IBUK oraz MegaMatma – to projekty, do których przystąpiła Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna. Pierwszy oznacza dostęp do 460-ciu tysięcy tytułów przez Internet, a drugi to bezpłatna nauka matematyki dla każdego. Projekty już teraz cieszą się dużym zainteresowaniem.
%20%5Bportal%5D.JPG)
Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna postanowiła przystąpić do konsorcjum, które zostało założone przez 15 bibliotek publicznych z terenu całej Wielkopolski. Dzięki temu mogła wykupić dostęp do platformy IBUK Libra, na której znajduje się ponad 460 tys. tytułów.
Dostępność do platformy IBUK Libra już tej chwili funkcjonuje – mówi Dorota Błażejewska z BPMG.
W ramach promocji IBUK Libra udostępniło nam w tej chwili ponad 8 tys. tytułów. Głownie książek naukowych i popularnonaukowych. Natomiast konsorcjum wykupiło dostęp do 460-ciu tysięcy pozycji i ta oferta będzie dostępna od 21 maja tego roku do 20 maja 2015. Z platformy można korzystać także na komputerach w bibliotece i wtedy dostępność jest bez logowania, natomiast jeżeli czytelnik będzie chciał korzystać w domu, to wymagane jest zarejestrowanie się. Zarejestrować się można używając kodu pin, po który czytelnicy mogą zgłosić się do biblioteki głównej. Wykaz książek dostępnych przez platformę IBUK Libra znajduje się na stronie internetowej biblioteki. Jest tam również informacja jak zalogować się oraz jak korzystać z programu.
%20%5Bportal%5D.JPG)
Drugim projektem realizowanym przez bibliotekę jest MegaMatma, czyli darmowa nauka matematyki dla każdego.
Projekt „Megamatma Uczy w bibliotece” jest to inicjatywa firmy Megawiedza, która we współpracy w fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oferuje bibliotekom bezpłatny dostęp do serwisu megamatma.pl i ten projekt będzie realizowany w BPMG do 31 marca 2015 roku – mówi Romana Lechert, zastępca dyrektora BPMG.
Megamatma.pl to wiedza z matematyki przydatna na każdym poziomie nauczania i zawiera ona obszerne tematy, jakie są omawiane w szkołach. Bezpłatna nauka w bibliotece może być alternatywą dla płatnych korepetycji. Jeśli chodzi o treści zamieszczone w serwisie to odpowiadają one podstawie programowej i są tworzone przez nauczycieli praktyków, jak tez przez pracowników naukowych i w całości są recenzowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Megamatma jest dostępna na komputerach bibliotecznych i na tych komputerach jest możliwość rozwiązywania testów, sprawdzianów. Jest też możliwość rozwiązywania arkuszy gimnazjalistów, maturzystów. Poza tym jest możliwość korzystania ze wzorów, z powtórki materiałów bieżących, jak i materiałów zaległych. Biblioteka oferuje ten program wszystkich tym, którzy mają problemy z matematyką i również tym, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę z matematyki. Wystarczy przyjść do biblioteki, zgłosić się do bibliotekarza, który pokieruje i pokaże jak korzystać z projektu.
J.P.
3 komentarze
W rządzie trwa spór o to, kto doprowadził do podbramkowej sytuacji z dostępnością węgla i co zrobić, by temu zaradzić – pisze w czwartek „Dziennik Gazeta Prawna”. Zdaniem rozmówcy gazety z kancelarii premiera spółki energetyczne są „kompletnie nieprzygotowane” i w tym roku może zabraknąć 3-4 milionów ton surowca.
Jak pisze „DGP”, diagnoza, że węgla na tegoroczny sezon grzewczy może zabraknąć, jest jedynym wspólnym mianownikiem, jaki pojawia się w rozmowach ze współpracownikami premiera Mateusza Morawieckiego z jednej strony oraz z przedstawicielami frakcji Jacka Sasina, szefa resortu aktywów państwowych, z drugiej. „Poza tym to festiwal wzajemnych oskarżeń” – zauważa dziennik.
więcej na https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/wegiel-w-polsce-rzadowy-spor-o-wegiel-ile-wegla-moze-zabraknac-5787093
Do niebywałego zdarzenia doszło w poznańskiej „Auli Nova” przez nieuwagę pracowników BHP zabytkowy FORTEPIAN prawdopodobnie Ignacego Paderewskiego wart ponad Milion złotych „zarył” stołem klawiaturowym w podłogę i postawił swoją sylwetkę niczym Pianino w pozycji UpRight.
Zobacz filmik z monitoringu na Youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=4oF1yULT_yU
Witam serdecznie i na początek chciałbym zapytać o to jak myślicie dlaczego w naszym kraju podatek akcyzowy czyli paapierosy alkohol, benzyna, wszystko co ma akcyzę to około 60% całego naszego budżetu a np w takiej Holandii Akcyza wynosi około 12%. Mają za to bardzo wysoki poziom wpływów do budżetu z tytułu podatku dochodowego.
Czy w Polsce mieszkają sami Pijacy, Palacze i Automobiliści ? W czym leży problem i kto to potrafi to naukowo wyjaśnić?
Zapraszam do merytorycznej dyskusji.