Mieszkańcy centrum Gniezna mają problem z podpięciem się do internetu światłowodowego. Wszystko dlatego, że monopolista działający na terenie miasta nie podłącza kolejnych budynków.
https://www.orange.pl/internet/internet-domowy#
zamówić rozmowę z konsultantem i jako adres podać Świętokrzyską 2 lub 3. Oczywiście inne kamienice mają ten sam problem, także na innych ulicach (Krzywe Koło, Zielony Rynek).
Zwróciliśmy się Urzędu Miasta Gniezna z zapytaniem prasowym:
- Jakie profity miało miasto z wydania monopolistycznej zgody firmie Orange Polska na położenie światłowodu?
- Czy Miasto ma zamiar interweniować u Orange Polska (zdaniem mieszkańców wielokrotnie zgłaszali sprawę do urzędu) w sprawie problemów z podłączeniem budynków do światłowodu?
Panie redaktorze,
w odpowiedzi na zapytania prasowe informuję, że:
Miasto nie wydało zgody, zawarło porozumienie o partnerstwie, które miało na celu zapewnienie sprawnej realizacji inwestycji w mieście. Zgody na położenie światłowodu wydaje Urząd Komunikacji Energetycznej. Pozostałe pytania proszę kierować do ww. urzędu lub firmy
Tożsame zapytanie prasowe skierowaliśmy do Orange. Poniżej odpowiedź:
Inwestycje światłowodowe, które realizuje Orange Polska są uzależnione od wielu czynników: zgody Zarządców Nieruchomości – (tutaj niezbędne jest podpisanie Umów Udostępniania Nieruchomości), zgody Interesariusza Publicznego który wydaje decyzje administracyjne umożliwiające rozpoczęcie prac w terenie (Urzędy Gmin, Konserwator Zabytków, Zarządcy Dróg, itd.), czy czynniki zidentyfikowane podczas prac w terenie, które po rozpoczęciu prac uniemożliwiają ich dokończenie, a które nie były określone na etapie przygotowania projektów (np. nadzór archeologiczny). Te elementy mogą uniemożliwić podłączenie sieci światłowodowej pod danym adresem, mimo, że wcześniej był on ujęty w projekcie. Zapewniamy, że uważnie analizujemy każdą sytuację i jeśli tylko są spełnione niezbędne warunki, realizujemy prace inwestycyjne.
8 komentarzy
Wspomniana w artykule ul. Świętokrzyska 2-3
DO AUTORA: NAZYWANIE ORANGE „MONOPOLISTĄ”, TO KOSZMARNE POMYLENIE POJĘĆ. ZGODNIE Z PRAWEM NIEZALEŻNIE OD TEGO KTO JEST WŁAŚCICIELEM ŚWIATŁOWODU, USŁUGI NA NIM MOGĄ ŚWIADCZYĆ WSZYSCY LICENCJONOWANI OPERATORZY. OZNACZA TO, ŻE ORANGE ZAINWESTOWAŁO SWOJE ŚRODKI W BUDOWĘ INFRASTRUKTURY, DZIĘKI KTÓREJ ABONENCI MOGĄ KORZYTAĆ Z USŁUG DOWOLNEGO OPERATORA. WYPADA WIĘC CHYBA CHOĆBY KURTUAZYJNIE PRZEPROSIĆ… A MOŻE I PODZIĘKOWAĆ… RÓWNIEŻ MIASTU 🙂
Do Autora: Nazywanie ORANGE „monopolistą”, to koszmarne pomylenie pojęć. Zgodnie z prawem niezależnie od tego kto jest właścicielem światłowodu, usługi na nim mogą świadczyć wszyscy licencjonowani Operatorzy. Oznacza to, że Orange zainwestowało swoje środki w budowę infrastruktury, dzięki której abonenci mogą korzytać z usług dowolnego operatora. Wypada więc chyba choćby kurtuazyjnie przeprosić… a może i podziękować… również Miastu 🙂
DO Mieszkańca. Proszę mi podać adres nieruchomości.sprawdzę, czy można państwu jakoś pomóc.
Ale wspólnota wyraziła zgodę, natomiast orange cały czas przesuwa termin przyłaczenia budynku do sieci
Duży blok mieszkalny ul.Wyszyńskiego/Jasna niby ma światłowód Orange dostępny także dla T-mobile ale jakość jest mizerna – niby ma być zakres 5GHz ale na telewizyjnym android jest 2GHz więc co pewien czas dzieją się cuda. LEWACKIE BAGNO W TYM KIERUNKU PROWADZI CAŁY ŚWIAT = BURDEL I BEZPRAWIE A POTEM PLANDEMIA I WOJNA WSZYSTKO ZAMASKUJE !!!
Jesli wspólnota mieszkaniowa się nie zgadza, to orange nie ma możliwości podłączenia posesji. epitety typu „monopolista” tego nie zmieną.
To samo jest w innych regionach miasta. Wiele ulic w dzielnicach domów jednorodzinnych jest podłączona tylko w połowie. W moim przypadku światłowód skończył się u sąsiada obok i mimo, że to jest tylko 3 metry od jego przyłącza to od wielu miesięcy walczę o podłączenie i nic z tego. Studzienki komunikacyjne mamy w których leżą stare kable miedziane…