6 stycznia w Gnieźnie odbędzie się po raz czwarty Orszak Trzech Króli zachęcający do radosnego śpiewania kolęd, a także do odkrywania bogatej tradycji związanej z kolędowaniem.
- Europa – Kolor czerwony – Król Kacper – (kadzidło) – grupa wyrusza o godz. 12.45 zbiórka przy Dworcu PKP – dalej idziemy ul. Lecha do ul. Chrobrego, do skrzyżowania przy teatrze
- Azja – Kolor zielony – Król Melchior – (złoto) -grupa wyrusza o godz. 12.45 ul Żwirki i Wigury (skwer przy sklepie MAJA obok Szkoły Podstawowej nr 6) – dalej kieruje się ul. Św. Michała, ul. Jana Pawła II, ul. Sienkiewicza, ul. Mickiewicza, ul. Chrobrego do skrzyżowania przy teatrze
- Afryka – Kolor niebieski – Król Baltazar (mirra) – grupa wyrusza o godz. 12.45 sprzed Gimnazjum nr 2 przy ul. Pocztowej – dalej kieruje się ul. Chrobrego do skrzyżowania przy teatrze
O godz. 13.15 Orszak Trzech Króli wyrusza w kierunku żłóbka przy Pałacu Prymasowskim odśpiewując wspólnie kolędy i odgrywając sceny teatralne. Nawiązaniem do 1050 rocznicy Chrztu Polski będzie udział w wydarzeniu księcia Mieszka I i jego syna Bolesława Chrobrego. Monarchowie spotkają się z nimi przy kościele garnizonowym, w pobliży pomnika św. Wojciecha.
Zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania rodziny z dziećmi, młodzież, studentów, seniorów, singli i pary. Za Kacprem, Melchiorem i Baltazarem razem podążymy do stajenki, aby pokłonić się Dzieciątku Jezus.
W tym roku planuje się zakończenie Orszaku Trzech Króli przy pomniku Bolesława Chrobrego, po odśpiewaniu kolęd przez dzieci i złożeniu darów Dzieciątku Jezus przez Trzech Króli słowo do uczestników skieruje JE Ks. Abp Wojciech Polak, Prymas Polski.