X

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

"Dębówiec" zakończył kolarski sezon

Wtorek, 14 października 2014

W niedzielę, 12 października, po raz siedemnasty odbył się wyścig rowerowy "Dębówiec". Ta kultowa już impreza jest co roku przede wszystkim okazją do spotkania się okolicznych entuzjastów kolarstwa, ale nie brakuje również zdrowej, sportowej rywalizacji.

Tym razem, na starcie usytuowanym w samym sercu Lasów Królewskich stanęło aż 55 mężczyzn i 4 kobiety, co było miłym zaskoczeniem dla organizatorów. Oprócz sporej grupy zawodników Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego na Dębówiec zawitali również inni gnieźnianie, ale także osoby z Wągrowca, Trzemeszna, a nawet Poznania.
Uczestnicy rywalizowali na dosyć łatwej technicznie pętli o długości ok. 6,5 km. W zależności od kategorii pokonywali ją odpowiednią ilość razy. Należy pamiętać, że "Dębówiec" od zawsze był imprezą skierowaną przede wszystkim do amatorów, stąd i w tym roku trasę poprowadzono po terenach przejezdnych nawet dla zwykłych entuzjastów niedzielnych wycieczek rowerowych.
Nieco już jesienna, ale nadal piękna pogoda sprzyjała rozgrywaniu zawodów. Rywalizacja o czołowe miejsca była bardzo zacięta. W kategorii Sport zwyciężył Tomasz Wachowiak (GKKG), spychając na trzecie miejsce Dawida Marosza (GKKG) - triumfatora trzech poprzednich edycji. Między nimi, na drugiej pozycji uplasował się Szymon Matuszak.
W najliczniej obsadzonej kategorii Amator zwycięstwo odniósł Marcin Walery pokonując Jakuba Dominika i Sebastiana Jeżewskiego, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.
Wśród Pań najszybsza była Aneta Śmigielska, która pokonała Paulinę Cabanek (GKKG), Ewelinę Zakrzewską i Julię Nowak - najmłodszą uczestniczkę zawodów.
Po zakończonej rywalizacji na zwycięzców czekały puchary i pamiątkowe dyplomy, a na wszystkich ciepła herbata i domowe ciasto.
Dla członków Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego "Dębówiec" to swego rodzaju święto, a odkąd odbywa się on jesienią, również symboliczne zakończenie sezonu. Symboliczne, bo w sytuacji, gdy październik rozpieszcza nas taką pogodą, każdy miłośnik dwóch kółek będzie starał się to jeszcze wykorzystać. Natomiast dla tych, dla których sezon trwa cały rok, GKKG przygotowuje "Winter Race" - zimową imprezę, która również ma w Gnieźnie pewne tradycje. Szczegóły na pewno opublikowane będą na stronie www.gkkg.pl, na którą odsyłamy również po pełne wyniki i zdjęcia z "Dębówca 2014".
GKKG

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
GKKG Winter Race 2016 zakończony sukcesem Kolejny raz Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego zorganizował zimowy wyścig rowerowy, który drugi raz... Wtorek, 15 marca 2016
Kolejna "Błękitna Pętla" już w niedzielę Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego zaprasza na amatorski wyścig szosowy "Błękitna Pętla", który odbędzie... Czwartek, 21 maja 2015
"Dębówiec" po raz 17 już w najbliższą niedzielę 12 października odbędzie się wyścig rowerowy dla amatorów "Dębówiec", organizowany przez Gnieźnieński... Wtorek, 7 października 2014
Grand Prix Wielkopolski Suchy Las ... "na zmęczenie" 6-ta edycja Bike Cross Maraton Gogol MTB w stu procentach oddaje charakter i klimat wyścigu, który odbył... Niedziela, 17 sierpnia 2014