraz starożytna Agora. Ponadto bizantyńskie kościoły, dzielnica Plaka (najstarsza mieszkalna dzielnica miasta, leżąca u stóp Akropolu. Na skraju dzielnicy znajdują się ruiny świątyni Zeusa Olimpijskiego oraz Łuk Hadriana), grecki parlament i Biblioteka Narodowa. W Salonikach leżących nad Zatoką Salonicką, do której wpływa Morze Egejskie, znajduje się największe w Grecji skupienie kościołów bizantyjskich m.in. Agios Dimotrios, Agia Sofia, Agios Nicolaos Orfanos. Główną atrakcją jest Biała Wieża - symbol miasta. Budowla usytuowana jest przy nadmorskiej promenadzie. Heraklion będące największym miastem na greckiej Krecie, zachęca miłośników zabytków Rocca al Mare - średniowieczną fortecą wenecką, Muzeum Archeologicznym, Muzeum Historycznym, Muzeum Ikon, Bazyliką Agios Marcos (obecnie pełni ona rolę galerii sztuki) oraz murami miejskimi.

Odwiedzając Grecję nie sposób się nudzić.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Wakacje, wczasy - czyż jest piękniejszy okres w roku, a w obecnej sytuacji doceniamy go jeszcze bardziej! Zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego wyjazdu dla siebie, rodziny, a może chcesz wysłać dzieci... Piątek, 18 czerwca 2021
Klimat i roślinność Grecji, czyli dlaczego turyści wybierają Grecję Wyjazd do Grecji - samodzielnie czy z biurem podróży? Środa, 16 czerwca 2021
Długi weekend w Skorzęcinie! Do ośrodka zjeżdża coraz więcej turystów Tłumy zjeżdżają na długi weekend do Skorzęcina. "Mielno Wielkopolski" co roku przyciąga coraz większe... Czwartek, 3 czerwca 2021
Obozy młodzieżowe na lato 2021: wakacje marzeń dla Twojego dziecka Tatry, Grecja, a może Londyn? Na obozach młodzieżowych można poznać nowe smaki, kulturę innych krajów... Piątek, 30 kwietnia 2021