moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Znak przekreślonego kłosa cz. II

Piątek, 24 lipca 2015
  • Znak przekreślonego kłosa cz. II

Ubiegły weekend miałam okazję spędzić z córkami w Trójmieście. Na użytek rodziny wypróbowałam, jak w rzeczywistości działa strona www.menubezglutenu.pl., informująca o lokalach gastronomicznych ze znakiem przekreślonego kłosa. Polecam tę stronę osobom wybierającym się na urlop.

Jedna córka na diecie bezglutenowej, bo musi. Druga, na wegetariańskiej, bo tak chce. Ja jestem bezproblemowa w tej kwestii. Może być golonka, może być ryba. Nie robi mi to różnicy.

Córka z fanaberiami żywieniowymi została zepchnięta na drugi plan. Nie dlatego, że jestem wyrodną matką, ale z uwagi na to, że to jest jej wybór żywieniowy. Druga, ta na "bezglutenie", ma w tej kwestii zawsze większe względy. Ona wyboru nie ma.

Na przytoczonej stronie, ku naszej radości znalazłyśmy restaurację w Gdyni, oferującą posiłki bezglutenowe. Przyjemna atmosfera i menu, od którego roiło się w oczach! Można było wybierać w zestawach obiadowych, zupach, deserach, a i ceny rozsądne, jak na żywność bezglutenową!

Mogłam przyglądać się dziecku, które z przyjemnością wertuje kartę dań, przy czym ja i druga córka nie czułyśmy się tam w najmniejszym stopniu pokrzywdzone. Doceniłyśmy fakt, że mogłyśmy zjeść wspólny posiłek w jednym miejscu. Każda z nas znalazła coś dla siebie. Ja pałaszowałam pierogi z mięsem, druga córka ze szpinakiem, a nasz "bezglutenek", postawił na makaron ryżowy z kurczakiem i szpinakiem.

W lokalach ze znakiem przekreślonego kłosa nie musimy robić dochodzenia, czy grillowana pierś wolna jest od przypraw zawierających gluten, albo czy kotlet na pewno nie miał styczności z olejem, na którym poprzednio smażyło się pięć z panierką zawierającą gluten.

Ten felieton jest ostatnim o dylematach osób przestrzegających diety bezglutenowej, chyba, że... zobaczę w Gnieźnie znak przekreślonego kłosa.
Małgorzata Rakowska

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Prawa kobiet pod respiratorem Nie płacą, bo nie mają z czego - twierdzą alimenciarze. Matki, które wychowują ich dzieci, wyrażają... Środa, 30 marca 2016
Jaja zaczną się po świętach Podwórko zapuszczone to i roboty dużo. Nie starczyło zimy na posprzątanie tego bałaganu. Szykują się... Piątek, 25 marca 2016
Deficyt empatii głębszy niż Rów Mariański? O tym drugim wiemy przynajmniej tyle, że ma około 10 994 metrów głębokości i należy go szukać na Oceanie... Wtorek, 15 marca 2016
Strach ma wielkie oczy Pejzaż na Mazurach dwa tygodnie temu bardziej zimą niż wiosną malowany. Śnieg trzymał się ziemi i gałęzi... Wtorek, 8 marca 2016