Senioralia 2022 przeszły do historii. W pierwszy weekend października to seniorzy rządzili Gnieznem. Dostali na to zgodę od prezydenta Tomasza Budasza, który uroczyście przekazał im klucze do bram Pierwszej Stolicy Polski.
To była już 6. edycja tej imprezy z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, tym razem dwudniowa. Rozpoczęła się tradycyjnie w sobotę barwnym pochodem z Rynku do hali przy ul. Sportowej, gdzie odbyła się m.in. zabawa taneczna z zespołem „Magic” i koncert orkiestry „Vivat”. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska fryzjerskie i kosmetyczne, bezpłatne pomiary ciśnienia, składu ciała, saturacji, EKG, bezpłatny pomiar słuchu czy stanowisko dietetyka.
W niedzielę natomiast seniorzy mieli okazję uczestniczyć w bezpłatnych spacerach po Gnieźnie z przewodnikiem i ciekawych wykładach w Instytucie Kultury Europejskiej.































