moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Święta dla podopiecznych Domu Dziecka w Sali Zabaw Dżungla

Wtorek, 3 stycznia 2017
  • Święta dla podopiecznych Domu Dziecka w Sali Zabaw Dżungla

Sala Zabaw Dżungla wspólnie z Fundacją Szlachetny Bohater zorganizowały w Święta Bożego Narodzenia niezwykłe zajęcia dla podopiecznych Domu Dziecka w Gnieźnie.

Skąd wziął się pomysł na taką akcję i jakie są jej cele?
Świąteczny czas to czas, który spędzamy w gronie najbliższych; czas radosny i szczęśliwy. W tym okresie chętniej myślimy o niesieniu pomocy i dzieleniu się radością. Chcemy, aby jak najwięcej ludzi spędzało Święta z poczuciem, że jest ktoś kto o nich myśli. Nie wszyscy jednak tak go postrzegają, nie dla każdego jest on taki wyjątkowy.
Korzystając z tego świątecznego nastroju postanowiliśmy skontaktować się gnieźnieńskim Domem Dziecka. Okazało się, że nie wszyscy podopieczni opuścili go na czas świąt. Aby choć trochę poprawić nastroje podopiecznym Fundacja Szlachetny Bohater i Sala Zabaw Dżungla, którzy są partnerami, postanowiły wspólnie zorganizować dla nich gry i zabawy.
Dzięki tej akcji mogli choć trochę poczuć się wyjątkowo pomimo przykrych życiowych doświadczeń. Chcieliśmy, aby czas z nami spędzony upłynął im na wesołych zabawach, aby choć na chwilę zapomnieli o codzienności.

Co przygotowano dla dzieci w ramach zajęć?

Podczas pobytu młodzież mogła korzystać z dostępnych na Sali rekreacji oraz sprzętu audio. Dodatkowo mogli potańczyć Zumbę, pograć w kalambury, młodsi uczestnicy mieli okazję pomalować twarze aby upodobnić się do ulubionych bohaterów. Specjalnie dla podopiecznych stworzona została ściana, na której mogli odcisnąć swoją dłoń - w ten sposób na zawsze pozostaną z nami.

Ile dzieci było i dlaczego te dzieci mają czuć się tak wyjątkowo?

Podopiecznych było 6, w różnym wieku. Chcieliśmy, aby właśnie one poczuły magię okresu świątecznego - zostały na święta w placówce. Dlatego zależało nam, aby nie czuły się samotne i opuszczone. Czas spędzony z nami miał im sprawić radość i zostać w pamięci na dłużej.

Jak podopieczni zareagowali?
Podopieczni wraz z opiekunami bardzo pozytywnie odnieśli się naszej oferty. Młodzież chętnie uczestniczyła w proponowanych grach i zabawach. Radość na ich twarzach potwierdzała dobrą zabawę.

Czy planujecie podobne inicjatywy e przyszłości?
Oczywiście, że tak. Zarówno Sala Zabaw Dżungla i Fundacja Szlachetny Bohater chcą nawiązać stałą współpracę z Domem Dziecka. Prowadzone są już rozmowy z Dyrekcją o potrzebach i oczekiwaniach. Chcemy wspólnie wspierać podopiecznych w różnych formach.

Można powiedzieć że była to akcja charytatywna. Czy można przeliczyć radość dzieci na pieniądze?
Właściciele Sali Zabawa Dżungla bezpłatnie udostępnili sale i znajdujące się tam atrakcje. Fundacja Szlachetny Bohater zadbała o poczęstunek. Ja jako wolontariuszka i animatorka zadbałam o to, aby nasi goście nie nudzili się i chętnie brali udział w proponowanych grach i zabawach. Uśmiechu na twarzy nie da się wycenić. Radości i wdzięczności nie można przeliczać na pieniądze. A świadomość, że sprawiliśmy radość dzieciakom - bezcenna!

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Sala Zabaw Dżungla

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Damian ma szansę stanąć na nogi! Potrzebna jest jednak pomoc Damian Julkowski od 2011 roku toczy nierówną walkę z chorobą. Obecnie ma 24 lata. Jego największym i... Poniedziałek, 23 sierpnia 2021
Wzlotowisko po raz piąty! W sobotę na Stadionie Miejskim przy ul. Wrzesińskiej 25 w Gnieźnie odbyła się 5 już edycja Wzlotowisko.... Niedziela, 15 kwietnia 2018
Kornel Trelka potrzebuje pomocy Witam, mam na imię Kornel i mam 20 lat. We wrześniu 2017r. trafiłem do szpitala na planowy zabieg operacyjny... Piątek, 2 lutego 2018
Trwa zbiórka w ramach akcji Rodacy Bohaterom W markecie Piotr i Paweł trwa zbiórka w ramach akcji Rodacy Bohaterom. Mieszkańcy Gniezna chętnie włączają... Wtorek, 5 grudnia 2017