moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Została wydalona z Domu Samotnej Matki i Dziecka. Teraz okradła osobę, która jej pomogła

Wtorek, 28 lutego 2017
 • Została wydalona z Domu Samotnej Matki i Dziecka. Teraz okradła osobę, która jej pomogła

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o dokonanie kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie miasta. Sprawczyni już usłyszała zarzut. 38-latce za popełnione przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Co istotne, kobieta w 2014 roku przebywała w Domu Samotnej Matki i Dziecka w Gnieźnie, z którego została wydalona.

W miniony weekend oficer dyżurny gnieźnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie Gniezna. Łupem przestępcy padł laptop, dwa telefony komórkowe, wiatrówka, wieża marki Sony oraz żywność. Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili, kto mógł dokonać tej kradzieży z włamaniem. Sprawcą okazała się 38-letnia mieszkanka naszego powiatu. Część skradzionych przedmiotów policjanci odzyskali w jednym z gnieźnieńskich lombardów. Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Już usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem. Odzyskane przedmioty funkcjonariusze niebawem przekażą pokrzywdzonemu.

Teraz mieszkanka naszego powiatu odpowie przed Sądem. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym grozi jej teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest jednak bardziej złożona, niż mogłoby się wydawać. 38-letnia Justyna B. w 2014 roku została wydalona z Domu Samotnej Matki i Dziecka w Gnieźnie. O sprawie pisaliśmy tutaj. Jedną z osób, które wówczas jej pomogły był mieszkaniec Gniezna, który chce pozostać anonimowy. Sprawa wydawała się być zamknięta. 10 grudnia 2016 roku mężczyzna ten wyjechał na święta do Kalisza, z którego wrócił dopiero w miniony piątek. Mieszkanie pozostawił pod opieką mieszkającej w pobliżu rodziny. 7 stycznia otrzymał informację od jednego z członków rodziny, że lokal został zalany. Jego siostra zakręciła wówczas główny zawór wody. Ponieważ właściciel mieszkania był chory, wysłał swojej siostrze dorobiony klucz do mieszkania, ponieważ z niewiadomych przyczyn nie mogła otworzyć lokalu zapasowym zestawem. Niestety i to nie poskutkowało. Do mieszkania nie udało się wejść. Kiedy po powrocie sam właściciel próbował dostać się do mieszkania, okazało się, że jest ono zamknięte od środka. Postanowił więc rozwiercić zamek. Po "włamaniu się" do własnego lokum przeżył prawdziwy szok. Mieszkanie było zdemolowane. Od razu zauważył brak komputera, wieży, spalone garnki w kuchni, która dodatkowo była zasypana śmieciami. W łazience fekalia znajdowały się dosłownie wszędzie - w toalecie, na niej, na podłodze, na ścianach. Po wejściu do ostatniego z pokoi zauważył leżącą na kanapie Justynę B. Kobieta leżała z telefonem w reku, przeglądając facebook. Włamywaczka przywitała właściciela słowami: "No cześć". Mężczyzna natychmiast wezwał Policję. Po przyjeździe patrolu Justyna B. stawiała opór przy aresztowaniu. Na pytania właściciela gdzie są jego rzeczy i dlaczego zdemolowała i okradła jego mieszkanie, odpowiedziała: "A co miałam jeść? Przecież nie pójdę do pracy".

Mężczyzna mieszkał w Gnieźnie samotnie. Posiadał zapasy produktów o długim terminie ważności na ok. 2 miesiące. Miał również spory zapas drogich alkoholi, które otrzymywał od przyjaciół na różne okazje, a które zbierał nawet od kilkunastu lat. stracił wszystko. Również drogie, zabytkowe naczynia zostały zniszczone.

tekst: Andrzej Bukowski
foto: KPP Gniezno

Napisz komentarz

Komentarze(15)

 • 24.06.2017 10:41  Odpowiedz na komentarz

  Wpis na facebooku tej pani z dnia 23.06.2017
  Wychodzi na to,że można napadac okradać.Policja ma wyjebane nie reaguje i inni w tym kurwa nędznym krsju.Proponuję zrobić najazdy i okraść chaty sędziów polityczków prokuratorów caritas to już w ogóle i rezydencje klechów zajmować jak swoje a ich na bruk.Bez ponoszenia konsekwencji. Policji wpierdolić a ich bachory jak będą podskakiwać to zęby aut. Taki kurwa dziki kurwa kraj. Dej pan spokój z chorym dziadostwem i miłosierdziem przykazań jak żonaci dzieciaci posłowie ruchają kurwy na boku ,klechy biskupie knury po burdelach też wizytują i gdzie indziej. Pedały udają tatusiów i wzorowych mężów w związkach z kobietami a latają i w dupe ruchają kolegów a żonie kwiatki kupują.Żonaci geje płodzą dzieci kobietom a potem idą na orgie z kolegami. Taki masz świat cylilizowany. Za dukata sprzedają dusze nawet diabłu.Chory świat,ktory próbuje sprawić żebyś był jak oni .Sztuka bycia wiernym samemu sobie i swoim wartościom jest w gruncie rzeczy bezcenne. Inni to próbowali i próbują zniszczyć wszelkimi metodami manipulacjami taktykami. Wredne chore kurwy zdrajcy ,którym się wydaje,że wszyscy są z jednej matrycy. Szczególnie kurwy fanatyczne religijne kościelne w polsce udające miłosierne pobożne społeczeństwo a ich religia jest jak szopka odjebana dla zrytych łbów nieuleczalnych. Religia jest im pożyteczna do okradania ludzi i zarabiania forsy. Zwykłe kurwa pacynki marionetki na usługach swoich mocodawców i bajkopisarzy !

