moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Duże podwyżki cen biletów na basen!

Piątek, 5 stycznia 2018
  • Duże podwyżki cen biletów na basen!

Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji podniósł ceny biletów na basen. Do tej pory koszt biletu normalnego wynosił 9,50 zł za godzinę korzystania z pływalni w dni robocze. Obecnie jest to 12,50 zł! W weekendy i święta cenę podniesiono z 10 zł do aż 13 zł za 60 minut. Bilety ulgowe "skoczyły" z 8 zł na 10 z0,50zł w dni robocze i z 8,50 zł na 11 zł w weekendy. Ceny, jak na gnieźnieńskie warunki, sięgnęły więc niemalże absurdu.

Poniżej przedstawiamy aktualny cennik biletów. Dla porównania warto podkreślić, że wybierając się na Termy Maltańskie w Poznaniu w godzinach ulgowych, czyli od poniedziałku do piątku od 9.00 do 12.00 i od 21.00 do 23.00 za godzinę korzystania z aquaparku zapłacimy 10 zł za 60 minut.

BILET NORMALNY
poniedziałek - piątek 12,50 zł./os./60 min. + za każdą rozpoczętą minutę dopłata 0,21 zł.
sobota, niedziela, święta 13,00 zł./os./60 min. + za każdą rozpoczętą minutę dopłata 0,22 zł.

BILET ULGOWY
poniedziałek - piątek 10,50 zł./os./60 min. + za każdą rozpoczętą minutę dopłata 0,18 zł.
sobota, niedziela, święta 11,00 zł./os./60 min. + za każdą rozpoczętą minutę dopłata 0,19 zł.

BILET RODZINNY (2+1)
poniedziałek - piątek 31,50 zł./3 os./60 min. + za każdą rozpoczętą minutę dopłata 0,53 zł.
sobota, niedziela, święta 33,00 zł./3 os./60 min. + za każda rozpoczętą minutę dopłata 0,55 zł.

BILET RODZINNY (2+2)
poniedziałek - piątek 40,00 zł./4 os./60 min. + za każdą rozpoczętą minutę dopłata 0,67 zł.
sobota, niedziela, święta 42,50 zł./4 os./60 min. + za każda rozpoczętą minutę dopłata 0,70 zł.
 każda kolejna osoba 8,50 zł.

KARTA RODZINY 3+
poniedziałek - piątek 5,00 zł./os./60 min. + za każdą rozpoczętą minutę dopłata 0,18 zł.
sobota, niedziela, święta 5,00 zł./os./60 min. + za każdą rozpoczętą minutę dopłata 0,18 zł.

KARTA SENIORA 60+
(oferta dotyczy wskazanych dni i godzin od poniedziałku do piątku)
poniedziałek - piątek 5,00 zł./os./60 min. + za każdą rozpoczętą minutę dopłata 0,18 zł.

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(15)

  • 07.01.2018 12:43  Odpowiedz na komentarz

    Jest.!!!L Żyje Chuck Norris. Martwilismy się już ????

    07.01.2018 20:49

    @GOM i SPÓŁKA >> dziękuję Wam za troskę o moje życie,bo przy nadal działającej w KPP grupie przestępczej i przy nie działającej prokuraturze,wszystko w Gnieźnie jest możliwe. Nagle możesz być pijany,nagle monitoring w mieście blokuje się a w KPP nie ma,nagle w celi aresztu znajdują zwłoki,nagle jest zaświadczenie lekarskie itd itp. Następnie sekcja zwłok nic nie wykazuje,zadowolona prokuratura stwierdza BRAK ZNAMION CZYNU ZABRONIONEGO i sitwa zadowolona robi dalej swoje i to jeszcze perfidniej,bo bezkarność rozbestwiłaby nawet nieudacznika życiowego !!!
    Tak więc troska SPÓŁKI GOM o moje życie jest w pełni uzasadniona za co jeszcze raz bardzo dziękuję i świadczy to,że nie jesteście gnieźnieńskimi bolszewikami z sitwy. Na pewno SITWA GNIEŹNIEŃSKA już ucieszyła się,że zamknęli wreszcie gębę na zawsze temu parszywemu Chuckowi a tutaj nagle zła wiadomość na Nowy Rok dla sitwy: CHUCK NORRIS ŻYJE i to jeszcze dostał od Gwiazdora nową-większą i cięższą PAŁĘ BEJSBOLOWĄ tak bardzo mu potrzebną na zbliżające się wybory samorządowe w listopadzie br.
    ALLELUJA I DO PRZODU MIESZKAŃCY GNIEZNA I POWIATU >>> JUŻ W TYM ROKU MOCNO OSŁABIMY TĄ PRZESTĘPCZĄ SITWĘ A POTEM ROZBIJEMY CAŁKOWICIE !!!

