moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Rafał P. kontra babcia nastolatka

Niedziela, 14 lutego 2016
  • Rafał P. kontra babcia nastolatka

Sprawa Rafała P. oskarżonego o pedofilię, dobiega końca. Mężczyźnie, który utrzymywał intymne kontakty z chłopcem poniżej 15 roku życia, postawiono trzy zarzuty związane z pedofilią.

Rafał P. poznał ofiarę na portalu dla homoseksualistów. Wszystko wyszło na jaw dzięki ... babci ofiary! Martwiła się ona, że jej wnuczek spędza zbyt wiele czasu przed komputerem. Postanowiła sprawdzić na jakie strony wchodzi chłopak, gdy nie było go w domu. Ku jej przerażeniu okazało się, że ma nie tylko kontakt z dużo starszym mężczyzną, ale także doszło do intymnego spotkania - za zgodą obu stron.

Śledczy przeszukali komputer Rafała P. Znaleźli dużo materiałów pornograficznych i dowodów na inne kontakty z nastolatkami - między innymi zdjęcia, które miał ocenić biegły pod względem wieku chłopców. Ekspert nie mógł jednoznacznie określić, czy byli oni poniżej 15 roku życia.

Przesłuchano ponad 300 osób, w tym nastolatków, z którymi spotykał się oskarżony. Większość z nich miała więcej niż 15 lat, zatem kontakty z nimi w świetle prawa nie były przestępstwem.

Rafał P. przyznał się do winy, ale nie uważał, by robił coś złego spotykając się z nieletnimi chłopcami, ponieważ wszystko odbywało się za obopólną zgodą.

W tym przypadku na ogromną pochwałę zasługuje postawa babci chłopca. Często to osoby starsze padają ofiarami oszustów, naciągaczy, Tym razem kobieta, dzięki swojej czujności, uchroniła nastolatka przed dalszymi kontaktami z pedofilem. Prawdopodobnie ocaliła też inne potencjalne ofiary przed Rafałem P.

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Rafał P. nadal w areszcie W czerwcu 2015 roku zatrzymano Rafała P., działacz Platformy Obywatelskiej, katecheta jednego z poznańskich... Piątek, 6 maja 2016
Dlaczego Rafał P. nadal przebywa w areszcie? W czerwcu ubiegłego roku Rafał P. - działacz Platformy Obywatelskiej, katecheta jednego z poznańskich... Piątek, 12 lutego 2016
Co z gnieźnieńskim Finałem WOŚP? Rafał P. - były szef gnieźnieńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebywa aktualnie... Sobota, 14 listopada 2015
WOŚP komentuje zatrzymanie Rafała P. Rafał P. zatrzymany za pedofilię był m.in. szefem gnieźnieńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej... Środa, 17 czerwca 2015