1. Zacznij od pielęgnacji
Kluczem do trwałego i starannego makijażu jest prawidłowe przygotowania skóry okolicy oczu. Na oczyszczoną powiekę należy aplikować bazę pod cień lub też użyć w tym celu korektora, który dodatkowo pozwoli na ujednolicenie kolorytu skóry. Szczególnie ważne jest to w przypadku obecności zasinień lub widocznych naczyń krwionośnych. Jeśli cera ma tendencję do nadmiernego wydzielania sebum i w szybkim tempie widoczne jest jej błyszczenie, warto zastosować puder matujący, który nałożymy także na powieki przed aplikacją cienia. Pozwoli to na ograniczenie łojotoku i zapobiegnie agregacji kosmetyków w załamaniu powieki.
2. Dobierz kolor cieni
Wykonując makijaż oka należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim jest to dobór palety cieni odpowiednich dla naszej tęczówki oka, a także efektu, jaki chcemy osiągnąć. Warto kierować się kołem barw, czyli modelem graficznym przedstawiającym podstawowe zasady mieszania kolorów oraz obrazującym, które z nich będą ze sobą najlepiej kontrastować, a tym samym podkreślać tęczówkę oka. Dla przykładu dla posiadaczek oczu niebieskich dobrze sprawdzą się odcienie miedzi, czerwieni, pomarańczy czy bordo. Róże i fiolety to doskonały wybór przy oczach zielonych. Ciemne oczy dobrze podkreśli srebro, a także wszelkie odcienie niebieskiego. Można postawić również na subtelne odcienie beżu i brązu, które sprawdzą się dla każdego, bez względu na kolor tęczówki, oprawy oka, a także karnacji. Uniwersalne odcienie „nude” pozwolą również na wykonanie makijażu w stylu „make-up no make-up”, który podkreśli urodę, a przy tym będzie niemal niezauważalny.
Duży wybór palet cieni znajdziesz w sklepie internetowym Topestetic: https://www.topestetic.pl/palety-cieni-do-powiek
3. Dopasuj makijaż do wielkości i kształtu oczu
Dobrze kierować się zasadą doboru koloru cieni do rodzaju i kształtu oka. Jeśli są one szeroko rozstawione, wówczas korzystne będzie użycie ciemniejszego odcienia do wewnętrznych kącików oka. Oczom blisko osadzonym optycznie poprawi wygląd rozjaśnienie wewnętrznego kącika. Z kolei oczy wypukłe polubią się z ciemniejszymi odcieniami na powiece ruchomej, a te małe i wąskie korzystnie wyglądają w towarzystwie jasnych, rozświetlających odcieni.
4. Dobry tusz to podstawa
Makijaż oczu bez tuszu do rzęs staje się niekompletny. Nawet jeśli zależy nam na naturalnym wyglądzie bez aplikacji cieni, warto zadbać o wytuszowane rzęsy. Najlepsze efekty uzyskamy po użyciu tuszu, który jednocześnie pogrubia, wydłuża i podkręca rzęsy. Tym samym sprawi, że oko wydaje się optycznie powiększone. Należy aplikować go starannie, ale szybkim i zdecydowanym ruchem. Unikniemy wówczas nieestetycznie sklejonych rzęs.
5. Pamiętaj o brwiach
Aby dodać makijażowi charakteru, warto pamiętać o podkreśleniu brwi. W tym celu przydatna będzie kredka do oczu, jak te dostępne tutaj: https://www.topestetic.pl/kredka-do-oczu, z której pomocą imitujemy brakujące włoski czy uzupełnimy przerzedzenia. Sprawdzą się również cienie do powiek w brązowym odcieniu, który jest jak najbardziej zbliżony do koloru włosków, a także pisaki i pomady.
Umiejętne podkreślenie oczu to jeden z istotnych elementów makijażu. Niezależnie jakie produkty kolorowe zastosujemy do jego wykonania, liczy się przede wszystkim zamierzony efekt. Makijaż ten powinien bowiem podkreślać atuty naszej urody. Warto zatem skupić się na prawidłowej pielęgnacji okolicy oczu, doborze odcieni kosmetyków do makijażu oraz właściwym zaakcentowaniu oprawy oka w postaci pomalowanych rzęs oraz podkreślonych brwi.