X

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Koszt nauki języka angielskiego

Piątek, 5 sierpnia 2016
  • Koszt nauki języka angielskiego

We współczesnym świecie umiejętność posługiwania się językiem angielskim jest po prostu niezbędna. Wiedzą o tym szczególnie ci, którzy poszukują pracy, i to zarówno w kraju, jak i za granicą. Naukę języka angielskiego można rozpocząć w każdym wieku, jednak aby była ona efektywna, trzeba zainwestować w materiały, a także w pomoc profesjonalnego lektora. Choć koszty związane z nauką nie są małe, inwestycja ta z pewnością się opłaca.

Ile trwa nauka języka angielskiego?
Szybkość opanowania każdego języka obcego zależy od wielu czynników. Do najważniejszych z nich należą z pewnością indywidualne predyspozycje, systematyczność oraz zaangażowanie ucznia. Nie ma jednak możliwości, by ucząc się od podstaw opanować język w stopniu komunikatywnym w ciągu kilku tygodni. Jeśli angielski potrzebny jest nam do pracy, należy założyć, że efektem nauki powinna być znajomość języka na poziomie co najmniej B1-B2. Będzie to minimum, które umożliwi w miarę płynną komunikację i które będzie dobrym punktem wyjścia do dalszego doskonalenia umiejętności (także tych ściśle związanych z wykonywanym zawodem). Według różnych instytucji wydających certyfikaty językowe, osiągnięcie poziomu B1 lub B2 wymaga od 350 do nawet 600 godzin nauki. Jest to dobre założenie do obliczenia kosztów nauki.

Jaką kwotą trzeba dysponować, by nauczyć się angielskiego?
Najskuteczniejszą metodą nauki są lekcje prowadzone przez lektora, które powinny być uzupełnione samodzielną pracą w domu. Korzystanie z pomocy profesjonalisty może mieć różną formę.
  • Szkoły językowe najczęściej proponują naukę jednego poziomu przez około 120 godzin, po 60 godzin w jednym semestrze. Za jeden semestr trwający 5 miesięcy trzeba zapłacić średnio 1 000 zł.
  • Prywatne korepetycje w domu ucznia lub nauczyciela wiążą się z wydatkiem rzędu od 30 do 100 zł za godzinę, przy czym najniższe stawki oferują zwykle studenci. Warto jednak zwrócić uwagę, że praca z korepetytorem opiera się zwykle na dwóch godzinach tygodniowo, czyli przez 5 miesięcy nauki trzeba wydać od 1 200 do nawet 4 000 zł.
  • Korepetycje za pośrednictwem Skype są dzisiaj bardzo modne szczególnie wśród dorosłych, ponieważ umożliwiają naukę o dowolnej porze, bez wychodzenia z domu. Dzięki temu, że lektor także może prowadzić zajęcia z własnego mieszkania, koszt takiej nauki jest dużo niższy niż tradycyjne korepetycje. Co więcej, powstały szkoły językowe, które oferują wyłącznie taką formę nauki i gdzie koszt jednej lekcji zwykle nie przekracza 50 zł. Rachunek jest więc prosty - za 2 lekcje tygodniowo przez 5 miesięcy należy zapłacić około 2 000 zł.
Do powyższych kosztów należy doliczyć także koszt podręczników i innych pomocy naukowych. Zwykle za podręcznik z "ćwiczeniówką" do nauki jednego poziomu należy zapłacić od 50 do ponad 100 zł, za duży słownik około 80 zł, natomiast za repetytorium gramatyczne około 30 zł.

Droga nauka, która się opłaca
Inwestycja w naukę języka angielskiego nigdy nie jest wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Wytrwałość i konsekwentne dążenie do celu pozwala opanować język w takim stopniu, by zmienić pracę na lepiej płatną. Wyższe wynagrodzenie z kolei przełoży się na zwrot zainwestowanych w naukę środków. Niekiedy problemem jest jednak brak odpowiedniej kwoty pieniędzy na opłacenie kolejnego semestru nauki. Taka jednorazowa kwota po prostu przekracza możliwości finansowe niektórych osób. Zawsze można jednak potrzebną sumę pożyczyć, choćby przez internet. Przykładowo na stronie Freezl.pl udzielane są szybkie pożyczki bez sprawdzania w BIK w wysokości od 100 do nawet 5 000 zł, a do ich uzyskania wystarcza dysponowanie dowodem osobistym, kontem w banku i telefonem komórkowym. Taką pożyczkę na opłacenie lekcji języka angielskiego można otrzymać bez wychodzenia z domu i bez konieczności dopełniania skomplikowanych formalności.

tekst: Artykuł sponsorowany

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu Politechnicznego 17 czerwca w Zespole Szkół Technicznych w Gnieźnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom... Wtorek, 22 czerwca 2021
Podziękowali za 29. Finał WOŚP W sobotę, w Centrum Kultury Scena To Dziwna odbyło się podziękowanie za 29. Finał Wielkiej Orkiestry... Niedziela, 13 czerwca 2021
Konkurs "Negatywny wpływ człowieka na środowisko naturalne" Koło Miłośników Geografii mimo pandemii nie śpi. Niestety wiele zaplanowanych imprez w tym roku szkolnym... Piątek, 11 czerwca 2021
XIV Powiatowy Konkurs o Pojezierzu Gnieźnieńskim Wróciliśmy wreszcie do szkoły, więc czas było zorganizować konkurs, który odbywa się już od 2007 roku.... Piątek, 11 czerwca 2021