moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Stanowisko prezydenta w sprawie obwodnicy przez Pławnik

Wtorek, 9 czerwca 2015
 • Stanowisko prezydenta w sprawie obwodnicy przez Pławnik

Plany budowy południowej obwodnicy Gniezna, która przecinałaby osiedle Pławnik, wzbudziły wiele emocji. Poprosiliśmy Prezydenta Miasta Gniezna o zajęcie stanowiska w tej sprawie.

Chcę podkreślić, że rozmawiamy o koncepcji ewentualnej drogi, która połączy ulice Witkowską z Wrzesińską, poprzez przedłużenie ul. Leśnej - mówi prezydent Tomasz Budasz. Planowany przebieg tej ulicy znajduje się w zapisach obowiązującego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Gniezna uchwalonego uchwałą nr XV/141/2000 Rady Miasta Gniezna z dnia 11 lutego 2000 r. Przebieg tej ulicy jest też uwzględniony w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego terenu przy ul Pławnik (uchwała RM z 2007). Po raz pierwszy przebieg ulicy zbiorczej łączącej ul. Witkowską i Wrzesińską uwidoczniony być w 1993 roku w ówcześnie obowiązującym planie zagospodarowania przestrzennego miasta (uchwała XXXV/195/1993 z dnia 16.04.1993r). W pasie tej drogi planuje się wykonać jezdnię o szerokości 7 m, ścieżki rowerowe, szerokie chodniki i pasy zieleni. Przykładem takiej drogi jest ul. Orzeszkowej na odcinku od Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego do ulicy Swarzędzkiej. W celu możliwości występowania o środki zewnętrzne przyjęto roboczo ją nazywać obwodnicą południową miasta. Droga ta stanowiłaby kolejne, obok ul. Wolności, połączenie komunikacyjne ulic Wrzesińskiej i Witkowskiej. Przy czym chcę zaznaczyć, że wróciliśmy do koncepcji tej drogi zbiorczej w związku z rozmowami z potencjalnym inwestorem.

Warto podkreślić, że potencjalnych inwestorów Gniezno miało już wiele. Jak na razie sfinalizowanych inwestycji jest niewiele.

Prezydent Tomasz Budasz spotka się z mieszkańcami 16 czerwca o godz. 18.00 w salce katechetycznej pod kościołem na os. Grunwaldzkim.
Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(35)

 • 22.06.2015 23:24  Odpowiedz na komentarz

  Jaka obwodnica ? Obwodnica to dla mnie coś co można w przyszłości rozbudować do dwóch pasów w jedną stronę , stworzyć bezpieczne przejścia dla pieszych i skrzyżowania bezkolizyjne. Czy na Pławniku zmieści się taka droga ? Wątpię. To niech władze zaplanują obwodnicę aby docelowo można było stworzyć coś takiego co w Europie nazywa się obwodnicą. My znowu wybudujemy coś co nie będzie nadawało się do rozbudowy. Czy władze wiedzą jaki będzie ruch na tej obwodnicy za 20 lat? Nikt o tym nie myśli bo przecież Oni nie będą już wtedy przy władzy, to co ich to obchodzi. Moim zdaniem tak trzeba myśleć o obwodnicach.

 • 12.06.2015 01:41  Odpowiedz na komentarz

  Od 20 lat wiadomo, że ma być tam droga i tak samo wiadomo, że kiedyś tam było wysypisko śmieci. Ludzie jak się kupuje działkę to się sprawdza plany. Trzeba ponosić konsekwencje swojej głupoty, a nie wymuszać teraz zmiany planów i robić afery.

 • 11.06.2015 10:55  Odpowiedz na komentarz

  Karolina brawo.

 • 11.06.2015 10:34  Odpowiedz na komentarz

  |Budować obwodnicę!!
  Ja również mogę sobie zażyczyć aby mieszkańcy Pławnika nie jeździli po ul.Wolności bo ja tam mieszkam i mi hałasują

  11.06.2015 11:40

  Zaproponuje Tobie to co proponowałaś wcześniej innym sprzedaj i się wyprowadź.

