moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Życie Marka Zielińskiego, czyli Europark Krasnal w Gnieźnie

Czwartek, 25 września 2014
  • Życie Marka Zielińskiego, czyli Europark Krasnal w Gnieźnie

Od czwartku można odwiedzać Europark Krasnal, który ponownie gości w Gnieźnie. Udało nam się porozmawiać z Markiem Zielińskim - właścicielem i dyrektorem Europarku.

Jak zaczęła się Pana przygoda z lunaparkiem?

Swoją przygodę z tego typu rozrywką rozpocząłem 25 lat temu kiedy to zaczynałem od trzech małych strzelnic. Miło wspominam swoje początki. Bywało trudno, ale teraz mogę śmiało powiedzieć, że było warto. Móc prowadzić tak duże przedsiębiorstwo rozrywkowe jakim jest Europark Krasnal to z jednej strony wiele wyrzeczeń, ale i ogromna satysfakcja.

Z ilu karuzel składa się Europark?

Obecnie nasz Europark to 25 urządzeń różnego rodzaju - od bujaków, dmuchańców, trampolin, zjeżdżalni, po jedne z największych karuzel w Polsce, takich jak "Projekt 1" czy "Break Dancer". Nie można także zapomnieć o tradycyjnym "Domu strachu" czy "Autodromie". Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Która karuzela cieszy się największym powodzeniem?

Jeśli chodzi o urządzenia tak zwane rodzinne, to największym powodzeniem cieszy się nasz "Hollywood" o wysokości aż 21 metrów. Dzieci najbardziej cieszą się z "Kolejki Cirkus" czy "Suchego basenu". "Break Dancer" to główna atrakcja dla młodzieży. Nie ukrywam jednak, że naszym oczkiem w głowie jest nasza wirująca łapa, przeznaczona dla ludzi o stalowych nerwach o nazwie "Projekt 1". Chociaż nie ma reguły bez wyjątku!

Czy korzystanie z Europarku jest w pełni bezpieczne?

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że tak! Każdego roku obowiązkowo nasze urządzenia przechodzą specjalistyczne testy i badania techniczne. Poza tym na każdym postoju w danym mieście, już po całkowitej budowie wszystkich maszyn, wykonujemy jazdy próbne. Dopiero wówczas kiedy wszystko już działa i jest sprawne, otwieramy nasze wesołe miasteczko dla mieszkańców.

Dlaczego ponownie odwiedzacie Państwo Gniezno?

Ponieważ bardzo je lubimy. W Gnieźnie jesteśmy każdego roku, miło wspominamy naszą ostatnią wizytę w maju tego roku. Staramy się zawsze urozmaicać naszą ofertę, tak jest także podczas tej wizyty. Zapraszam więc serdecznie całe rodziny do wspólnej zabawy z naszym - Państwa, Europarkiem Krasnal.
(Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Lunapark Maja w Gnieźnie od soboty! Wesołe miasteczko zaprasza do wspólnej zabawy w Gnieźnie od 4 do 12 września. Czwartek, 2 września 2021
Rodzinne popołudnie na sportowo Przedszkole zorganizowało Piknik Rodzinny na świeżym powietrzu pod hasłem "Biegam z mama i tatą" dla... Sobota, 26 maja 2018
Gra uliczna "Gniezno nasza mała ojczyzna" 11 maja ulicami miasta przemieszczało się 9 grup przedszkolaków. Do gry zorganizowanej przez Przedszkole... Poniedziałek, 14 maja 2018
Hokejowy Dzień w Przedszkolu nr 6 "Polne Kwiaty" w Gnieźnie Nasze miasto jest mocno związane z tworzeniem historii hokeja na trawie. To z Gniezna pochodzi wielu... Wtorek, 24 kwietnia 2018