W miniony weekend odbyły się w Gnieźnie dwie ważne imprezy szachowe. Pierwszą z nich był przeznaczony dla najmłodszych miłośników szachów z Pierwszej Stolicy Turniej Mikołajkowy, drugą inauguracja rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Seniorów.
Natomiast w drugim turnieju, przeznaczonym dla zawodników mniej doświadczonych najlepszym okazał się Antoni Kamiński, który wygrał wszystkie partie i zgromadził 5 punktów. Na podium znaleźli się także Gracjan Korytowski i Krzysztof Słomian (po 4 punkty). Pozostali zawodnicy uplasowali się na następujących pozycjach: 4 – Krystian Obara (4 punkty), 5 – Edyta Nawrocka (4), która otrzymała nagrodę dla najlepszej juniorki, 6 – Mikołaj Nawrocki (3,5), 7 – Gracjan Widerski (3,5), 8 – Weronika Rychert (3,5), 9 – Michał Kaźmierczak (3,5), 10 – Kinga Kujawa (3,5), 11 – Jakub Szrejter (3), 12 – Rafał Sobecki (3), 13 – Kacper Rulewicz (3), 14 – Greta Pawlicka (3), 15 – Dorota Doberschütz (3), 16 – Krzysztof Haławski (3), 17 – Jonasz Szyszkowicz (2,5), 18 – Jolanta Haławska (2,5), 19 – Szymon Szwacher (2,5), 20 – Filip Lewandowski (2,5), 21 – Wiktor Beling (2,5), 22 – Tomacz Badyna (2), 23 – Mateusz Kujawski (2), 24 – Cezary Słomian (2), 25 – Jakub Młodzikowski (2), 26 – Patryk Janusz (2), 27 – Jan Wesołowski (2), 28 – Jarochna Jóźwiak (2), 29 – Oliwer Janusz (2), 30 – Szymon Panowicz (2), 31 – Aleksander Czerniak (2), 32 – Rafał Olejniczak (1,5), 33 – Paweł Mleczak (1,5), 34 – Szymon Maciejewski (1,5), 35 – Aleksander Eliks-Pietrzak (1,5), 36 – Klaudia Sygulska (1), 37 – Mikołaj Poremski (1), 38 – Agata Kamińska (1), 39 – Kinga Olszewska (1).Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki, zaś zwycięzcy pamiątkowe puchary i medale. Sędzią głównym zawodów był Piotr Przybylski.
Natomiast w niedzielę, w gościnnych salach Miejskiego Ośrodka Kultury druga drużyna gnieźnieńskiego Chrobrego zainaugurowała rozgrywki Wielkopolskiej Ligi Seniorów sezonu 2010/2011. Jej pierwszym rywalem była faworyzowana drużyna Hetmana Konin, która jeszcze kilka miesięcy temu występowała w ogólnopolskich rozgrywkach II ligi szachowej. Po zaciętej walce na poszczególnych szachownicach gnieźnianie ulegli jednak rywalom w stosunku 1-5. Po pół punktu dla drużyny Chrobrego zdobyli Jan Kujawski i Piotr Czapliński, którzy zremisowali swoje partie.tekst: LKS Chrobry
foto: LKS Chrobry, J.P.
foto: LKS Chrobry, J.P.









