moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Catering dietetyczny, czyli jak zdrowo się odżywiać

Poniedziałek, 27 października 2014
  • Catering dietetyczny, czyli jak zdrowo się odżywiać

Catering dietetyczny - nowość na gnieźnieńskim rynku, którą oferuje Restauracja W Starej Kamienicy. O co dokładnie chodzi i czy catering dietetyczny to to samo co dieta? Zapraszamy do lektury krótkiego wywiadu, który odpowie na najważniejsze pytania.

Czym tak naprawdę jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny proponowany przez Restaurację W Starej Kamienicy, to najprościej mówiąc zdrowe posiłki regularnie spożywane - 5 posiłków dziennie spożywanych co 3 godziny, to początek drogi do sukcesu polegającego na dobrym samopoczuciu.
 

Czy odchudzanie oznacza głodowanie?

Najgorszą rzeczą, którą mogą zrobić osoby chcące się odchudzać, to głodowanie. Głodny człowiek, to zły, podirytowany człowiek. Doprowadzenia do głodu powoduje odwrotny efekt - siadając do posiłku zjadamy niezliczone ilości, wszystko na raz, to powoduje, że źle się czujemy i z odchudzania nic nam nie wychodzi a wręcz przeciwnie rozpychamy żołądek.
Głodowanie powoduje walkę z sobą, z własnym mózgiem, który domaga się jedzenia. W końcu organizm przyzwyczai się do spożywania bardzo małych posiłków, nie chodzi jednak o to, żeby jeść bardzo mało, bo to powoduje choroby, wyjaławia organizm a organizm przecież do właściwego funkcjonowania potrzebuje wiele składników, witamin, mikroelementów.
 

Co tak naprawdę jest najważniejsze podczas diety?

My tak naprawdę naszej oferty nie nazywamy dietą, tylko cateringiem dietetycznym, czyli odpowiednio zbilansowanym dziennym wyżywieniem. Nasze menu jest bardzo urozmaicone, składa się z mięs, ryb, zup, jest dużo warzyw, owoców, dania doprawiane są naturalnymi, świeżymi ziołami. Nasz klient odbiera każdego dnia 5 gotowych posiłków - część do spożywania na zimno, część do odgrzania w kuchence mikrofalowej. Codziennie jest inne menu, więc dania nie nudzą się - są smaczne i co ważne nie są jałowe, organizm nie domaga się uzupełniania o sól, cukier itd. Nie ma nic złego również w tym, że osoba zje sobie raz na jakiś czas np. rządek czekolady lub hamburgera. Organizm jednak po kilkunastu dniach jest już tak przyzwyczajony do regularnych i zapobiegających powstawaniu głodu posiłków, że sam odrzuci np. całego kotleta schabowego - Pan, pani zje to, na co ma ochotę ale na pewno nie w takich ilościach jak jadła wcześniej.
 

Wiele osób, które rozpoczynały różnego rodzaju diety, nie było w stanie wytrwać do końca programu żywieniowego. Jaki jest sposób, aby dieta nie zakończyła się w połowie?

Posiłki muszą być smaczne, urozmaicone, oczywiście w początkowym etapie trzeba się pilnować, żeby nie dojadać ale organizm szybko przyzwyczaja się do regularnych posiłków - cały myk w tym, żeby nie dopuszczać do głodu. Dieta musi być odpowiednio zbilansowana, uzgadniamy z każdym klientem indywidualnie dzienną ilość kalorii, nie proponujemy od razu np. 1000 kalorii, bo wiemy, że osoba będzie głodna a to spowoduje dojadanie i nie osiągniemy założonego efektu. Ilość kalorii obniżamy powoli.
 

Istnieje wiele diet, które można znaleźć np. w internecie. Czy rola dietetyka, który indywidualnie konsultuje program żywieniowy jest ważna?

Rola dietetyka jest ważna dla osób, które mają jakieś schorzenia. Nasza oferta skierowana jest do osób zdrowych, które po prostu chcą dobrze się odżywiać, chcą schudnąć; dodatkowe połączenie naszego menu z ćwiczeniami da jeszcze lepszy efekt.
 

Dostarczanie potraw do domu klienta to zdecydowane ułatwienie i zachęta do skorzystania z oferty. Czy wiele osób korzysta z tej usługi?

Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych klientów, na dzień dzisiejszy wszyscy klienci przed praca odbierają u nas posiłki na cały dzień. Jeśli jednak pojawią się zapytania dotyczące dowozu na pewno znajdziemy rozwiązanie, tym bardziej jeśli będzie to więcej niż jedna osoba pod danym adresem lub w bliskiej odległości.

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty - Restauracja W Starej Kamienicy, ul. 3 Maja 13, Gniezno, www.wstarejkamienicy.pl, tel. 602 272 518.
(Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • 26.07.2018 09:25  Odpowiedz na komentarz

    Bardzo wygodny jest taki catering. Początkowo nie bardzo mogłem przekonać się do takiego sposobu odżywiania, ale po jakimś czasie zdecydowałem się spróbować. Z Wygodną Dietą schudłem kilka kg bez większego wysiłku ;)

PODOBNE TEMATY
Gnieźnieńscy restauratorzy walczą o przetrwanie! Wymyślili challengedla mieszkańców naszego regionu! Właściciele gnieźnieńskich restauracji coraz silniej odczuwają skutki pandemii i związane z tym obostrzenia.... Piątek, 27 listopada 2020
Znani są już tegoroczni partnerzy akcji "Gniezno za pół ceny" Poznaliśmy już partnerów i pełna ofertę akcji "Gniezno za pół ceny". Szczegóły na plakacie. Poniedziałek, 23 września 2019
Stella Piccolo zaprasza! Dania na miejscu i na wynos w rewelacyjnych cenach! Stella Piccolo to restauracja mieszcząca się przy ul. Mieszka I 23 w Gnieźnie. W swojej ofercie posiada... Piątek, 14 czerwca 2019
Największe sale szkoleniowo-konferencyjne Poznań i Kraków Jeśli poszukujesz obiektu w Poznaniu i Krakowie, który posiada sale konferencyjne z odpowiednio dużą... Sobota, 25 maja 2019