W Dźwirzynie, w dniach 22 – 25 czerwca, odbyła się X Ogólnopolska Gimnazjada w grach zespołowych – piłka ręczna dziewcząt. Impreza ta to Mistrzostwa Polski Szkół Gimnazjalnych. W zawodach wzięło udział 16 najlepszych (mistrzów swojego województwa) zespołów gimnazjalnych w Polsce. Nasze województwo, a za razem miasto Gniezno, reprezentowała drużyna piłkarek ręcznych Mistrza Województwa Wielkopolskiego Gimnazjum nr 3 Gniezno.
W fazie decydującej o tym, które drużyny będą walczyły o medale, nasza drużyna niestety uległa zespołowi ZSS nr 2 Chorzów (śląskie) 7:14 – późniejszemu zwycięzcy Mistrzostw Polski Gimnazjów oraz pokonały w sposób bezsprzeczny reprezentację Gimnazjum Lubrza (lubuskie) 20:11.
W swoim ostatnim meczu gnieźnieńskie szczypiornistki z "trójki" w walce o piąte miejsce zdecydowanie pokonały drużynę z CKS Gimnazjum Sportowe Szczecin (zachodniopomorskie) w stosunku 19:11. Ostatecznie reprezentacja Gim 3 Gniezno sklasyfikowana została na dobrym V miejscu (lepszym o jedno miejsce niż w roku poprzednim). Wszystkie dziewczęta na co dzień są zawodniczkami gnieźnieńskiego klubu piłki ręcznej MKS MOS Gniezno (podopieczne trenera Roberta Popka).
Organizatorem imprezy byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Szkolny Związek Sportowy Zarząd Główny w Warszawie, Urząd Miejski i SZS w Kołobrzegu, Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Szczecinie.
W Finałach Gimnazjum nr 3 reprezentowały: bramkarki – Kamila Olejniczak i Marta Tamborska; zawodniczki pola – Natalia Niedzielska, Marta Giszczyńska, Agata Wachowska, Karolina Chojnacka, Klaudia Kwapich, Kornelia Szukalska, Wiktoria Staniszewska, Kinga Kapczyńska, Martyna Dziemidowicz, Natasza Nowak, Monika Walkowska i Maja Bielińska.
A oto wyniki meczów z udziałem drużyny Gimnazjum nr 3 Gniezno:
Gimnazjum nr 47 Kraków – Gimnazjum nr 3 Gniezno9 : 17
Gimnazjum nr 3 Gniezno – Gimnazjum nr 4 Piotrków Trybunalski14 : 13
Gimnazjum nr 1 Wąbrzeźno – Gimnazjum nr 3 Gniezno16 : 9
Gimnazjum nr 3 Gniezno – ZSS nr 2 Chorzów7 : 14
Gimnazjum nr 3 Gniezno – Gimnazjum Lubrza20 : 11
Gimnazjum nr 3 Gniezno – Gimnazjum nr 4 Piotrków Trybunalski14 : 13
Gimnazjum nr 1 Wąbrzeźno – Gimnazjum nr 3 Gniezno16 : 9
Gimnazjum nr 3 Gniezno – ZSS nr 2 Chorzów7 : 14
Gimnazjum nr 3 Gniezno – Gimnazjum Lubrza20 : 11
Mecz o piąte miejsce:
CKS Gimnazjum Sportowe Szczecin – Gimnazjum nr 3 Gniezno11 : 19
Klasyfikacja końcowa X Ogólnopolskiej Gimnazjady w grach zespołowych:
I miejsce – ZSS nr 2 Chorzów
II miejsce – Gimnazjum nr 28 Wrocław
III miejsce – Gimnazjum nr 1 Wąbrzeźno
IV miejsce – Gimnazjum nr 12 Gdynia
V miejsce – Gimnazjum nr 3 Gniezno
VI miejsce – CKS Gimnazjum Sportowe Szczecin
VII miejsce – Gimnazjum Lubrza
VIII miejsce – Gimnazjum nr 1 Reszel
IX miejsce – Gimnazjum nr 47 Kraków
X miejsce – Gimnazjum nr 17 Warszawa
XI miejsce – Gimnazjum nr 4 Koszalin
XII miejsce – Gimnazjum nr 2 Łuków
XIII miejsce – Gimnazjum nr 4 Piotrków Trybunalski
XIV miejsce – Gimnazjum Jabłoń Kościelna
XV miejsce – Gimnazjum Dynów
II miejsce – Gimnazjum nr 28 Wrocław
III miejsce – Gimnazjum nr 1 Wąbrzeźno
IV miejsce – Gimnazjum nr 12 Gdynia
V miejsce – Gimnazjum nr 3 Gniezno
VI miejsce – CKS Gimnazjum Sportowe Szczecin
VII miejsce – Gimnazjum Lubrza
VIII miejsce – Gimnazjum nr 1 Reszel
IX miejsce – Gimnazjum nr 47 Kraków
X miejsce – Gimnazjum nr 17 Warszawa
XI miejsce – Gimnazjum nr 4 Koszalin
XII miejsce – Gimnazjum nr 2 Łuków
XIII miejsce – Gimnazjum nr 4 Piotrków Trybunalski
XIV miejsce – Gimnazjum Jabłoń Kościelna
XV miejsce – Gimnazjum Dynów
Gimnazjum nr 3