  • 07.01.2018 11:04  Odpowiedz na komentarz

    O 3 zł robicie problem??
    Jeszcze to napisane z wykrzyknikiem. Kto pisze te artykuły na tym portalu?
    Co nowy artykuł, to sensacja, wszędzie wykrzyknik.

    07.01.2018 14:13

    SCHREDDER ty cały jesteś wykrzyknikiem. Bogacz. Co tam trzy złote ! A pomogles komuś kiedyś i dałeś trzy złote na loda biednemu dziecku ??? Cwaniak !

  • 07.01.2018 11:02  Odpowiedz na komentarz

    Będzie taki luz, że GOSiR zostanie zamkniety ! Ale nas grabią z pieniędzy!!! Wszędzie drożyzna !!!

  • 07.01.2018 10:40  Odpowiedz na komentarz

    Ja bym chcial zeby bilet na basen byl po 20zl za godzine. Cale te towarzystwo 500plus daloby sobie spokoj i moznaby w spokoju plywac.

    29.09.2018 18:57

    hahaa dobre :D

  • A tak w ogóle to dzieciaki powinny chodzić na basen w ramach wf w szkole. Rośnie pokolenie grubasów z nosem w smartfonach i chipsami w gębie. Super sprawą byłaby zumba w szkole na wf choć raz w tygodniu.

  • 06.01.2018 15:40  Odpowiedz na komentarz

    I dobrze. Przynajmniej wiecej luzu bedzie.

    06.01.2018 17:42

    Idąc tym tokiem myślenia można by było by wywindować cenę razy 10 to dopiero miałbyś luz na basenie.

  • 06.01.2018 11:00  Odpowiedz na komentarz

    Niemożliwe żeby dyrektor wyraził swoje stanowisko w komentarzu. To zbyt poważny człowiek.

  • 06.01.2018 09:29  Odpowiedz na komentarz

    Dyrektor wypowiada się w komentarzu? Osoba podająca się za Jacka Mańkowskiego w komentarzu powinna zostać ukarana. Wiadomo, że wszelkie oświadczenia i sprostowania redakcje muszą publikować po nadesłaniu a nie w komentarzach. Jakaś ściema. Pewnie Chuck Norris podszywa się pod dyrektora.

    07.01.2018 00:33

    @ALOJZY >> odczep się od Chucka Norrisa,bo nie piszę pod innymi pseudonimami i nie wszystkie tematy mnie interesują.
    Wypowiadam się tylko na tematy w których posiadam w miarę znaczącą wiedzę oraz jeśli dość bogate moje doświadczenie życiowe pozwala mi zająć stanowisko w danym temacie i to TYLKO POD SWOIM PSEUDONIMEM !!! Jeśli widzę bezsensowny bełkot gnieźnieńskiego palanciarstwa piszącego pod różnymi pseudonimami oraz stałych bolszewickich trolli TO NIE ODZYWAM SIĘ,bo zniżył bym się do ich bolszewickiego toku myślenia !!!
    Poza tym od 11.11.2017 za blokowanie moich niektórych-ale b.ważnych komentarzy nie odzywam się na portalu: gniezno24.com który pracuje na cenzorskich standardach dziennikarskich a udaje prawicowy-bezstronny portal.