  25.06.2017 16:33

  Ona jest jeszcze na wolności ? Przecież to groźby karalne.

 • 13.06.2017 16:28  Odpowiedz na komentarz

  Duda ją ułaskawi.

 • 15.04.2017 12:14  Odpowiedz na komentarz

  Ta artystka od lat znana jest policji z awantur na mieście i życia na cudzy koszt.

 • 03.04.2017 11:03  Odpowiedz na komentarz

  "Na pytania właściciela gdzie są jego rzeczy i dlaczego zdemolowała i okradła jego mieszkanie, odpowiedziała: "A co miałam jeść? Przecież nie pójdę do pracy". "To zdanie powinno ją uniewinnić.Pokolenie pinset plus

 • 29.03.2017 12:19  Odpowiedz na komentarz

  Że jeszcze tych bluzgów nie zablokowali na tym fejsbóku . To jest wstrętne. Sama kradnie a na wszystkich wyzywa.

 • 27.03.2017 12:17  Odpowiedz na komentarz

  Niezła jest. Czytaliście co wypisuje ? https://www.facebook.com/jplomyk?fref=ts Taka ma dziecko wychowywać ? Sama wymaga długiej resocjalizacji.

 • 05.03.2017 12:20  Odpowiedz na komentarz

  Trzeba przed nią ostrzegać bo okradnie innych.

 • 02.03.2017 08:48  Odpowiedz na komentarz

  Do więzienia. Może wtedy uda się uratować jej dziecko, które dzięki niej jest w domu dziecka. Zmusić do odpracowania krzywd i szkód jakie wyrządziła ludziom przez ostatnie co najmniej 6 lat. Jak teraz jej nie wsadzą to już zawsze bedzie kradła, dewastowała i szkalowała kogo tylko się uda.

 • 01.03.2017 20:06  Odpowiedz na komentarz

  Udawać osobę chora psychicznie ok rozumiem. Nie chce się pracować itp ale ku...wa przebywać w mieszkaniu we własnych gównach! !!! W tym smrodzie? ?!! No to chyba nie normalna kobieta. A fuj...!!!!

  08.03.2017 06:23

  MOPS nie podesłał jej służącej . Powinna złożyć skargę do miasta o niegodziwe potraktowanie.

 • 01.03.2017 07:42  Odpowiedz na komentarz

  No patrząc na to konto i to co w powyzszym artykule to faktycznie widać, ze ta osoba ma cos z glowa. Taki typowy gnieznienski pasozyt.

  01.03.2017 12:26

  Udaje że ma coś z głową . To jej strategia. Nie chce jej się pracować od lat. Miała syna który był jej zabezpieczeniem bo brała na niego alimenty i wszystkie dodatki. Mogła z nim udawać samotną , prześladowaną matkę, na co się sporo ludzi nabrało. Teraz grozi jej 10 lat więzienia to udaje niepoczytalną

 • 28.02.2017 21:19  Odpowiedz na komentarz

  Ta kobieta potrzebuje pilnej pomocy medycznej https://www.facebook.com/jplomyk?fref=ts

PODOBNE TEMATY
Wypadek między Mieleszynem a Karniszewem! Jedna osoba w szpitalu W środę o godz. 9.55 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku w Mieleszynie. Do akcji wysłano... Sobota, 25 czerwca 2022
Miała być plama oleju, a znaleziono auto po dachowaniu Minionej nocy, ok. godz. 2.05 służby ratunkowe otrzymały informację o plamie oleju na ul. Dworcowej... Sobota, 25 czerwca 2022
Okradł sklep! Szuka go Policja Do kradzieży doszło 12 maja 2022 roku w sklepie wielkopowierzchniowym przy ul. Gdańskiej w Gnieźnie.... Sobota, 25 czerwca 2022
Kolejny pościg za skradzionym autem! Tym razem policjanci złapali złodzieja! Dzisiaj policjanci z Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców, jadąc drogą ekspresową... Piątek, 24 czerwca 2022