25 kwietnia, w godzinach popołudniowych, przybyły do Kiszkowa Symbole Światowych Dni Młodzieży, by zaprosić do Krakowa na spotkanie młodych z papieżem Franciszkiem. Zgromadzonych na boisku powitali księża i Wójt Gminy.
W kościele, po odmówionych modlitwach, o symbolach opowiedział Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży ksiądz Wojciech Orzechowski. Przy tych symbolach modlili się papież Jan Paweł II, papież Benedykt XVI, papież Franciszek – mówił ks. Wojciech Orzechowski. Spróbujmy sobie wyobrazić te miliony rąk, które dotykały tego krzyża i odciśnięte miliony ust, które całowały z miłości i czci ten krzyż. Uświadomimy, że to jest wielka chwila i bardzo wielka łaska Pana Boga, którą nam daje, przychodząc do nas w tych niezwykłych symbolach wszystkich XXX Światowych Dni Młodzieży. Symbole odwiedziły wszystkie zakątki świata. Dzisiaj są tutaj. Czas jest bardzo wyjątkowy. Ci co nie pojada i będą oglądali transmisję z Krakowa, zobaczą te symbole stojące przy papieżu Franciszku, gdy młodzi je wnoszą. Wspomnicie ten dzień dzisiejszy, że mieliście je tutaj u siebie, na wyciągnięcie ręki, że będzie można do nich podejść i chwileczkę się przy nich pomodlić. Do tego zachęcam, bo hasło tej pielgrzymki to „Dotknij miłosierdzia”. Wiec nikt nie będzie mówił: „Nie wolno dotykać!” Wolno, możecie, nawet wypada. Niech każdy znajdzie w sobie odrobinę chęci i odwagi by podejść, dotknąć, ucałować i chwilę się pomodlić. Ksiądz Prymas mówił na lotnisku, że te znaki przybyły, by zapraszać do Krakowa, do czego również serdecznie zachęcam. Życzę dobrego czasu w modlitwie, jeszcze raz dziękując za modlitwę i spotkanie tutaj przy tych znakach. Szczęść Boże”.
Nie wiem, czy w naszym życiu jeszcze się powtórzą te uroczystości – powiedział na zakończenie ksiądz Dziekan Romuald Szczepaniak. Gościliśmy krzyż roku świętego dokładnie 22 kwietnia 1984 r. Papież Jan Paweł II ofiarował młodzieży ten krzyż, który towarzyszy Światowym Dniom Młodzieży. Wiemy, ze ostatnie odbyły się w Brazylii. Ten krzyż również tam nawiedzał różne parafie, kościoły i ośrodki. Ikona z bazyliki Matki Bożej Większej w Rzymie jedna kopia Matki Bożej Opiekunki Ludu Rzymskiego. Chciałbym wszystkim podziękować za udział w dzisiejszej uroczystości: księdzu wikariuszowi, który przygotował dzisiejsze uroczystości, księdzu Wojciechowi, który jest duszpasterzem młodzieży naszej archidiecezji, kapłanom naszej archidiecezji, władzom samorządowym, młodzieży, naszym organistkom, strażakom, policji oraz wszystkim, którzy dzisiaj przyszli, aby uczcić Krzyż oraz ikonę Matki Bożej.
Z Kiszkowa, symbole zostały przewiezione do Łopienna i Mieściska, a nocne czuwanie miało miejsce w Janowcu Wielkopolskim.