  • Witam.
    Uprzejmie informuje, iż nowe regulacje cenowe dotyczą większości usług świadczonych przez GOSiR na wszystkich obiektach a ich wprowadzenie zostało poprzedzone bardzo wnikliwą i szczegółową analizą finansową.
    GOSiR przez wiele lat, czego redaktor nie zauważa, utrzymywał ceny na niezmienionym poziomie lub tylko nieznacznie je korygował. Miasto w kolejnych latach kompensowało rosnące koszty utrzymania obiektów zwiększoną dotacją do działalności zakładu. Dzięki temu możliwe było utrzymywanie cen na niskim poziomie. Udział dotacji budżetowej w budżecie GOSiR na 2009 r. wynosił 40,48% a w 2018 r. osiagnął poziom 49,20% przy ustawowym progu wynoszącym 50%. Ceny za świadczone przez GOSiR usługi można było więc utrzymywać na możliwie niskim poziomie a te należały do najniższych w regionie.
    Sukcesywny wzrost kosztów spowodował jednak konieczność podjęcia trudnej decyzji ws.regulacji cen.
    Wpływ na to mają m.in.
    - wzrost płac, wynikający wprost ze zmiany przepisów prawa w zakresie wynagradzania pracowników samorządowych, które weszły w życie z początkiem tego roku, co skutkuje koniecznością rewaloryzacji bardzo niskich uposażeń większości pracowników zakładu. Część pracowników skorzystała też z prawa do wcześniejszej emerytury (zmiana przepisów od X.2017) i należało zabezpieczyć środki na odprawy emerytalno-rentowe.
    Wzrost wydatków na płace wraz z pochodnymi w stosunku do 2017 r. oszacowany został na kwotę 784.677 zł (blisko 25% więcej) i obejmuje tez planowane zatrudnienie na nowej hali.
    - znacząca podwyżka opłat za centralne ogrzewanie i ciepłą wodę (16%).
    Łączny wzrost wydatków na media w stosunku do 2017 r. szacowany jest na 297.992 zł. Kwota ta obejmuje także koszty mediów nowej hali.
    - znaczące obciążenie budżetu kosztami podatku VAT, którego GOSiR nie może już odliczyć w pełnej wysokości ze względu na zmianę przepisów prawa.. Szacowany wzrost kosztów z tego tytułu w budżecie 2018 r. to kwota 235.600 zł,
    - koszty zatrudnienia dodatkowego pracownika w dziale finansowo-administracyjnym w związku ze zwiększonym zakresem prac "papierkowych" związanych z rozliczaniem scentralizowanego podatku VAT i przygotowywaniem plików JPK.
    Ponadto w ostatnim okresie w kosztach GOSiR pojawiły się także opłaty, których zakład wcześniej nie ponosił. Dotyczy to m.in: kosztów badań wody basenowej, które wcześniej obciążały stację SANEPID oraz opłat dot. podatku od nieruchomości z tytułu działalności gospodarczej oraz opłat za trwały zarząd.
    Nadmienię też że od 2006 roku po dzień dzisiejszy kluby sportowe korzystają z obiektów GOSiR za 1 zł. Ponadto nie uległy zmianom opłaty za usługi udostępniania bazy placówkom oświatowym Miasta Gniezna.
    Wyrażam przekonanie, że powyższe wyjaśnienia będą pomocne w rzetelnej ocenie przedmiotowej sprawy.
    Pozdrawiam
    Jacek Mańkowski
    Dyrektor GOSIR

  • 05.01.2018 22:57  Odpowiedz na komentarz

    zapewne od poniedziałku do piątku w godzinach 9-12 (godziny pracy) i 21-23 (godziny snu przynajmniej dzieci w wieku szkolnym) na termach mrowie ludzi (: redaktor był w tej najtańszej strefie term?

PODOBNE TEMATY
Baseny letnie z lotu ptaka! Od dzisiaj czynne - bezpłatne dla mieszkańców! Ponieważ dopiero od dzisiaj można z nich korzystać, a na ich budowę wydano prawie 3,5 mln zł, zobaczcie... Poniedziałek, 2 sierpnia 2021
Callaway - na co zwrócić uwagę przy zakupie tej marki? Callaway Golf Company jest producentem działającym w branżach: ekwipunek sportowy i tekstylia. W ofercie... Środa, 7 lipca 2021
Baseny letnie na Ustroniu zostaną otwarte w sierpniu Na początku sierpnia, a nie jak deklarował wykonawca w lipcu, ma zostać otwarty kompleks basenów zewnętrznych... Wtorek, 6 lipca 2021
Podczas wypoczynku pamiętaj o bezpieczeństwie nad wodą Wakacje w pełni, a wraz z nimi oficjalny sezon kąpielowy. Aby bez obaw cieszyć się letnim wypoczynkiem... Sobota, 3 lipca 2021