Urzędnicy Miejscy zapukają do drzwi mieszkańców Gniezna. Do końca roku potrwa roznoszenie zawiadomień o zmianie opłat za wywóz odpadów. Odebranie zawiadomienia należy podpisać.
Od początku 2023 roku zmienią się w Gnieźnie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Informacja o nowych stawkach musi dotrzeć do właścicieli nieruchomości w postaci zawiadomienia. Roznoszenie zawiadomień zostało zlecone pracownikom Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Aby zawiadomienie było uznane za doręczone, odbiór musi zostać potwierdzony podpisem.
Urzędnicy wyposażeni w identyfikatory roznoszą takie zawiadomienia do właścicieli nieruchomości na terenie całego Gniezna. Co ważne: urzędnicy nie pobierają żadnych opłat.
Jeden komentarz
W Szwecji może zabraknąć prądu. „Będziemy palić nawet śmieciami”
9 gru, 12:57
Sytuacja w energetyce jest krytyczna w związku z czasowym wyłączeniem reaktorów jądrowych. W południowej Szwecji może dojść do odłączenia gospodarstw domowych od sieci — ostrzegł premier tego kraju Ulf Kristersson, apelując o oszczędzanie energii. Minister pracy dodał, że Szwecja będzie spalać nawet śmieci, aby zapewnić energię.
— Nie chcemy w żaden sposób siać paniki, ale sytuacja jest poważna. Wiem, że wielu Szwedów ogranicza zużycie prądu, aby zmniejszyć koszty, teraz trzeba oszczędzać również, aby przeciwdziałać odłączeniom — oznajmił Kristersson na konferencji prasowej.
Według Kristerssona wpływ na „napiętą” sytuację ma wstrzymanie w piątek na dziewięć dni produkcji energii przez największy szwedzki reaktor jądrowy Oskarshamn 3 z powodu prac konserwacyjnych. W weekend w związku z wykryciem usterki o połowę zmniejszona zostanie moc bloku Ringhals 3. Ponadto od połowy sierpnia trwa naprawa reaktora Ringhals 4, który ma zostać włączony dopiero 23 lutego.
Minister pracy: będziemy palić wszystkim, nawet śmieciami
Wcześniej szwedzki Urząd ds. Energii w wydanym komunikacie jako „szczególnie trudny” wskazał okres między 9 a 18 grudnia na południu Szwecji w godzinach zwiększonego zapotrzebowania na prąd. Jak wskazano, Skania z miastem Malmö jest regionem, w którym występuje największa w Europie dysproporcja między wielkością produkcji energii a zapotrzebowaniem na prąd.
Towarzyszący Kristerssonowi minister rynku pracy i integracji, Johan Pehrson, który jest zwolennikiem energii jądrowej, przekonywał, że do kryzysu w energetyce doprowadziły decyzje rządu socjaldemokratów i Zielonych o przedwczesnym zamknięciu w ostatnich latach czterech reaktorów w siłowniach jądrowych. — Będziemy wykorzystywać wszystkie źródła energii, w tym spalać gaz, olej opałowy i śmieci, aby zwiększyć produkcję prądu — zapewnił.
Dyrektor szwedzkich sieci elektroenergetycznych Svenska Kraftnats Lotta Medelius-Bredhe przekazała, że w najbliższych dniach energia będzie także importowana z Norwegii, Niemiec oraz Polski. — Ceny prądu będą nadal bardzo wysokie — podkreśliła.
Zapowiadane od jesieni przez rząd rekompensaty za wysokie rachunki za energię mają być wypłacone najwcześniej w lutym