moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

W Medicus-Bonus zoperowali żylaki parą wodną

Środa, 7 czerwca 2017
  • W Medicus-Bonus zoperowali żylaki parą wodną

W poniedziałek, 5 czerwca, w szpitalu Medicus-Bonus w Środzie Wielkopolskiej zoperowano żylaki u czworga pacjentów, wykorzystując do zabiegu najnowocześniejszy na świecie sprzęt. Zabiegi wykonane zostały metodą SVS (tzw. pary wodnej). Pacjenci jeszcze tego samego dnia mogli opuścić szpital.

Rozmawiamy z drem n.med. Krzysztofem Galbasem, chirurgiem ogólnym i flebologiem szpitala Medicus-Bonus i jednocześnie współwłaścicielem szpitala.
R: Jak to się stało, że wspomniany nowoczesny sprzęt pojawił się w Polsce, w szpitalu Medicus-Bonus?
KG: Nasz szpital od początku istnienia, tj. od 2008 roku, specjalizuje się m.in. w leczeniu żylaków, ja jako chirurg flebologią zajmuję się od ponad 20 lat. Zawsze staramy się, aby nasi pacjenci mieli możliwość korzystania z najnowszych metod leczenia. Specjalistyczny sprzęt pojawił się w Medicus-Bonus dzięki stałej współpracy szpitala z wynalazcą metody leczenia żylaków parą wodną (Steam Venous Sclerosis, w skrócie: SVS), doktorem Rene Milleretem z Francji. To właśnie doktor Milleret osobiście przeprowadził dzisiejsze operacje. Pomysł pojawił się więc niejako w sposób naturalny, jako kolejny etap szkolenia naszej placówki z zakresu małoinwazyjnego leczenia żylaków kończyn dolnych. W poniedziałkowych operacjach, oprócz naszego gościa z Francji, brał udział zespół chirurgów leczących żylaki w naszym szpitalu: ja, dr Ziemowit Kowalski i dr Piotr Bera. Gościnnie w szkoleniu uczestniczył też dr Shishir Prasad z Indii

R: Może Pan doktor przybliżyć nieco historię tej międzynarodowej współpracy?
KG: Doktora Millereta poznałem kilka lat temu podczas jednego z sympozjów zagranicznych, gdzie prezentował wynalezioną przez siebie metodę leczenia żylaków parą wodną. Pomyślałem, że chciałbym prowadzić leczenie tą metodą. Skontaktowałem się wtedy z doktorem, ukończyłem kurs certyfikacyjny, zaprosiłem doktora do nas, pokazałem szpital. Zakupiliśmy sprzęt i rozpocząłem operowanie pacjentów. To było 4 lata temu, przeprowadziłem przez ten czas około 800 zabiegów leczenia żylaków metodą SVS. Jednak w ciągu tych 4 lat technologia poszła do przodu, sprzęt został udoskonalony, dlatego spotkaliśmy się dziś – aby przeszkolić nasz zespół chirurgów i rozpocząć pracę na najnowocześniejszym sprzęcie.

R: Na czym polega innowacyjność operacji żylaków metodą pary wodnej? Jakie korzyści daje pacjentom?
KG: Para wodna jest naturalną substancją dla organizmu człowieka, dzięki czemu sama metoda jest uznawana za najbardziej naturalną w leczeniu żylaków. Zabieg jest małoinwazyjny i stosunkowo krótki, co znacznie zmniejsza ryzyko komplikacji po zabiegu w stosunku do tradycyjnych metod. Oszczędza więc pacjentom stresu związanego z operacją. Wypis do domu następuje zazwyczaj jeszcze tego samego dnia, a pacjenci mogą od razu wrócić do normalnego funkcjonowania. Nowatorska technologia pozwala też na zoperowanie obu nóg podczas jednego zabiegu operacyjnego.

R: Czy samo wykonanie zabiegu jest trudne?
KG: Zabieg jest stosunkowo prosty, lecz ogromne znaczenie ma tutaj doświadczenie lekarza operującego, ponieważ przeprowadzenie zabiegu wymaga dużej precyzji i znajomości metody. Chirurdzy ze szpitala Medicus-Bonus to zaplecze wiedzy i doświadczenie mają bardzo duże. Jesteśmy drugim co do ilości wykonywanych operacji żylaków parą wodną ośrodkiem w Polsce.

R: Kiedy pacjenci szpitala będą mogli na stałe korzystać z zabiegów wykonywanych z użyciem tego najnowocześniejszego urządzenia?
KG: Tego rodzaju operacje wykonywane są u nas cały czas, natomiast najnowszej generacji sprzęt pojawi się na stałe w szpitalu Medicu-Bonus prawdopodobnie jesienią tego roku.

R: Dziękujemy za rozmowę.

Medicus-Bonus

Pl. Armii Poznań 3
63-000 Środa Wielkopolska
Informacja o zabiegach - tel. 61 285 11 55
Znajdź nas na facebooku!

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • 28.07.2017 13:26  Odpowiedz na komentarz

    Nie polecam para wodna po 3 miesiacach zylak wyszedl na nowo.3,500+konsultacje ponad 4000zlGwarancji nie daja no i maja racje.Pozdrawiam.

PODOBNE TEMATY
Strażacki Piknik Morsów dla Tymka Kamińskiego Ochotnicza Straż Pożarna w Witkowie, wraz z gronem ludzi o wielkim sercu, organizuje Strażacki Piknik... Piątek, 28 stycznia 2022
Lek na wagę złota! Pilnie potrzebna pomoc dla Igora Kilka tygodni przed Niedzielą Wielkiej Nocy 2013r. dowiedzieliśmy się o chorobie Igora - nowotwór złośliwy... Piątek, 28 stycznia 2022
Tysiąc złotych mandatu dla rowerzysty! Od 1 stycznia weszły w życie zmiany przepisów prawa o ruchu drogowym, które zwiększyły wysokość grzywien... Czwartek, 27 stycznia 2022
Ruszył proces w sprawie bratobójstwa w Kłecku! Oskarżony przyznał się do winy Mateusz G. (26 lat) pojawił się wczoraj na ławie oskarżonych w Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Mężczyzna... Środa, 26 stycznia 2022