 • 10.06.2015 22:20  Odpowiedz na komentarz

  Czytając komentarze to nachodzi jedna refleksja... same trolle w tym Gnieźnie mieszkają. Ja osobiście kibicuje mieszkańcom Pławnika. Rzenujący jest poziom Prezydenta, która nie ma ani jednego argumentu na budowę drogi w tym miejscu jak powtarzanie ta droga była planowana od 25 lat. Nie p. Budasz, po 1 tam nie ma obwodnicy w planie, po 2 25 lat temu tam były pola i żywej duszy. Dzisiaj się to zmieniło, to i plan budowy obwodnicy musi się zmienić. Ciekawe jak będzie Pan Obywatelski - tak jak PO, z którego jest Pan ugrupowania!

 • to naturalne, że miasto się rozrasta. poza tym jak brać firmy do Gniezna skoro nie mamy dróg? absurd.

 • 10.06.2015 19:38  Odpowiedz na komentarz

  To nie jest żadna obwodnica! Obwodnica to wielka droga, gdzie wokół nie ma miejsca na domy. Tu będzie ulica jak na Orzeszkowej!!! Na Orzeszkowej ludzie są zadowoleni z nowej drogi!!!

 • 10.06.2015 19:37  Odpowiedz na komentarz

  Świetny pomysł. Nareszcie odciążona zostanie Wolności, która przecina domki z dwóch stron, a nie z jednej jak na Pławniku.

 • Ulice wylotowe Gniezna ,takie jak Roosevelta która niedługo sięgać będzie pod Jankówko,Gdanska czy Wrzesińska nie przynoszą urokowi miasta ani pochwały
  urzędnikom.Inne miasta mogą to zmienić Gniezno nadal śpi.Tym stanem rzeczy
  nie są zachwyceni przyjezdni a dopiero co inwestorzy.Z dotacji na rozbudowę ul Roosevelta zrezygnował poprzedni prezydent .Ruch samochodowy tam potężny
  ,a piesi pozbawieni chodnika.

 • 10.06.2015 13:25  Odpowiedz na komentarz

  Lion
  Pomyślałeś,że gdy będzie droga dojazdowa na tereny Cegielskiego to i będą duże inwestycje, nowe miejsca pracy! Brawo dla włodarzy miasta, wreszcie coś się robi aby zachęcić przedsiębiorców do Gn. Tak dla obwodnicy. Nie będą nowobogaccy dyktować warunków!

  10.06.2015 22:24

  Ty tak na serio czy coś bierzesz? Myślisz, że budowa pseudo obwodnicy sprowadzi inwestorów? Przecież ta droga będzie wiecznie zakorkowana. Poroniony pomysł, jak budować to tylko z głową poza miastem, a nie przez środek osiedla domków jednorodzinnych.

  10.06.2015 13:52

  Jeszcze raz bo nie wszyscy chyba czytają ze zrozumieniem ! Mieszkańcy Pławnika nie sprzeciwiają się rozwojowi miasta tylko budowie obwodnicy "łącznika" przez środek osiedla!!! Każdy wie,że Gniezno potrzebuje rozwoju, miejsc pracy. W nowoczesnych miastach zaczyna się od komunikacji a nie od innych inwestycji. A u nas mam wrażenie, że było tak "a tu mamy trochę terenu to damy go na inwestycje oj ale nie ma tam dojazdu, a to drogi damy tu i tu a może jeszcze tu.

 • M.P
  10.06.2015 09:47  Odpowiedz na komentarz

  Droga od Ul.Leśnej do Wrzesińskiej jest od conajmniej 25lat! Więc o co coman?! Przesada ludzka nie zna granic! Śmieszy mnie fakt, że mieszkańcy zdziwieni są drogą! Cieszcie się, że wreszcie będziecie mieć porządną asfaltówkę!

