moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kolejny tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 15! Jedna osoba nie żyje, siedem jest w szpitalu

Sobota, 17 września 2016
 • Kolejny tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 15! Jedna osoba nie żyje, siedem jest w szpitalu

W piątek ok. godz. 22.45 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Czeluścin lub Gulczewo na drodze krajowej nr 15. Ponieważ między tymi miejscowościami przebiega granica powiatów gnieźnieńskiego i wrzesińskiego, do zdarzenia zadysponowano jednostki z obu rejonów.

Ze zgłoszenia wynikało, że w wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe, Audi A4 i Kia Carnival, które zderzyły się czołowo. Nie byłą znana dokładna lokalizacja miejsca. Jednym z aut podróżowało siedem osób, drugim jedna. Od strony Gniezna do akcji ruszyły zastępy z PSP Gniezno, OSP Żydowo oraz OSP Czerniejewo. Od strony Wrześni zadysponowano 3 jednostki PSP Września. Na miejsce wysłano również karetki Pogotowia Ratunkowego z Gniezna i Wrześni oraz Policję.

Po dotarciu służb ratunkowych na miejsce zdarzenia okazało się, że wypadek miał miejsce jeszcze na terenie powiatu wrzesińskiego. Ratownicy natychmiast przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanym. Auto, którym podróżowało siedem osób znajdowało się w rowie po jednej stronie drugi, natomiast samochód, którym samotnie podróżował mężczyzna zatrzymał się w polu kukurydzy po przeciwległej stronie jezdni.

Niestety mężczyzna, który sam jechał autem poniósł śmierć na miejscu. Pozostałe siedem osób zostało przewiezionych do szpitali w Gnieźnie i we Wrześni. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na czas prowadzonych działań droga była zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy.

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(6)

 • 3 jednostki PSP Wrzesnia? jeszcze jakby mieli takie siły i środki to bu buło fajnie :D hehe PSP była jednym autem, raz dwie jednostki OSP - OSP Marzenin i OSP Kaczanowo. Tak kwoli sprostowania :)

  19.09.2016 10:57

  Naucz się pisać bo trudno rozszyfrować twoją wypowiedź.

 • W KIA Carnival podróżowała moja córka z mężem, trójką dzieci oraz ich znajomy z synem. Córkę, zięcia i najmłodszego wnuka odwiozłem w sobotę do domu - pozostali kontynuują wycieczkę do Biskupina.
  Chciałbym podziękować wszystkim, którzy brali udział w akcji ratowniczej i personelowi szpitali w Gnieźnie i Wrześni. To była dobra, wykonana z sercem robota!
  Dziękuję Wam!

 • 18.09.2016 14:46  Odpowiedz na komentarz

  Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy udzielili nam pomocy!
  Możemy oddać koce, poproszę o komentarz tutaj, ustalimy jak.

 • 17.09.2016 22:42  Odpowiedz na komentarz

  W Carnivalu wszystkie pasy zapięte w drugim tym co poszło na czołówkę nie.

 • 17.09.2016 13:54  Odpowiedz na komentarz

  Takie byly objazdy ze wszyscy bladzili. Czesc kierowcow znajacych okolice dotarla do wrzesni....

PODOBNE TEMATY
Wypadek między Mieleszynem a Karniszewem! Jedna osoba w szpitalu W środę o godz. 9.55 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku w Mieleszynie. Do akcji wysłano... Sobota, 25 czerwca 2022
Miała być plama oleju, a znaleziono auto po dachowaniu Minionej nocy, ok. godz. 2.05 służby ratunkowe otrzymały informację o plamie oleju na ul. Dworcowej... Sobota, 25 czerwca 2022
Okradł sklep! Szuka go Policja Do kradzieży doszło 12 maja 2022 roku w sklepie wielkopowierzchniowym przy ul. Gdańskiej w Gnieźnie.... Sobota, 25 czerwca 2022
Kolejny pościg za skradzionym autem! Tym razem policjanci złapali złodzieja! Dzisiaj policjanci z Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców, jadąc drogą ekspresową... Piątek, 24 czerwca 2022