„Jan Paweł II – Papież Dialogu” to hasło zbliżającego się Dnia Papieskiego, który już po raz trzynasty odbędzie się w Polsce. Gnieźnieńskie obchody rozpocznie Msza św. pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Józefa Kowalczyka sprawowana w niedzielę, 13 października, o godz. 12.00 w bazylice prymasowskiej. Na zakończenie Mszy św. Ksiądz Prymas wręczy kilku osobom zasłużonym w służbie Kościołowi papieskie medale Benemerenti. Natomiast o godzinie 15.00 w kościele pw. bł. Bogumiła w Gnieźnie odbędzie się koncert papieski „Listy do Młodych” w wykonaniu Tomasza Kamińskiego i Hani Stach z Zespołem. Obchody zakończą się w katedrze gnieźnieńskiej koncertem w hołdzie bł. Janowi Pawłowi II w wykonaniu Orkiestry Kameralnej „Accademia dell’arco” pod kierownictwem pod przewodnictwem prof. Pawła Radzińskiego. Początek koncertu o godzinie 19.00.
Kuria Metropolitalna w Gnieźnie