 • 10.06.2015 08:48  Odpowiedz na komentarz

  Może w końcu zainteresuje się pan prezydent problemami tego miasta, brak firm z prawdziwego zdarzenia i zacznie coś działać aby takie firmy do tego miasta zaprosić! Bo zaproszenie na bieganie, imprezy kulturalne typu wystawy jakichś pseudo artystów itp. nas mieszkańców nie interesują!

  10.06.2015 14:07

  Jak mają firmy z prawdziwego zdarzenia sprowadzić się do Gniezna jak nie ma dróg ????? Ja mam firmę ale nie do Gniezna. Nie ma obwodnic .

 • 10.06.2015 07:39  Odpowiedz na komentarz

  Czy pan Budasz obudził już to miasto ? HaHaHAhahah.

 • 10.06.2015 01:04  Odpowiedz na komentarz

  No proszę jakie to polskie.... ktoś na Roosevelta ma hałas to niech Pławnik tez nie ma ciszy.... Gdyby to miasto miało większe szczęście do władzy i urzędników to już dawno mielibyśmy właściwych rozmiarów drogi i inwestycje. Niestety znów robimy coś co nie spełnia oczekiwań już teraz a co dopiero za 5-10 lat. Inwestorzy są konieczni w naszym mieście, ale należy przygotować wcześniej odpowiednią infrastrukturę a nie na siłę budować drogę wg koncepcji sprzed wielu lat. Przypuszczam, że kiedy planowano tam drogę to teren był może obsadzony ziemniakami lub zasiany żytem a nie domami rodzinnymi.

 • A co mają powiedzieć mieszkańcy ul.ROOSEVELTA ,to nie sielanka
  mieszkać w ciągłym hałasie i smrodzie.Mieszkańcy Pławnik ,
  nie przesadzajcie.Dziś albo jutro czeka was to samo,albo gorzej..

  10.06.2015 13:06

  DZIAMDZIAK -mówisz łącznik ale co ten łącznik da ? Jaka korzyść z niego skoro wyloty będą tylko kilkadziesiąt metrów od dotychczasowych z ul. Wolności zarówno od strony Witkowskiej i Wrzesińskiej. Chodzi mi o to, że skoro wydawać niemałe publiczne pieniądze to wydać je z głową na obwodnicę z prawdziwego zdarzenia, omijającą miasto.

  10.06.2015 10:18

  Pirat - ale to obwodnicą ma się nazywać tylko dlatego żeby kasę dostać. Tak na prawdę to będzie łącznik ulicy Wrzesińskiej i WItkowskiej - taki jak ul. Wolności.

  10.06.2015 07:24

  No właśnie mieszkańcy Roosevelta maja duży ruch. Na ulicy Witkowskiej również występuje duży ruch, ale jak wybudują planowaną obwodnice ul. Leśną to na Witkowskiej będzie jeszcze większy ruch. Chodzi o to by jakiekolwiek obwodnice budować po miastem. Tak by na takich ulicach jak Roosevelta, Witkowska, Leśna występował tylko ruch lokalny a nie tranzyt pojazdów !!! Jeśli już coś budować róbmy to z głową a nie ad hoc.

 • 09.06.2015 22:00  Odpowiedz na komentarz

  Mieszkańcy PLAWNIK niech przeniosą się poza las.Ale i tam miasto
  wkrótce się rozrośnie .

 • Grupa niefrasobliwych mieszkańców oś.Plawniki nie może blokować
  inwestycji,która ma służyć całemu miastu.Miasto musi się rozwijać
  i basta! Panie prezydencie tak dalej i do przodu..

  10.06.2015 07:17

  A jaką to inwestycje która ma służyć całemu miastu masz na myśli ?

 • 09.06.2015 20:37  Odpowiedz na komentarz

  Oby się udało! Życzę władzą Gn sukcesu i zrealizowania drogii zgodnie z ich sumieniem.

