moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Nowa technologia Dolby 3D Digital w gnieźnieńskim kinie!

Niedziela, 9 stycznia 2011
  • Nowa technologia Dolby 3D Digital w gnieźnieńskim kinie!

Dolby 3D Digital Cinema - cyfrowa rewolucja - to najnowsza i najdoskonalsza technologia kinowa. Podbijające ekrany na całym świecie cyfrowe kino oferuje niespotykaną dotychczas jakość obrazu i dźwięku. Dziś jednak cyfrowa rewolucja zyskuje nowy, trzeci wymiar. W nowoczesne projektory 3D zostało wyposażone również gnieźnieńskie Kino Helios.

Połączenie cyfrowego projektora i najnowszego systemu trójwymiarowej projekcji daje niespotykane możliwości. Pełnometrażowe filmy trójwymiarowe mogą być oglądane w normalnych salach kinowych, a używane w tej technologii ultranowoczesne okulary 3D nie męczą wzroku nawet po długiej projekcji. Takich możliwości nie ma żaden z istniejących do tej pory systemów 3D, które oferują wyłącznie krótkie, zazwyczaj półgodzinne projekcje.
W systemie Dolby 3D Digital Cinema zastosowano specjalną technologię tzw. Triple Flash, która ogranicza niemal całkowicie zmęczenie oczu. Pozwala ona na wydłużenie projekcji do formatu pełnometrażowego filmu, co nie było możliwe w systemach wcześniej dostępnych w Polsce (IMAX). Technologia Triple Flash polega na częstszym naświetlaniu każdej klatki filmu niż w innych rozwiązaniach. Dzięki temu obciążenie dla oczu jest mniejsze.
Inną cechą wyróżniającą technologię Dolby 3D Digital Cinema jest sam sposób uzyskiwania wrażenia trójwymiarowości. Opatentowany pomysł Dolby opiera się na dzieleniu pasma barwnego na części i kierowaniu do lewego i prawego oka pasma o nieco innym odcieniu. W efekcie w trakcie projekcji uzyskiwane są realistyczne kolory oraz czysty i klarowny obraz 3D.
Instalacja systemu Dolby 3D Digital Cinema jest prosta i polega na dodaniu do projektora kilku elementów, w tym specjalnego filtra, który dzieli pasmo świetlne na części. Nowa technologia współpracuje ze standardowymi ekranami kinowymi. Łatwość dostosowania sprzętu do projekcji w technologii Dolby 3D Digital Cinema jest jedną z przyczyn jej rosnącej popularności.Pełnometrażowe filmy, niezmęczone oczy, pełnia efektów trójwymiarowych, niesamowicie ostry i płynny obraz i dźwięk cyfrowy to właśnie Dolby 3D Digital Cinema. Przygotuj się na niezapomniane wrażenia w gnieźnieńskim Kinie Helios! Zanurz się w trzecim wymiarze!
Helios

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 22.01.2011 13:48  Odpowiedz na komentarz

    No mamy mamy... Byłem w kinie już 2 razy ostatnimi czasy odkąd wiadomo o 3d i pytając przy kasie nic o tych filmach nie wiadomo... No cóż, to tak jakby otworzyli kino w którym... nie ma filmów...

  • 06.01.2011 23:12  Odpowiedz na komentarz

    3D w Gnieźnie? Wow, nic o tym nie słyszałem wcześniej. Czy już coś grają w 3D, bo w informatorze nic jeszcze nie widzę?

PODOBNE TEMATY