 • 09.06.2015 18:19  Odpowiedz na komentarz

  Dodam więcej ta droga będzie zgodnie z trendem pozyskiwana funduszy europejskich bardzo innowacyjna.... bo przecież nikt jeszcze wcześniej nie wpadł na pomysł żeby obwodnice budować w centrum (na ulicach osiedlowych) a nie poza miastem. Panie Budasz gratulacje pomysłowości otwartego umysłu

 • 09.06.2015 17:35  Odpowiedz na komentarz

  Mieszkańcy powinni byc szanowani przez władze

 • 09.06.2015 17:35  Odpowiedz na komentarz

  oby mieszkańcy wygrali !!!!

 • 09.06.2015 17:18  Odpowiedz na komentarz

  Życzę wszystkim mieszkańcom wygranej. Bo to ważne, żeby żyło nam się lepiej a nie gorzej. Jeśli powstanie na tym osiedlu obwodnica miejsce spokoju i ciszy zamieni się w nieustajacy hałas. Mało tego na pewno zrobi się mniej bezpiecznie. Ulica Leśna na której dużo ludzi spaceruje, dzieci jeżdżą na rowerach, rolkach. Ulica która biegnie do lasu, która kojarzy się, że jeśli jest na uboczu to powinna być spokojna. A nie zanieczyszczona przez tiry. STOP OBWODNICY PRZEZ PŁAWNIK

 • Mówi się Gniezno koło Wrześni. Wreszcie Gniezno ma szansę na przemysł, na nowe miejsca pracy i irytuje mnie fakt, że grupa majętnych ludzi próbuje blokować tą drogę. Narzekać wszyscy potrafią, ale rozsądnie myśleć chyba już nie wszyscy. Mieszkańcy os.Pławik wybudowali się na obrzeżach miasta ale jest to stale miasto które się rozwija! Uważam, że ta droga / obwodnica powinna być. Jeśli jest możliwość to może powinna być puszczona lasem, ale jeśli takiej możliwości nie ma to nie może grupa ludzi jej blokować. Rozumiem oburzenie tych ludzi, ale nie dajmy się zwariować tj.miasto nie wieś zabita dechami

 • 09.06.2015 10:42  Odpowiedz na komentarz

  Niech budują..... Gniezno musi się rozwijać.

  09.06.2015 17:36

  rozwój tak ale nie kosztem ludzi

  09.06.2015 13:39

  taaa .. na razie rozwija się jak papier toaletowy. Najbardziej w obsadzaniu stołków swoimi (np TBS). Ile razy już słyszeliśmy o inwestorach ... tylko żadnego nie widać. I co to za gadanie: "W celu możliwości występowania o środki zewnętrzne przyjęto roboczo ją nazywać obwodnicą południową miasta" - jeśli droga powstanie nie będzie tylko "roboczą nazwą obwodnica" ale będzie właśnie obwodnicą ! Obwodnicą którą pójdzie ruch między Wrzesińską a Witkowską. Mieszkańcy Pławnika nie sprzeciwiają się rozwojowi miasta tylko budowie obwodnicy przez środek osiedla. Tereny "Złotego runa" - Skiereszewo bardzo dobry dojazd z S5 i co chętnych brak?

PODOBNE TEMATY
Kawałki kiełbasy z gwoździami i szkłem! Uważajcie na swoje psy! Stowarzyszenie Gnieźnianie dla Zwierząt zostało poinformowane o kiełbasach z gwoździami, które zostały... Czwartek, 19 maja 2022
Studzienki na ulicy Wolności osadzone za głęboko? Mieszkańcy czekają na koniec remontu! Jeden z Czytelników przysłał nam zdjęcia studzienek osadzonych w asfalcie na ulicy Wolności. Wydaje... Środa, 18 maja 2022
Wypalona trawa na wybiegu dla psów. Czy użyto środka chemicznego na chwasty? Czytelnik przysłał nam zdjęcia z wybiegu dla psów przy ulicy Parkowej. Na fotografiach widać, jakby... Środa, 18 maja 2022
Nagrody EUHealthAward 2021 - wśród laureatów I LO w Gnieźnie 4 maja br. w Brukseli odbyło się coroczne spotkanie platformy #EUHealth, która zajmuje się projektami... Środa, 18 maja 2022